
Чи місце "Пиріжкам" на фасаді дитячої поліклініки?
Ті, хто часто курсує по бульвару Незалежності, не могли не помітити змін, які відбуваються на 1-му поверсі в будинку № 12 - спочатку змінився фасад колишньої жіночої консультації, а потім і вивіска, яка сповістила, що віднині у приміщенні базується амбулаторія сімейної медицини №2. Через деякий час подібні перетворення почали відбуватися і з фасадом дитячого відділення. А кілька місяців тому з’явилася і вивіска - «Пиріжки». Тільки матусі, чиї діти хоча б раз хворіли, знали, що це – лише орієнтир. Насправді – це вхід у амбулаторію №2 загальної практики сімейної медицини дитячого населення. Півроку медики та батьки маленьких пацієнтів смакували випічкою МП «Аліса», а потім такому «сусідству» збунтувалися і вирішили випічки позбутися. І позбулися. Справедливо чи безпідставно? Читайте про “пиріжкову епопею” нижче.
Із 50 років, які 73-річна вірменка Євгенія Агобекова мешкає в Броварах, 30 – займається підприємництвом. Останні 18 – випічкою пиріжків, біляшів, булочок, плюшок та іншої здоби. «Пиріжкові» будиночки Агобекової можна побачити на залізничному вокзалі, біля дитячої та дорослої лікарень.
Реалізовує свою продукцію МП «Аліса» і в ЗОШ №6. На літні канікули в школі торгівельна точка закривається, однак податки підприємству, а це – 16 тис грн щомісячно, потрібно сплачувати вчасно. То ж щоб якось перекрити втрати, підприємець вирішила відкрити точку в дитячій поліклініці на Незалежності, 12. При самому вході. На балконі.
Розраховуючи, що послуги підприємства будуть вигідними як пацієнтам, так і медпрацівникам, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов на пропозицію Агобекової погодився. А після того, як жінка «облагородила» торгівельну територію - засклила, комісія із оренди об’єктів комунальної власності (голова – Василь Андрєєв) надала Агобековій в оренду 3 м кв на 3 роки. За це, згідно договору, вона зобов’язувалася щомісячно сплачувати 90 грн. Чому ніхто в комісії не подумав, що «пиріжкам» зовсім не місце на фасаді амбулаторії і це є порушенням конкуруючих прав – залишається загадкою. Та і «апендицит» балкона півтора на півтора метри складно вважати торговою площею. Однак це не зупинило підприємця, і щоб відкрити торгову точку та облаштувати для дитячих візочків критий майданчик (згідно з усною домовленістю з головним лікарем) Агобекова взяла в кредит кругленьку суму. Однак через пару днів після встановлення, накриття на майданчику розвалилося: чи то конструкція не витримала натиску вітру, чи комусь заважало, та добре, що поряд не було дітей. За гроші жінка не переймалася, адже при хорошій торгівлі вони б повернулися. Але початок 2015 року вніс свої корективи - різко зросли ціни на продукти та послуги. Півроку торгова точка «розкручувалася» - «приручала» маленьких пацієнтів, їхніх батьків та медперсонал дитячої поліклініки. І все ніби було добре, але в кінці серпня 2015 року комісія по оренді об’єктів комунальної власності жінку ошелешила: ви заважаєте батькам і медпрацівникам, тож «лавочку» варто закрити.
Педіатр Ольга Зікій наводить вагомі аргументи: 1). Торгова точка псує зовнішній вигляд вхідної групи. Із-за неї неможливо закінчити ремонт сходів та розмістити велику вивіску; 2). «Пиріжки» загородили вікно, яке освітлює коридор; 3). Ніхто не знає як і де випікаються пиріжки. 4). Продавець користується їхнім туалетом і водою. І взагалі, у медиків ніхто не спитав дозволу, коли «поселяли» Агобекову.
Також лікарка демонструє скарги від медперсоналу та батьків пацієнтів поліклініки на ім’я міського голови про не доцільність кіоску «Пиріжки» на сходах дитячої поліклініки.
У частини батьків свої аргументи не на користь випічки: у лікарні має пахнути ліками, а не пиріжками, адже в дітей на цей запах може бути алергія. Натомість інша частина опитаних нами матусь ніякої проблеми в тому, що при поліклініці продають пиріжки, не бачать: «Черги тут кілометрові, чекати доводиться довго, тож добре, що є поряд хоча б щось перекусити, і не потрібно бігти в магазин. Окрім того, нехай краще пахне пиріжками та булочками, ніж пилом від ремонту, який ніяк не закінчать», - кажуть молоді мами.
Скарги медиків та батьків у міськраді не задовольнили, адже ніяких порушень зі сторони Агобекової не виявили. А згідно п.6.7. та 9.6 Закону про оренду комунального майна, розірвати достроково угоду в односторонньому порядку можна лише за наявності вагомих підстав. Встановити ж істотні порушення однієї зі сторін може лише суд. Та медики не здавалися і почали атакувати управління комунальної власності. «До нас надійшли офіційні звернення від Ігоря Кравцова та броварчан, які просили припинити діяльність торгової точки, - розповідає начальник управління комунальної власності Тетяна Данюк. – Громадяни причини свого невдоволення кіоском «Пиріжки» не вказали, а у заяві Кравцова значиться, що «трапляються випадки недоброякісного продажу продукції та випадки розладу кишкового тракту у дітей». Обидва звернення ми винесли на розгляд комісії з оренди комунального майна».
Підприємець «божиться»: за майже 20 років діяльності на якість її продукції ніхто не скаржився, і жодна перевіряюча інстанція претензій не мала: продукти закуповують щоденно, пиріжки випікають вночі, щоб ранком броварчани могли отримати свіжу продукцію.
Євгенія Агобекова показує щойно привезені продукти для виготовлення пиріжків
Цех, де випікають пиріжки. Дуже скромно, але охайно
Жінка переконана: усі нарікання - безпідставні, її просто виживають і роблять заручником ситуації. Та попри таку неприємність і втрату 20 тис грн, які вклала в облаштування торгової точки, підприємець готова йти на компроміси. Наразі управління комунальної власності розглядає можливості реалізації продукції МП «Аліса» в інших точках міста – школах. Комісія не проти. Поки що. А “Пиріжки” з фасаду вже прибрали.
Фото - автора