• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

28-ма сесія: комп’ютери для БЦРЛ, новий ЦНАП, лічильники газу, 33 млн на ремонти

Травень15/ 2017
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

На 28-й черговій сесії БМР депутати відмовили афілійованій компанії “Альянс Новобуд” у поновленні договору оренди, віддали гуртожиток “БЗБК” у господарче відання заводу, виділили 33 млн на ремонти, вирішили будувати новий ЦНАП, згадували незлим тихим словом систему “І-Бровари” та розмірковували, чи давати лікарні 850 тисяч на комп’ютери.

Проект рішення №5. Міську програму оформлення права власності на нерухоме майно територіальної громади м.Бровари на 2017-2018 роки дофінансували на 300 тис грн (загалом на 2017 рік тепер – 401,4 тис грн).

№8. Гуртожиток “БЗБК”

ПАТ “БЗБК” звернулося до міської ради та отримало право господарчого відання на гуртожиток за адресою вул.Гагаріна, 12а, переданий заводом у комунальну власність міста. (Нагадаємо, місто і “БЗБК” судилися через комплекс власності, зокрема дитячий садочок.)

Переважну більшість мешканців гуртожитку становлять працівники “БЗБК”, будівельники, чоловіки, проте там проживають роками і родини, і тимчасово переселені особи із зони АТО. На сесію прийшла частина мешканців, які протестували проти передачі гуртожитку “БЗБК”: “Протягом 10-12 років ми ведемо з ними війну, переписка, судові рішення, нам погрожують, нас залякують,вони ущемлюють наші права, а зараз ви нас знову ним віддаєте”. Міський голова пояснив, що власність – таки комунальна, а завод отримає лише право господарчого відання. Договір у будь-який час можна буде розірвати, а тарифи буде встановлювати не “БЗБК”, а міська влада. У той же час ця процедура надасть можливість надати мешканцям гуртожитку ордери, а згодом – і приватизувати житло.

Окремі депутати заявляли, що є проти цього рішення. Депутатка Галина Негода запропонувала варіант: гуртожиток залишається комунальною власністю і здає кімнати заводу в оренду, тож не потрібно робити “БЗБК” управляючою компанією. Проти також був депутат Андрій Лопатюк, який має складну історію стосунків з “БЗБК”.

За проект рішення проголосував лише 21 депутат, але цього було достатньо для прийняття рішення. Проти була фракція БПП, утрималися – ДемАльянс, Свобода, а також Людмила Кулініч, Максим Семенов, Вадим Мутило та Андрій Лопатюк.

№9. Ремонти вулиць, тротуарів, світлофорів, фасадів та під’їздів будинків

До Міської програми програми капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду та благоустрою міста Бровари на 2017-2021 роки було внесено зміни. До переліку додалися певні об’єкти, а фінансування було збільшено на 33,874 млн грн. Також до переліку на сесії додали ще 60,1 тис для КП “Бровари Благоустрій” (для встановлення зон вільного Wi-Fi в парках міста) та 200 тис на вулицю академіка Богомольця. Депутати проголосували одноголосно – 34 “за”.

№10. Лічильники газу

Для пільгових категорій громадян у Броварах будуть встановлювати індивідуальні лічильники газу. Із доповіддю на цю тему виступав на минулому засіданні чергової 27-ї сесії заступник міського голови Григорій Голубовський. Пропозицію було втілено у проект рішення, згідно якого з міського бюджету на програму виділяється 300 тис грн. (Нагадаємо, помешкання, у яких не були встановлені індивідуальні лічильники газу, повинні були обладнати приладами обліку, проте згодом від цього проекту відмовилися і почали встановлювати загальнобудинкові прилади. Це не відображає реальні витрати газу споживачами та є невигідним, особливо для соціально незахищених верств населення.)

