На Броварську редакцію міськрайонного радіомовлення наклали штраф у 89 грн 12 коп. Засіб масової інформації не надав відомостей про структуру власності у визначені законом терміни. Про це йдеться в нещодавньому рішенні Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Як зазначають в офісі державного медіарегулятора, Броварська редакція міськрайонного радіомовлення вчасно не подала до них інформацію про структуру власності видання. Інших подробиць не вказують, однак зауважують про рішення про накладення штрафу.

Згідно з документом, броварське радіо визнали винним у неподанні, несвоєчасному поданні такої інформації або поданні інформації, що не відповідає дійсності. Окрім того, ЗМІ було зобов’язане надати звіт про діяльність за 2015 рік. Але і цю вимогу порушило.

Рішення Національної ради про накладення штрафу на броварське радіо

Через це Національна рада з питань телебачення та радіомовлення наклала на броварське видання штраф у 89 грн 12 коп. Згідно із законодавством, розмір штрафу становить 5 % від загальної суми ліцензійного збору від засобу масової інформації.

Нагадаємо, що минулого року набрали чинності зміни до закону «Про телебачення і радіомовлення». Відтепер редакції видань зобов’язані надавати державному регулятору інформацію про власність своїх медіа, а також публікувати ці відомості. Дані за 2015 рік мали з’явитися до 31 березня.

23 червня Національні рада з питань телебачення та радіомовлення провела засідання, під час якого ухвалила накласти штрафи на 158 українських видань. Серед них опинилась і Броварська редакція міськрайонного радіомовлення.

Слід зауважити, що броварське радіо вважають комунальним підприємством. У січні цього року Броварська міська рада передбачила на діяльність редакції 200 тис. грн з місцевого бюджету.

Згідно з рішенням, у штаті видання працюють 4 працівники. Саме ЗМІ є дротовим радіо, яке обслуговує 2600 радіоточок. За даними державного реєстру, радіо мовить лише по 1 год. 15 хв. три рази на тиждень.

Опозиційні до виконавчої влади міста депутати виступали проти ухвалення рішення про фінансування радіостанції. Зокрема, Аліна Дяченко вказувала, що більшість людей не можуть слухати це медіа, оскільки радіоточки мають менше 2 % населення. Водночас, провладні сили аргументували необхідність існування радіо піклуванням про пенсіонерів.