• Сьогодні: Понеділок, 5 Червня, 2023

Днями Парламент може призначити дострокові вибори броварської міськради

Березень18/ 2014
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

1369319382_960З ініціативи Броварської Народної Ради народний депутат України від броварського виборчого округу Павло Різаненко зареєстрував проект постанови про призначення позачергових виборів депутатів Броварської міської ради на 25 травня 2014 року. Про це «Маєш право знати» вчора, 17 березня, повідомив сам депутат.

За додатковим повідомленням прес-служби Різаненка, підставами для такого рішення стали численні факти порушень Конституції та законодавства України депутатами Броварської міської ради Київської області. «Дії депутатів Броварської міської ради та прийняті Броварською міською радою рішення із багатьох питань суперечать інтересам територіальної громади м. Бровари», – пояснює нардеп.

За його словами, депутати Броварської міської ради впродовж каденції цинічно та зухвало порушували вимоги законодавства, нівелювали норми права, завдавали своїми протиправними діями значної шкоди державному та місцевому бюджетам. А також позбавляли територіальну громаду м. Бровари її власності, відмовлялися виконувати законні вимоги виборців.

«Неодноразово дії Броварської міської ради визнавались у судовому порядку протиправними, а прийняті рішення були скасовані», – зазначив депутат.

Повний текст пояснювальної записки (обгрунтування необхідності проведення дострокових виборів у Броварах) до постанови Павла Різаненка::
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України
«Про призначення позачергових виборів депутатів Броварської міської ради Київської області»

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Постанови

Підставами для внесення проекту Постанови Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Броварської міської ради Київської області» стали численні факти порушень Конституції України та чинного законодавства України депутатами Броварської міської ради Київської області.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Виходячи з положень чинного законодавства Броварська міська рада та її посадові особи мають діяти в інтересах територіальної громади м. Бровари Київської області. Однак, дії депутатів Броварської міської ради та прийняті Броварською міською радою рішення по багатьох питаннях суперечать інтересам територіальної громади м. Бровари.
Депутати Броварської міської влади впродовж каденції цинічно та зухвало порушують вимоги законодавства, нівелюють норми права, завдають своїми протиправними діями значної шкоди державному та місцевому бюджетам, позбавляють територіальну громаду м. Бровари її власності, відмовляються виконувати законні вимоги виборців.
Неодноразово дії Броварської міської ради визнавались у судовому порядку протиправними, а прийняті рішення були скасовані.
Так, 20.06.2012 року Київський апеляційний адміністративний суд у справі №2а-11599/11 скасував рішення Броварської міської ради №227-09-06 від 09.06.2011 року та №284-10-06 від 21.07.2011 року, якими були затверджені проекти внесення змін в Детальні плани територій. Підставою скасування вищевказаних рішень стали порушення правових норм містобудівного законодавства при прийнятті рішень, а саме, не проведення громадських слухань при внесенні змін до детальних планів територій.
17.12.2013 року Київським апеляційним адміністративним судом у справі №1007/11659/2012 визнано протиправним та скасовано рішення Броварської міської ради від 26 липня 2012 року №692-22-06, яким було надано в постійне користування КП «Служба замовника» земельну ділянку площею 0,3683 га для влаштування майданчика паркування. У судовому порядку встановлено, що дана земельна ділянка, яка відноситься до зони зелених насаджень та розташована на прибудинковій території житлових будинків, була надана Броварською міською радою з порушенням містобудівного законодавства, державних санітарних норм та правил, без врахування думки мешканців прилеглих житлових будинків, а облаштування автостоянки в безпосередній близькості від житлових будинків негативно вплине на екологічну безпеку їх мешканців.
Варто зазначити, що мешканці неодноразово звертались до посадових осіб Броварської міської ради з проханням не надавати дану земельну ділянку для облаштування майданчика для паркування, однак їх прохання було проігноровано, чим порушено права мешканців територіальної громади.
Крім того, депутати Броварської міської ради надають в користування громадянам та юридичним особам земельні ділянки під тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності шляхом укладення договору особистого строкового сервітуту, всупереч нормам Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», які не передбачають надання в користування земельних ділянок шляхом укладення договору особистого строкового сервітуту. Такими діями депутати порушують права територіальної громади, позбавляють її власності та завдають збитків бюджету міста, оскільки дані земельні ділянки надаються безоплатно.
Ще 13.02.2012 року Броварським міжрайонним прокурором, державним радником юстиції 1 класу Гарником М.В. було внесено протест на рішення Броварської міської ради від 20.10.2011 року №377-14-06 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення договору особистого строкового сервітуту земельної ділянки під тимчасовими спорудами для здійснення підприємницької діяльності та для обслуговування інших споруд в м. Бровари», згідно якого надавались земельні ділянки через сервітути. Однак, ігноруючи вимоги прокуратури, Броварська міська рада продовжує надавати в користування земельні ділянки шляхом укладення договору особистого строкового сервітуту.
За наведених вище обставин слід констатувати грубе, систематичне порушення законодавства та прав і свобод громадян Броварською міською радою Київської області.
Слід зазначити, що вищенаведений перелік порушень Броварською міською радою Конституції України, чинного законодавства, прав та свобод громадян не є вичерпним. Існує ще багато прикладів протиправних дій депутатів Броварської міської ради та численних порушень норм законодавства при прийнятті рішень.
Відповідно до статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадку, якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законів, прав і свобод громадян.
Оскільки наявні підстави для призначення позачергових виборів депутатів Броварської міської ради, з метою суворого дотримання вимог виборчого законодавства вибори пропонується призначити на неділю 25 травня 2014 року.
Проведення позачергових виборів депутатів Броварської міської ради дозволить відновити місцеве самоврядування в м. Бровари Київської області та забезпечити нормальну життєдіяльність міста.