Цього разу Григорій Голубовський наголосив, що звернень багато і якщо на купівлю і встановлення 1 лічильника витрачати 5 тис грн (за даними газконтори), то загалом на програму потрібно 6 млн. “Але поки давайте запустимо хоч щось. Подивимося реальну вартість встановлення у тих підприємств, що вийдуть на тендер. І тоді, якщо буде фінансова можливість, то закриємо цією програмою всі звернення”, – сказав заступник мера.

За рішення депутати проголосували одноголосно – 34 “за”.

P.S. В контексті цього виникло питання: чиїми є інженерні мережі, якими здійснюється транспортування газу та електроенергії в будинки. Міський голова запропонував, аби постачальні підприємства сплачували оренду за користування цими мережами.

№12. Відділу молоді та спорту виділили додаткові 400 тис грн для проведення спортивно-масових заходів. Міський голова зробив зауваження начальнику відділу Дмитру Рожкову щодо того, що на спортивних майданчиках у школах міста, зокрема на новозбудованому у ЗОШ №10 займаються футболісти з ФК “Каскад” та Академії Ващука, а після занять закривають майданчик і діти не можуть потрапити на поле. “ДЮСШ повинно бути у пріоритеті, а приватні організації нехай платять за оренду поля”, – зазначив міський голова.

№13. За програмою “З турботою про кожного” вирішили перепрофілювати 580 тис грн для Благодійного фонду “Інна” (підтримка онкохворих), а також виділити 210 тис грн на відшкодування міжміського проїзду чорнобильцям і 400 тис грн на телефонний зв’язок пільговим категоріям населення.

№14. КП “ОРЦ” отримало 780 тис грн (детальніше – за посиланням).

№17. Для реалізації програми зонування потрібно було провести певні транзакції в межах кошторису Програми розробки містобудівної документації в м.Бровари. “В серпні цього року ми повинні отримати готову роботу та виставити на громадські обговорення, а потім затвердити її на сесії”, – сказала головний архітектор міста Лілія Рибакова на засіданні бюджетної комісії, що передувала засіданню 28-ї сесії. Затвердження програми зонування надасть можливість надавати земельні ділянки в оренду та заробляти кошти до міського бюджету. Депутати рішення підтримали – “за” 32.

№№19-21. Програми відділу капітального будівництва

До Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016-2020 роки внесли зміни. Згідно них по бульв.Незалежності планується проектування і будівництво Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Попередня цифра становить 10 млн грн. “За” – 31 депутат.

“Виникла пропозиція про обласне фінансування, – розповідала на засіданні бюджетної комісії начальниця відділу капбудівництва Людмила Павлик. – Можливо, наша частина витрат буде становити 20%. У зв’язку з цим нам потрібно робити проектну документацію, землевідвід”. “Пропозиція поступила від Льва Парцхаладзе”, – додав тоді Петро Бабич. Зараз броварський ЦНАП розміщується на першому поверсі прибудови за адресою Гагаріна, 18. (Нагадаємо, у довгобуді біля міськради планували зробити виставковий центр, тепер там планують розмістити театр.) А у зв’язку з потребою театру у додаткових приміщеннях, ЦНАП переїде в нову будівлю. За попередніми припущеннями новий ЦНАП розмістять біля міськради на місці зеленої зони, клумби.

Теперішній ЦНАП, майбутній театр

Депутати також затвердили зміни до Міської програми по будівництву та реконструкції інженерних мереж на 2016-2020 роки (будівництво дощової каналізації по вул.Фельдмана – 150 тис грн та зменшення видатків на будівництво водовідводу по масиву “Оболонь”) та Міської програми по будівництву та реконструкції вулично-шляхової мережі на 2016-2020 роки (будівництво вулиці Княжицької – 50 тис грн, вул.Підлісну – зняли). За інженерні мережі віддали свої голоси 28 депутатів (фракція БПП утрималася), за вулично-шляхові – 31 депутат.

№22. ТОВ “Основа”

Підприємство ТОВ “Основа” вже півроку звертається до міської ради за дозволом на поділ земельної ділянки і вкотре отримує відмову. На поточній 28-й сесії БМР підприємство мінімальною кількістю голосів нарешті отримало багатостраждальний дозвіл. Депутати переголосовували це питання (пункт 11), але проект було таки прийнято мінімальною кількістю голосів. Перше голосування за пропозицію по “Основі” – 21 голос, друге голосування – 19 голосів.

№23. Поновлення договорів оренди землі

Пункт 1.11: щодо ТОВ “Берізка” були зауваження, що там працює “розливайка”. Кажуть, власник обіцяв “виправитися”. Мінімальною кількістю голосів (19) дозвіл таки видали (без права торгувати алкогольними напоями).

Пункти 1.12-1.15: ТОВ “Філайт плюс” та ТОВ “Булраш” просили поновити договори на оренду земельних ділянок по вул.Гагаріна біля стадіону “Спартак” для будівництва офісно-торгового центру. Договори з БМР укладені у 2007-08 роках. Пункти зняли з розгляду.

Пункт 1.9: МТДК “Будівельне місто” (засновник Анна Богуш) зверталося щодо ділянки для будівництва багатоквартирного житла на території 3-го мікрорайону ІV житлового району міста Бровари. Як зазначив депутат Володимир Опалько, це той самий забудовник, що і “Альянс новобуд” (засновник Анна Богуш), який не виконав свої інвестиційні зобов’язання щодо садочку – тому ненаданням дозволу потрібно спонукати забудовника до співпраці з громадою. Міський голова зазначив, що “Альянс Новобуд” найбільш дисциплінований забудовник, він сплачує орендну плату за новою нормативною оцінкою (“за цю ділянку – 4,757 млн грн в рік”), у той час як забудовник у ІІ мікрорайоні не прагне переукладати договір та сплачувати внески за переоцінкою (“сплачує 3%, а не 12%”). Зрештою “за” проголосувало лише 17 депутатів – дозвол не надали. “Мінус 4,7 млн в бюджет і будувати далі вони не зможуть”, – резюмувала начальниця земельного відділу Леся Гудименко.

№25. Проект рішення “Про затвердження документації із землеустрою щодо передачі земельних ділянок громадянам у власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою” не прийняли взагалі (лише 18 голосів “за”).

№27. В проекті рішення “Про проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок для подальшого продажу у власність та відмову у проведенні експертної грошової оцінки земельної ділянки” з розгляду зняли п.3, що стосувався підприємства “ЛЕАЛ-ГЛАСС” (виробництво дзеркал), по вул.Броварської сотні, 5. Представники фірми (директор, юрист), а також запрошений еколог доводили економічну корисність та екологічність підприємства. У випадку негативного рішення сесії відмовлялися платити орендну плату за ділянку. На появу підприємців енергійно відреагував депутат Микола Зінченко, а також заступник міського голови Григорій Голубовський, вони стверджували, що підприємство труїть місто шкідливими викидами і робить з працівників та оточуючих інвалідів. Міський голова заявив, що дані буде вивчати міський еколог Юрій Жимайлов. В контексті цього питання виступала і представниця “ПОЛІМЕР-КОЛОРЛюдмила Гредунова (жінка депутата Євгенія Гредунова) та її батько Микола Жебель – директор фірми. Між фірмами “ПОЛІМЕР-КОЛОР” та “ЛЕАЛ ГЛАСС” виник господарський конфлікт. За зняття п.3 і за рішення в цілому проголосувало 27 депутатів.

№29. Проект рішення “Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва індивідуальних гаражів учасникам антитерористичної операції, учасникам бойових дій, волонтерам та членам сімей загиблих учасників бойових дій та учасників антитерористичної операції” зняли з розгляду.

