• Сьогодні: Понеділок, 17 Січня, 2022

Без черг і хабарів: у Броварах відкрився новий сервісний центр МВС

Грудень05/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Зареєструвати чи переєструвати авто, зняти його з обліку, замінити посвідчення водія чи отримати інші послуги тепер можна в Броварах у новому сервісному центрі МВС на вул. Броварської сотні, 4А. В Україні це 6-й центр нового зразка, який замінив колишній МРЕВ. Головне керівництво центру обіцяє: віднині обслуговування буде на європейському рівні – без черг і хабарів.

Віктор та Дмитро оформлення угоди «продажу-купівлі» «Опеля» запланували на 2 грудня заздалегідь, тому не сподівалися, що потраплять саме на офіційне відкриття нового сервісного центру. Тож поки керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій та т.в.о. голови Нацполіції України Вадим Троян під численними об’єктивами відео- та фотокамер звітували про відкриття в Україні вже 6-го центру нового зразка, хлопці, як і з десяток інших відвідувачів, на власній «шкірі» могли оцінити всі переваги нового сервісу.

новий сервісний центр МВД
Колишній МРЕВ – а тепер сервісний центр

новий сервісний центр МВД

новий сервісний центр МВД
Дмитро та Віктор

А в цей час Владислав Криклій переконував журналістів: у центра нового формату переваг – ціла низка: починаючи від електронної черги і закінчуючи онлайн-камерами, які допомагають спостерігати за чергами, відстежувати їх та моніторити якість надання послуг. У свою чергу, пояснив керівник, це дозволить створити систему відгуків та правильно оцінити роботу працівників для подальшої їх мотивації чи демотивації. Наразі в центрі працює 21 працівник, 30% із яких – новий персонал. Усі працівники пройшли конкурси та навчання і мають вагомий мотиватор – зарплату в рамках 10 тисяч гривень. «Це один із чинників, за допомогою якого ми будемо боротися з корупцією реально, а не на словах», – переконує Владислав Криклій. Для боротьби із корупцією заплановано встановити і камери моніторингу за працівниками. “Тут, і правда, неможливі прояви якоїсь корупції, все відкрито, і це дуже круто, – продовжив Вадим Троян. – І будь-яка людина може, коли в неї є вільний час, просто прийти і замінити ті ж права. Спокійно, не домовляючись із кимось”.

новий сервісний центр МВД
Владислав Криклій та Вадим Троян. Владислав Криклій обіцяє, що  водійські посвідчення зареєструють у центрі протягом 1 год, замінять – за 20-30 хв,  зареєструють і переєструють  авто –  у межах 2 год
новий сервісний центр МВД
Вадим Троян: «Співпраця поліції та сервісних центрів уже дає вагомі результати. Тільки за 11 місяців центрами виявлено 282 автомобілі, які були незаконно переобладнані та числилися в угоні, та  548 підроблених документів»

Змінами у колишньому МРЕВ, де довелося раніше бувати, Віктор та Дмитро приємно вражені. І не тільки  інтер’єром самого приміщення, де закриті кабінки перетворилися на прозорий open-space. Але і зміною самої системи обслуговування. Раніше у МРЕВ, розповідає Віктор, не знав, до якого вікна спершу підходити, що почергово робити, тож процедура «продажу-купівлі» займала увесь день, адже передбачала обов’язкове вистоювання у чергах. Нині ж усе цивілізовано, по-європейськи, кажуть хлопці. Якщо раніше реєстрація кожного відвідувача в «ручному режимі» займала 10-15 хв, то нині електронна реєстрація відбулася усього за пару хвилин.

новий сервісний центр МВД
У реєстрації допомагає фахівець центру

новий сервісний центр МВД

новий сервісний центр МВД

Через кілька хвилин на електронному табло висвітився їхній номер черги та номер столика одного із 8 операторів, який і мав обслуговувати хлопців. Для більшої певності, щоб клієнт не пропустив своєї черги, цю ж інформацію оголошують і по мікрофону.

новий сервісний центр МВД

Після перевірки документів та підписання необхідних заяв, на що пішло близько 10 хв, Віктор та Дмитро попрямували до експертів.

новий сервісний центр МВД
Експертна перевірка автівки  відвідувача  під №5 тривала 10  хв
новий сервісний центр МВД
Поки дорослі вирішують свої питання, діти можуть розважатися в  приміщенні – в дитячому куточку. Іншої пори року –  поруч біля сервісного центру,  на майданчику, побудованому за бюджетні кошти міста

Доки експерти перевіряли Вікторову автівку “на чесність”, оператор виявив за власником «Опеля» борги – не заплачені штрафи. Тож допоки чоловік заборгованості не погасить, продати свого «залізного коня» не зможе.

новий сервісний центр МВД
Олександр

А от броварчанину Олександру цього дня всі свої справи вирішити вдалося усього за 1 год 45 хв.  І це при тому, що були технічні затримки і деякі операції оператору довелося виконувати «вручну». «Вчора (2 грудня – авт.) був у новому сервісному центрі  – ставив на облік автомобіль фірми, – пише в групі «Бровари» (FB)  Олександр. – Лізингова компанія зняла з обліку,  і я їздив на “червоних” номерах, чекав відкриття центру, щоб побачити в реаліях його роботу… Поки все красиво, працівники ввічливі, працюють швидко, трохи є технічних проблем».

новий сервісний центр МВД
Вул. Броварської сотні, 4А

Відкриття сучасного сервісного центру МВС у Броварах – безумовно, позитивна подія. Проте вже в перший день роботи центру відвідувачі відмічають і деякі недоліки центру. Так розраховуватися у касі можна лише готівкою, а послуги банку коштують 40 грн (при оплаті 490 грн за те, щоб поставити автівку на облік). Серед «мінусів» сервісного центру – і розташування на околицях міста. Доїхати на вул. Броварської сотні, 4А, що розташована на Об’їзній дорозі, можна лише на власному авто або на маршрутному таксі №411. Для цього потрібно їхати до кінцевої, потім перейти дорогу та ще йти з півкілометра в напрямку Києва.

P.S. До кінця 2016 року сервісні центри нового зразка мають відкритися і у Вінницькій, Харківській, Запорізькій, Донецькій та Чернігівській областях.

‎Фото – автора