2. Цілі і завдання проекту Постанови

Проектом Постанови Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Броварської міської ради Київської області» на виконання вимог Конституції України та законів України, пропонується призначити позачергові вибори депутатів Броварської міської ради Київської області.

3. Загальна характеристика та основні положення

Проектом Постанови пропонується призначити позачергові вибори депутатів Броварської міської ради Київської області 25 травня 2014 року.
Центральній виборчій комісії та Кабінету Міністрів України доручається у межах своїх повноважень забезпечити проведення цих виборів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері регулювання

Конституція України від 28.06.1996 №254к/96-ВР.
Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21.05.1997 N280/97-ВР.
Закон України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” від 10.07.2010 N 2487-VI.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація норм Постанови Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Броварської міської ради Київської області» потребує фінансування за рахунок цільової субвенції із Державного бюджету України відповідно до статей 60, 61 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.

6. Прогноз очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків

Прийняття Постанови Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Броварської міської ради Київської області» відповідно до статті 38 Конституції України забезпечить реалізацію права жителів міста Бровари обирати та бути обраними до органів місцевого самоврядування, права територіальної громади міста Бровари самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України та сприятиме належному функціонуванню територіальної громади міста Бровари Київської області.

Народний депутат України Різаненко П.О.
(ВО № 97, посв. № 321)

Окрім того, на думку депутата, проведення дострокових виборів до броварської міської ради допоможе врегулювати глибоку політичну кризу, в якій перебуває місто вже близько місяця. Нагадаємо, що броварській депутати не збираються на чергову сесію вже понад 50 днів, що є прямим порушенням Закону про місцеве самоврядування. Водночас міський голова Ігор Сапожко також уникає брати на себе відповідальність за ситуацію в місті: ще з лютого мер Броварів регулярно бере відпустки і лише днями з’явився на робочому місці. Щоправда – в супроводі «самоорганізованої» особистої охорони, котра маскується під «варту Майдану» і яку очолює Андрій Мельник – за чутками, колишній чоловік броварської депутатки від Партії регіонів Оксани Мельник.

Різаненко оголошує про реєстрацію своєї постанови про дострокові вибори БМР під час зустрічі членів Броварської Народної Ради з міським головою Ігорем Сапожком, броварськими підприємцями та місцевими депутатами 17 березня в приміщенні малої зали броварського міськвиконкому

Різаненко також підкреслив, що ініціатива про подання відповідної постанови йому надійшла з боку членів Броварської Народної Ради, котрі вважають, що дострокове переобрання складу броварського депутатського корпусу посприяє не лише стабілізації політичної ситуації в Броварах, але й стане черговим кроком на шляху повного перезавантаження влади в місті.

Наразі постанова зареєстрована у ВР для розгляду на засіданні. Зазначимо, що дострокові вибори міської ради можливо призначити на 25 травня лише за умови, якщо відповідна постанова буде проголосована не пізніше, ніж за 60 днів до проведення виборів, тобто до 26 березня.

Також раніше повідомлялось, що низка броварських депутатів вже написали заяви про складання повноважень, проте досі не зареєстрували їх в апараті міської ради. Інформацію про 27 таких таких заяв, зокрема, повідомив депутат Олег Іваненко під час свого звітування перед виборцями 28 лютого. Подібну інформацію поширюють й інші депутати та окремі місцеві громадські активісти. Однак офіційного підтвердження складання депутатами своїх повноважень станом на сьогодні немає.

 • avatar
  Виталій
  9 років тому

  Так пусть Ризаненко и свой мандат сдает, раз он такой принципиальный!Подтвердит, свой статус народного депутата Украины народным волеизьявлением, да и все его 450 друзяк тоже!

  • avatar
   Alina Dyachenko
   9 років тому

   Якщо він займався корупцією на своїй посаді, то нехай здає мандат

   • avatar
    Виталій
    9 років тому

    Так і я про це ж… Нехай здають всі мандати, і гайда на дострокові вибори.. А пан Різаненко, міг би і постанову на себе підготувати, і приклад своїм друзякам- депутатам показати…Чи може вже “приріс” до кріселка?

    • avatar
     Yuriy Cherednyk
     9 років тому

     На якій підставі Різаненко повинен складати свої повноваження? На тій, що дехто під ніком “Виталій” так хоче? Ви спочатку аргументуйте свою позицію – нормально, адекватно і логічно, а потім вже кажіть щось.

     • avatar
      Ольга
      9 років тому

      На тій підставі, що й перевибори депутатів БМР. Комусь там чогось захотілося. Різаненко ж пішов на поводу декількох осіб, нехтуючи інтересаи громади та думкою броварчан.
      Якщо вже ви так хочете “перезавартаження” влади, то нехай воно буде повне, включаючи і Різаненка

     • avatar
      Andriy Kachor
      9 років тому

      Читайте текст пояснювальної записки до постанови. Це не “комусь там чогось захотілося”: в проекті постанови чітко викладено перелік порушень закону, вчинених Броварською міською радою, за які – згідно із законодавством – мають бути призначені дострокові вибори міської ради. Ніхто не змушував депутатів порушувати закон – вони зробили це самі.

     • avatar
      Тоже Ольга
      9 років тому

      А хто Вас змушує порушувати закон. Ніяким нормативно-правовим актом не передбачено створення самооборон, народних рад… то чому Ви ігноруєте Закони України?? чому створюєте не легітимні формування???? чому захоплюєте приміщення? А на рахунок люстрації покажіть приклад саме Ви!!!!! розкажіть, як Ви в свої …. роки, та за яку таку зарплату заробили на такий автомобіль?? чи всі свої отримані доходи оподаткували???? це доречі стосується не тількі Вас а і Дяченко, Сімутіна, Плаксі, