• Сьогодні: Четвер, 9 Грудня, 2021

День Сусіда 2: Радість по-дитячому

Березень31/ 2015
avatar
Андрій Балабаєв

Голова виконкому ПП "Удар"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Якось один маститий письменник, який до цього написав безліч романів, і мав просто шалену популярність, постав перед колегами та друзями надзвичайно щасливим. Вони казали йому: ти сяєш, мовляв, як нова копійку. З чого б це? «Я й справді сяю, бо зробив, як письменник, найголовніше, найзначиміше у своєму житті  – я нарешті написав книгу для… дітей», – казав той у відповідь.

DSC_1909

…Якби ми, як ініціатори проведення у нашому місті «Дня сусіда», ставили перед собою лише одне завдання – принести радість малечі, бачити усміхнені, щасливі обличчя дівчаток та хлопчиків, то вже тоді можна говорити однозначно: «День сусіда» – надзвичайно вдала ідея, і вона має неабияку перспективу. Що і довела друга ініціація цього заходу.

DSC_0023
Сергій Батюк та Ігор Кіт

DSC_1883

Він проводився у суботу, 28 березня, у дворі будинку по вулиці Постишева, 1В. Завдяки  організаторам, а найголовніше –  громадським активістам цього будинку, «День сусіда» перетворився на справжнє сусідське свято. Свято спільної роботи з благоустрою, знайомства, спілкування, розуміння того, що треба гуртуватися, бути ближчими один до одного, уважнішими.

DSC_1863
А починалося все так скромно…

Цей будинок, як, напевно, ніякий інший, мав потребу у такому заході. Житлова споруда порівняно молода, тож  проблема знайомства один з одним, не обмежуватись лише кивком голови при зустрічі,  має більшу актуальність, аніж інші. Все було того дня у цьому дворі. Добре разом попрацювали – підмітали  територію, пофарбували бордюри тощо. Разом накривали стіл. Стіл для знайомства, стіл для спілкування, стіл для гарного настрою. Стіл, за яким одразу ж почали народжуватися думки неодмінно продовжити цю гарну практику – проводити сусідський день. Просто так, для себе. І спільними зусиллями робити життя тут, у своєму дворі,  комфортнішим, затишнішим, змістовнішим. Радувало, що такі ідеї йшли від самих жителів будинку.

DSC_1864

DSC_1880
Не поділили фарбу

DSC_1870

DSC_1878

І про найцінніше,з чого я і почав розповідь про другий «День сусіда». Про дітей. Завдяки спільним зусиллям ініціаторам та активістам будинку програму свята розширили, запросивши аніматорів. Це був дуже вдалий крок. Бо треба було лише бачити, як це сподобалося дітям. Вони стояли в черзі, аби і на їхніх обличчях теж з’явився якийсь малюночок, вони залюбки брали участь і різноманітних іграх. Ну і неймовірну радість викликало  змагання з дорослими – біг у мішках, наприклад, перетягування канату тощо.

DSC_0011
Такого протистояння цей двір ще не бачив

DSC_0016
Ці хлопчики показали справжню чоловічу витримку

DSC_1966

DSC_0026
А якими ж смачними для дітей, та й для дорослих,  були засмажені на вогні сосиски. Здається, такого вони ніколи не їли! Як кажуть – аж за вухами лящало! Відповідь проста – вони були такими смачними, бо  був «смачним», радісним і щирим  «День сусіда»!

DSC_1882
Незмінний шеф кухар свята – Роман Сімутін

DSC_1916

DSC_1934 - копия
От що значить “опинився в потрібному місці, в потрібний час”

DSC_1980

Варто також нагадати, що ми у наших Броварах стали піонерами проведення подібного свята Україні. Немає сумніву, що наш досвід підхоплять й у інших містах. Але, друзі, не чекайте коли ваш син чи донька запитають: «Тату, а чому у нашому дворі ще не було «Дня сусіда?». Приєднуйтеся, організовуйтеся, а ми завжди раді допомогти вам в організації цього такого потрібного і благородного свята.