• Сьогодні: Четвер, 4 Березня, 2021

Чому ми починаємо з прокурора?

Травень16/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

-AO6lEb8S4oВійна війною, а люстрація – за розкладом! 

Як відомо, вже в понеділок Люстраційний комітет публічно презентує свою діяльність в Броварах. Разом з місцевими активістами, в акції біля прокуратури візьмуть участь представники Люстраційного комітету України Єгора Соболєва. З цього моменту люстрація в нашому місті має перейти в системне явище і тривати доти, доки своє посади не втратить останній чиновник, котрий так чи інакше підтримував режим Януковича. Звісно, без участі громади це буде зробити архіскладно, тож ще раз переконливо закликаю всіх долучатись до цього вкрай важливого процесу!

Місце для своєї першої акції ми обрали не випадково, адже прокуратура – це, напевно, ключова установа в процесі люстрації. Саме прокурор має наглядати за законністю в місті та районі, стежити, чи не порушується закон з боку влади та в міліції. Але саме МВС та місцева влада всі ці роки були уособленням безпрєдєлу, системного грабунку міста та порушення прав його мешканців. Не зважаючи на розгул корупції та беззаконня в мерії, міськвиконкомі, міській раді чи міліції, броварська прокуратура всі ці роки робила вигляд, немов нічого не відбувається. Десятки, сотні, тисячі звернень громадян лишалися без відповіді або супроводжувались стандартними відписками, в той час як по суті питання не вирішувалось. Не зважаючи на очевидне свавілля міліції та чиновників, жоден з керівників цих відомств не постав перед судом, жодного з них прокуратура не вимагала притягти до реальної відповідальності. Прокурор Микола Гарник мовчки споглядав за тим, як місто перетворюється на осередок беззаконня і тоталітаризму, вочевидь, маючи з цього свій зиск.

Однак були ситуації, коли броварський прокурор таки казав своє вагоме слово – в особливо важливих для нього випадках. Виступити перед броварчанами по телебаченню Миколу Гарника свого часу спонукав «злочин століття»: «наруга» над пам’ятником Леніну в Броварах. Атака на «вождя світового пролетаріату», а за сумісництвом – ката українського народу Володимира Ульянова – змусила Миколу Гарника заявити про «непрості процеси в суспільстві», про «школи, які не так виховують дітей», а ті діти, в свою чергу «паплюжать мораль, яка діє в нашій державці на даний час». Тому «злочинців», які «підняли руку на Леніна», Гарник обіцяв знайти, покарати, і назвати їхні імена всьому місту. Ситуація з монументом маніяку, політичному терористу та україножеру Леніну обурила броварського прокурора більше, аніж грабунок владою сотень гектарів броварської землі, свавілля в  міліції, політичні репресій проти місцевих активістів.

Прикметно, що під час революційних подій наприкінці лютого, «люди, які не хотіли жити з тією мораллю, яка була на той момент в державі», полегшили роботу прокурору Гарнику і самі продемонстрували свої обличчя – там же, біля пам’ятнику Леніну. А принагідно – скинули «вождя» з постаменту за допомогою важкої техніки.

Завдяки Революції Гідності, Бровари нарешті позбавились ганебного ідола поблизу прокуратури, а тепер мають позбавитись прокурора старої епохи. А натомість – обрати іншого, який би разом з нами проводив в цьому місті люстрацію: справедливо і по закону карав злочинців в міліції та у владі.

У понеділок, 19 травня, об 11:00 поблизу прокуратури (вул. Київська, 137) броварчани вимагатимуть від нової влади виконання обіцянок щодо очищення від чиновників колишнього режиму: негайної відставки броварського міжрайонного прокурора Миколи Гарника та призначення нового прокурора через процес громадського обговорення.

Приходьте! Революція має тривати до кінця!