• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Броварську молодь запрошують стати «The Best другом» для дітей, постраждалих від війни на Сході

Грудень29/ 2014
avatar
Вікторія Оникієнко

Журналістка "Маєш право знати", броварчанка

Бест другСходити разом з дитиною на виставу чи на екскурсію до музею, організувати мовні курси для малюків чи провести майстер-класи з хенд-мейду – ось таку “роботу” для волонтерів пропонують ініціатори благодійного проекту «The Best друг». Небайдужі молоді броварчани, які долучаться до проекту, зможуть стати другом для дітей-переселенців з зони АТО, а також дітей, чий батько загинув під час війни на Сході України. Наразі на сторінках проекту «The Best друг» у соціальних мережах (ВКонтакті та Фейсбук) триває набір усіх охочих  творити добрі справи, а на початку нового року планується презентація проекту на центральній площі Броварів.

Ідея започаткувати волонтерський проект для  задоволення освітніх і духовних потреб дітей-переселенців та сирот виникла у броварських активістів «Молоді Демократичного Альянсу» під час складання планів на різдвяно-новорічний період. “Спершу ми думали підготувати якусь розважальну програму для постраждалих дітей та влаштувати свято, щоб подарувати їм добрі й позитивні емоції. Однак в ході обговорення ми зрозуміли, що  цим малюкам потрібна постійна підтримка, потрібні надійні друзі, соціалізація. І ми вирішили, що це має бути не разова акція, а системна робота. І для такої справи потрібно чимало волонтерів” – розповідає член громадської організації Валентин Гаврищук.

Відтак зараз ініціатори проекту «The Best друг» проводять кампанію по набору волонтерів та пропонують усім охочим долучитися до їхньої команди. Діяльність планується за двома напрямками: «The Best друг» (волонтер) та «Старший брат» (наставник), кожен з яких має свої особливості.

ВОЛОНТЕР (вік від 16-ти років)
Група волонтерів буде проводити час з групою дітей. Це можуть бути розважальні чи освітні екскурсії, спільне відвідування театрів, музеїв. Також у рамках проекту плануються мовні курси для дітей та майстер-класи з хенд-мейду. Активісти шукають креативних людей, які змогли би поділитися своїми вміннями з дітьми. Такі заходи мають на меті покращити комунікативні навички дітей та допомогти їм соціалізуватися. До того ж, якщо у Вас з якоюсь дитиною виникнуть довірливі теплі відносини, Ви можете спілкуватися з нею особисто і допомагати їй, якщо вона цього потребує. Будь-які  ініціативи та ідеї радо вітаються.

НАСТАВНИК (особи, старші 18-ти років)
На цю посаду  проводяться відбір особливо відповідальних людей. Особливість цієї категорії в тому, що наставник протягом тривалого часу опікується лише однією дитиною (сиротою чи напівсиротою, чиї батьки загинули в АТО). Для того, щоб стати наставником, необхідно пройти спеціальний навчальний курс, адже на нього буде покладена серйозна місія: психологічна, духовна підтримка дитини, яка цього так потребує. Ви отримаєте і друга, і людину, якій зможете передати свій досвід та позитивні емоції, станете старшим братом/сестрою для неї.

21 грудня 2014 року активісти презентували свій проект на благодійному ярмарку “Свято Добра” у Києві на центральній вулиці столиці. У рамках своєї акції броварська молодь вирішила порадувати маленьких діточок на фестивалі й підготувала їм розвагу.

Бест друг Q6A3Zjo_qC0

Бест друг RNTDoFxnPzw

Малюки мали змогу малювати фарбами на великих ватманах усе, що їм заманеться. Хоч особливої тематики й не було задано, на подив активістів, діти з батьками зображували патріотичну символіку, писали побажання миру й добра.

Бест друг _zVD0aEzBeo

Бест друг 3RxH2iY_P7E

Бест друг 10882363_1600725143481748_4651326776982114955_n

Своїми ручками малюки створили символічні картини, які активісти вирішили передати солдатам у зону АТО.

Бест друг NVMJ4LrwS2o

Бест друг hWeVLywfw3g

Щоб стати волонтером або наставником у рамках проекту «The Best друг», необхідно заповнити анкету за цим посиланням.

Фото – Аліна Єрмоленко