• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

Чи законно зводять будинки на Радіостанції?

Травень18/ 2016
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

Приватний сектор в районі Радіостанції. Трохи поодаль шляхопроводу на Торгмаш, серед поля і лісу, ростуть будівлі. Деякі ділянки тут ще порожні, а на деяких вже зведені… багатоповерхівки. Поява таких великих будинків в зоні приватної забудови неабияк збентежила місцевих мешканців, які почали звертатися до контролюючих органів, мера та депутатів. Але ситуацію це не вирішило.

“Ми думали тут буде тиха, спокійна та чиста зона для відпочинку, – жаліється одна з місцевих мешканок. – А тепер не знаємо, що вони набудують – багатоквартирні будинки? Продадуть квартири, наїде багато людей, і що це буде?”

“Почалося це будівництво роки з три тому, – каже ще один член ініціативної групи, – але раніше тут ніхто постійно не жив, не приглядався, що будується, а тепер бач, які будинки вимахали. Кажуть, до лісу забудують все такими коробками. Ми зверталися і до мера, і до нашого депутата Дудка, і до архбудконтролю, двічі комісії до нас приїжджали. Але що: походили, пофотографували, кажуть: а що нам зробити? По документах усе в порядку, можна будувати”.

батуринская (4)
Котлован, виритий під чергову велику будівлю, впритул наближається до межі чужої ділянки. Земля осипається, край намагаються хоч якось зміцнити підпорами

“А як же в порядку, – обурюється жінка, біля домівки якої росте 4-поверховий будинок, – якщо між нашими домами повинно бути 20 метрів, а є 12, і той великий будинок затінить, затулить мій. Розмовляли ми з власником, просили залишити 2 поверхи, а він на своєму стоїть: будуватиму що схочу. Оце б уже продати дім, так ніхто ж не купить. А дехто із сусідів ще тут не будувався, аж побачив таке і намагається продати свої ділянки, та не дуже хтось хоче їх купувати”.

батуринская (5)
“Між нашими будинками лише 12 метрів, балкони виходять прямо до мене, будинок закриває мій”, – незадоволена місцева мешканка

Підтверджує наявність таких норм щодо відстані між будинками експерт, архітектор за фахом, Ірина Нікітчина, наводячи дані ДБН 360-92 “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”.

батуринская ДБН

Власником будинку справа місцеві мешканці називають Станіслава Тучковського, також згадують компанію “Соснова садиба”. Кажуть, що ділянка в нього тут не одна і він будуватиме тут і інші багатоповерхівки.

батуринская (1)

Гугл каже, що засновниками “Соснової садиби” є поміж інших Христина та Станіслав Тучковські, діти Яна Тучковського, бізнесмена та депутата Броварської міської ради минулого скликання.

батуринская (3)
А цей будинок звів екс-депутат Авксентій Гранат. Мешканці розводять руками: вже побудував, що ж зробиш?

Журналісти “Маєш право знати” звернулися до Станіслава Тучковського та Авксентія Граната за коментарями. Пан Тучковський стверджує, що він там нічого не будує, також і “Соснова садиба” не має ніякого стосунку до будівництва на вулиці Батуринській. А Авксентій Васильович пояснює, що конфлікту з місцевими мешканцями в нього наразі вже немає, а дім він будує не для продажу, а для особистих потреб: “Це буде великий дім, поділений на три частини, для мене, моєї родини та моїх родичів”.

батуринская (7)
Тут теж росте чийсь черговий “скромний” будиночок

Ситуацію щодо будівництва на вулиці Батуринський коментує також депутат від цього округу Борис Дудко (Батьківщина). “Я відстоюю інтереси мешканців та виступаю проти багатоповерхівок. Я за те, аби люди зібралися та мирно вирішили цей конфлікт, домовилися”, – каже він.

Депутат підтверджує, що ініціативна група мешканців цього району зверталася до нього за допомогою, а також до мера, до відділу архітектури та до архбудконтролю; було створено комісії, які займалися дослідженням ситуації. Також додає, що цей випадок не поодинокий: в Броварах маса порушень при видачі дозволів на будівництво і є багато прикладів зведення надмірно великих будинків в зоні приватної забудови.

“Маю відповідну будівельну освіту, – каже Борис Дудко, – я дивився документи на будинок, що зводить Тучковський, і там норми ДБН дотримані. Власник стверджує, що він будує великий дім виключно для себе, а за нормами можна зводити 4-поверховий будинок до 1000 кв.м. Стосовно відстані між будинками – там повинен залишатися так званий “пожежний проїзд” у 6 чи 8 метрів. Це що стосується будинку Тучковського. Щодо того будинку, який вже звів Авксентій Гранат, – там документи я не перевіряв, але запевняю – незабаром і до цього дійдемо”.

screenshot_20

“Інша річ, – продовжує депутат, – що потім буде з цим будинком: не виключено, що власник продаватиме в ньому “квартири”. Але квартирами їх можна назвати лише умовно. (Про схожі ситуації МПЗ вже неодноразово писало – прим.авт.) За словами юристів, це створить проблеми для людей, які придбають ці помешкання, вони не будуть мати у своїй власності квартири, а лише частини великого будинку. Не виключено, що це може бути і готель. У будь якому разі надмірно велика будівля створює навантаження на електромережу та мережу водопостачання та водовідведення”.

До речі, щодо комунікацій. Місцеві наголошують: тут відсутня централізована каналізація. Та питають: як будуть функціонувати ці багатоповерхівки, які на їхню думку, судячи із зовнішнього вигляду, задумані як багатоквартирні будинки? І як взагалі може зводитися такий дім, якщо він не під’єднаний до каналізації?

Трохи пояснює ситуацію депутат Дудко: “Трохи далі, справа від мосту є дві старі двоповерхівки, там давні проблеми з каналізацією. Місцеві користуються відкритим септіком, а на тому місці вже роздають нові ділянки. Цю проблему можна вирішити за рахунок нової каналізації, яку місто протягне з боку Торгмашу. Цей проект коштуватиме близько 2 млн грн, він розроблений та лежить на столі у заммера Григорія Павловича Голубовського. Маю намір виносити цей проект на бюджетну комісію і на сесію, буду домагатися його фінансування та втілення в життя. Так ось до цієї каналізації – якщо її прокладуть і якщо місто дозволить врізатися – теоретично зможуть під’єднатися і мешканці приватного сектору на Радіостанції, в тому числі і ці великі будинки”.

Наразі останньої крапки в цій історії не поставлено. За роз’ясненнями місцеві мешканці зверталися і до місцевих органів влади, і до центрального офісу ДАБІ в Києві. Відповіді вони або не отримували, або отримували такі, що пробуджують сумніви в законності будівництва. Конфлікт триває…

батуринская

Фото – автора