«Лише Місто як таке може вирішити: чи потрібне йому справді незалежне телебачення. Телебачення, якому можна довіряти, яке буде чесним, об’єктивним та незалежним від усіх центрів впливу. Місто має сказати своє слово: чи готове воно до появи такого ЗМІ, котре працюватиме виключно заради громади і яке громада має утримувати». Це -  лейтмотив виступів авторів і засновників Броварського громадського телебачення, презентація якого стала ефектною окрасою минулого броварського уікенду.

Все перебувало під загрозою до останнього моменту: субота і перша половина неділі – вихідні, на які було заплановано понад 20 різноманітних заходів – у Броварах майже суцільно накрило дощем. Через це добру половину очікуваних подій скасували, адже сенсу проводити перфоманси на площі чи в парку, які через негоду лишались майже безлюдними, звісно не було. Однак по обіді неділі керівник Громадського Бровари Андрій Качор на своїй сторінці у ФБ самовпевнено заявив: «дощ о 20:00 буде припинено, встановиться гарна і тиха погода, презентація відбудеться за будь-яких умов».  З цього можна було хіба посміятися, однак на диво приблизно так все і сталося: за півгодини до анонсованого шоу над Майданом Свободи не те, що розступилися хмари, але й з’явилася величезна веселка. І вже саме під нею хлопці і дівчата з новоствореного медіа-проекту завершували останні приготування до презентації.

_DSC3866_45

stupak

_DSC3879

DSC_1255

Початок затягувався вже майже на півгодини, однак натовп охочих подивитися за публічним народженням нового броварського телебачення щоразу збільшувався. Аби люди не нудьгували в очікуванні, організатори вигадали безпрограшний хід і запросили на свій захід підкорювачів вогню із театру «Street fire»: молодь в чорному одязі майже в буквальному сенсі запалила публіку яскравим фаєр-шоу.

_DSC3887

_DSC3951

_DSC3955

Полум’я виплескувалось з вуст артистів на кілька метрів, інколи ледь не досягаючи натовпу і об’єктивів фотокамер, розливалося по бруківці, летіло вздовж райдуги. Доки організатори закінчували встановлювати декорації та проводити останні налаштування техніки, народ перебував у захваті від такого незвичного дійства на центральній площі міста.

_DSC3932

_DSC3904

Зрештою, прямо на стіні нової адмінбудівлі – яку Громадське Бровари «нахабно» використали в якості екрану - з’явився таймер і сповістив, що до презентації Броварського громадського телебачення лишилось вже менше п’яти хвилин.

_DSC3979

DSC_1603

Піромани зі «Street fire»  залишили арену, а глядачі відраховували останні секунди до початку. Щойно таймер досяг нулів, на стіну будівлі спроектували перший промо-ролик Броварського Громадського, який ще раніше в Мережі викликав неоднозначну реакцію: одні захоплювались художньою якістю та креативом, інші звинувачували режисерів у надмірному «еротизмі».

DSC_1636

DSC_1668

_DSC3990 (1)

Відразу по цьому в іншій частині площі висвітилась телевізійними софітами брендована трибуна, за якою вже стояли нові обличчя нового броварського телебачення: журналісти Тарас Шако та Аліна Мазур. У стилі телеведучих вони коротко розповіли, чим є Громадське Бровари, коли і як з’явився новий проект  і якого результату вже в перші дні вдалося досягти. Виявилося, що за два з лишком тижні роботи канал спромігся випустити в інтернет-ефір 15 відеосюжетів, що їх глядачі переглянули понад 12 тисяч разів. Також ведучі нагадали, що про запуск Громадського Бровари повідомили не лише місцеві ЗМІ, але й впливові українські медіа, зокрема провідне видання у сфері українських ЗМІ «Телекритика».

stupak

_DSC3993

За тим увага глядачів знову зосередилась на імпровізованому «настінному» екрані: там броварчанам продемонстрували короткий дайджест перших сюжетів Броварського Громадського.

_DSC3996

DSC_1700

Щойно перша частина запланованих для показу відео завершилась, до трибуни вийшов ключовий спікер того вечора: засновник і керівник проекту Громадське Бровари, журналіст Андрій Качор.

stupak

stupak

Подякувавши усім присутнім за увагу, Качор розповів, як і чому з’явилась ідея створити у Броварах саме Громадське Телебачення. Андрій згадав, як під час революції місцева влада «вимкнула» власний пропагандистський рупор – телестудію «Наше місто», - і який громада намагалася взяти під свій контроль. Однак тоді відродити місцевий телеканал не вдалося, проте мрії і бажання створити у місті справді якісне ТБ нікуди не поділися. Зі слів Качора їхня команда звернулась до представників місцевого бізнесу, і деякі з них погодилися підтримати фінансово молодий медіа проект, натомість не висуваючи жодних умов. Однак як зазначив виступаючий, це – лише на початок, і кілька підприємців не повинні утримувати громадське ТБ постійно, адже це - справа усієї громади.

