
"День козацької слави" у Броварах: козаки, лицарі, коні і куліш
Останніми теплими передвиборчими днями наше місто продовжує насолоджуватися аукціоном небаченої щедрості - вже побито усі рекорди по кількості фестивалів за стислий проміжок часу. Здавалося б, треба радіти - нарешті у Броварах проходять цікаві культурні події. Та вся ця низка свят вкупі з показовими ремонтами доріг має поганий присмак. “Хлеба и зрелищ” - цей афоризм не застаріє ніколи. Дурного довірливого виборця посадили на карусель і катають. Таку нехитру, проте дієву практику використовують, аби привернути до себе симпатії аполітичних мешканців, які геть не цікавляться політикою, проте радіють розвагам і новим дорогам.
Черговий фестиваль у низці, організованих “за підтримки міського голови”, пройшов у цю середу, 14 жовтня, на свято Покрови та Дня захисника України. “Дні козацької слави” - таку назву мав фестиваль - за організацією були схожі на Baby Boom Fest, який відбувся на День міста у вересні: ті ж організатори, той же ярмарок, ті ж запрошені немісцеві гості (Київ та Львів), що веселили, годували та продавали свій крам, навіть копиці сіна, на яких сиділа публіка, ті ж самі.
Якщо абстрагуватися від політики, то святковий вихідний дійсно вийшов гарним: теплий сонячний день, цікаві розваги, багато людей в парку культурно гуляють, їдять та п’ють - от кожного вихідного б дня так!
Хітом свята стали запрошені актори з парку “Київська Русь”.
І хоча можна дещо критикувати організацію свята: балачок - забагато, виступів - замало; видовищні вправи з джигітовкі, на які й власне прийшла подивитися публіка, почалися лише о 12:30, хоча початок фестивалю анонсовано було на 11:00; споглядати з-за спин юрби за дійством було некомфортно - справжній парк “Київська Русь” облаштовано трибунами, з яких дуже зручно дивитися на виступи лицарів, козаків та вершників; великі черги на “покататися на конячці” і таке інше…
[caption id=”attachment_47299” align=”aligncenter” width=”600”] Парк “Київська Русь”[/caption]
Проте треба зазначити, що виступ акторів з парку “Київська Русь” - цікава та гідна розвага, хоча й незвична для броварчан - до того ж, проведена безкоштовно для місцевої публіки. І дорослі, і малі були в захваті від лицарських боїв та трюків вершників, які демонстрували свою майстерність на стрімких конях, піднімали з долу шапки, вправлялися з шаблею тощо.
До речі, серед кінників були дві жінки, які дуже вправно джигітували.
Людей веселили скоморохи - і вони, і ведучі були вдягнені в аутентичні костюми Київської Русі 9-10 століття.
Присутніх залучали до хороводу та до масових танців.
Також публіку намагалася розважати співачка.
Проте найбільшу увагу, звичайно, привертали козаки, кінники та лицарі, які зокрема на полі імітували справжній бій у середньовічних обладунках та з мечами.
З “воїнами” можна було пофотографуватися, що з радістю й робили усі присутні.
Також можна було покататися на тих конячках, які приймали участь у шоу, а також поїздити у фаетоні.
У інших локаціях можна було постріляти з луку, подивитися, як вправляються з нагайкою козаки, або з’їсти козацького кулішу.
Ну і як же на козацькому святі - без козаків!
Поряд з полем, на якому проходило шоу від парку “Київська Русь”, працював ярмарок, де продавалися книжки, одяг, прикраси, мило, цукерки та багато іншого.
А також працював фуд-корт, на якому броварчан годували льівський еко-ресторан “Гарбуз”, київський “Дядюшка Сэм”, броварський “Штрудель” та інші.
Свято виглядало сімейним, дітей було дуже багато, розважалися як хотіли: малювали, бігали по скейт-майданчику, гладили конячок, фотографувалися у спеціально обладнаній локації тощо.
Отже, можна з упевненістю стверджувати, що містяни були б раді такому відпочинку кожних вихідних або хоча б на кожні свята. Сподіваємося, новий міський голова нашого міста продовжить підтримувати традицію проведення культурних і цікавих свят та сприятиме розвитку сучасного фестивального напрямку в місті.
Фото - Микола Кожемяко