Серед додаткових питань депутати зокрема голосували за виділення коштів БЦРЛ (3д: “Про внесення змін до рішення міської ради від 28.01.2016 №71-06-07 «Про затвердження програми «Діяльності і фінансової підтримки, та заохочення працівників Броварської  центральної районної лікарні на місцевому рівні на 2015-2017 роки»” та 4д: “Про внесення змін до рішення міської ради від 24.09.2015 № 1552-58-06 «Про затвердження Програми «Покращення надання вторинної медичної допомоги населенню міста Бровари та відновлення матеріально-технічної бази Броварської центральної районної лікарні на 2015-2017 роки»”).

Цими рішеннями зокрема передбачалося і виділення 90,8 тис грн на обстеження технічного стану будівлі інфекційного відділення. І якщо питання надбавок працівникам не викликали питань у депутатів, то 850 тис грн на закупівлю комп’ютерів (72 шт.) – зчинили жваве обговорення.

Виступила Тетяна Крилова, депутатка від фракції “Самопоміч”, яка була ініціаторкою впровадження програми комп’ютеризації медзакладів міста “І-Бровари“. Цю програму тоді критикували через: а) великі кошти, яких потребувала програма в цілому, б) корупційні ризики та підозру у лобіюванні певних виконавців програми, в) ризик неузгодженості інтерфейсів програм амбулаторій та БЦРЛ, а також можливої державної всеукраїнської системи. Незважаючи на супротив частини депутатів, програму не з першого разу, але таки ухвалили – і комп’ютеризували заклади первинної ланки. Тепер все змінилося дзеркально: депутатка жваво критикувала виділення коштів на комп’ютеризацію БЦРЛ, вбачаючи у цьому корупційні схеми. Заступниця головного лікаря Тетяна Щербак, що доповідала по цьому питанню, вкотре повторювала, що кошти виділяються поки що лише на техніку. А депутатка у свою чергу вкотре запитувала: а що потім? Як будуть використовуватися комп’ютери, з якими програмним забезпеченням будуть працювати? Яка саме фірма буде його впроваджувати? Та чи буде воно сумісне з вже існуючою системою в амбулаторіях міста? Мовляв, у чому сенс виділяти кошти на “залізо”, якщо не готове IT-рішення? Пролунало ім’я Сергій Куцевляк, саме він пропонує лікарні своє програмне забезпечення, зазначила представниця БЦРЛ.

Сергій Куцевляк, директор фірми MEDSTAR минулого літа презентує у Броварській міськраді можливості програми “І-Бровари”

Депутат Валерій Іваненко зазначив, що незалежно від того, чи визначене програмне забезпечення, комп’ютери потрібні у будь-якому разі, бо сучасна організація праці потребує техніки. Те, що комп’ютери згодяться для внутрішнього використання, казала і представниця БЦРЛ.

Депутат Володимир Опалько пригадав депутатці “І-Бровари”: “Зараз відбувається те, що ми передбачали рік тому, коли проголосували за ту програму. Що стане проблема адаптації систем між собою. І зараз ти виступаєш проти, бо лобіюєш свою систему, бо за цим стоїть нардеп Сисоєнко!”.

Підсумував дискусію міський голова, згадавши, що у зв’язку з впровадженням госпітальних округів і визначенням Броварів як центру одного з таких округів, комп’ютерами і програмним забезпеченням БЦРЛ буде забезпечувати держава. Тож, навіщо розкидатися грошами і технікою, а давайте, ми закупимо комп’ютери, скажімо, на міськвиконком, а лікарні надамо безкоштовно в оперативне користування. Ідея депутатам сподобалась, хоча і розвеселила усіх, коли пропозицію підтримав депутат Юрій Скотніков (“Самопоміч”), обмовившись, звертаючись до мера Ігоря Сапожка: “Давайте так і зробимо, по нашій схемі”. Зрештою за “схему” зняти пункт про виділення 850 тисяч для БЦРЛ (збираючись перекинути їх на міськвиконком) проголосувало 22 депутати.

Повний перелік поіменних голосувань за всі проекти рішень чергової 28-ї сесії можна подивитися на сайті Броварської міської ради.