DSC_1723

_DSC4022

«Якщо броварчани справді хочуть мати якісне міське телебачення – лише вони мають його фінансувати. Лише тоді воно буде направду незалежне і тільки тоді місто отримає ЗМІ, яке підніматиме такі проблеми, котрі більше ніхто не наважується чіпати. І тоді ми отримаємо справді Громадське Телебачення – в найширшому розуміння цього слова» - сказав Качор на завершення свого виступу.

DSC_0132

Перед тим, як присутні отримали змогу поставити команді Громадського Бровари свої запитання, організатори презентували свій перший великий сюжет на соціальну тему. А за великим рахунком – короткометражний фільм про те, як в Україні - та зокрема у Броварах – відбувається процес люстрації. На екрані розпочався показ фільму «Капітан Шуб: історія люстрованого даішника з Броварів».

DSC_1750

DSC_1800

Вже опісля прем’єри на сцену вийшли спеціальні гості презентації: зірка «Громадського телебачення» Богдан Кутєпов (який до цього розважав публіку своїм зірковим баяном), головний редактор «Маєш право знати» Аліна Дяченко, журналістка «Громадського радіо» Наталка Соколенко, журналіст-розслідувач Тетяна Даценко, ведуча вечірніх новин на СТБ Оля Кучер.

[caption id=”attachment_41698” align=”aligncenter” width=”600”]_DSC4051 Богдан Кутєпов і Наталка Соколенко[/caption]

[caption id=”attachment_41699” align=”aligncenter” width=”600”]_DSC4083 Тетяна Даценко[/caption]

[caption id=”attachment_41700” align=”aligncenter” width=”600”]DSC_2064 Ольга Кучер[/caption]

[caption id=”attachment_41701” align=”aligncenter” width=”600”]DSC_2085 Аліна Дяченко[/caption]

Прикметно, що всі виступаючі жінки – уродженки або мешканки Броварів. Окрім вітальних слів, запрошені тележурналісти розповіли, наскільки важливо мати в такому місті як Бровари власне локальне телебачення, наводили приклади зі своєї практики про те, наскільки сильно місцеве телебачення може впливати на владу та контролювати її.

[caption id=”attachment_41702” align=”aligncenter” width=”600”]DSC_1901 Наталка Соколенко розповідає, як в американські міста збирають на свої громадські телебачення мільйонні бюджети “з миру - по нитці”[/caption]

[caption id=”attachment_41703” align=”aligncenter” width=”600”]_DSC4048 Богдан Кутєпов приємно вражений після перегляду “Капітана Шуба”[/caption]

Наприкінці гості побажали команді новоствореного каналу ніколи не забувати: хто їхня аудиторія і хто їхній головний замовник. У своїй завершальній промові вже згаданий Богдан Кутєпов закликав молоду команду: «Цінуйте себе і цінуйте свою аудиторію. Довіра – це ваш найбільший капітал. Те, що ви можете робити професійний телепродукт – ми вже всі побачили. Але тепер головне – не втратити довіру людей. І якщо люди побачать, що Громадське працює заради громади – тоді місто вас підтримає».

[caption id=”attachment_41710” align=”aligncenter” width=”600”]DSC_0142 Глядачі запитували про найближчі плани Громадського Бровари та цікавилися, де журналісти планують брати кошти.[/caption]

[caption id=”attachment_41705” align=”aligncenter” width=”600”]_DSC4046 Кутєпов - Громадському Бровари: “Довіра людей - ваш найцінніший скарб. Не втратьте її!”[/caption]

Закінчилось того вечора все, як і почалось: баяном від Кутєпова та яскравим фаєр-шоу.

_DSC4145

_DSC4146

_DSC4153

_DSC4156

DSC_1541

Фото Дмитра Суспіцина та Романа Ступака

Громадське Бровари відкрило спеціальний рахунок для пожертв та благодійних внесків на розвиток та підтримку проекту. Кошти будуть перераховані на статутну діяльність ГО “Броварське громадське телебачення” - за принципом відкритості, що її декларує Громадське телебачення. Номер рахунку в ПриватБанку 5169 3305 0728 3940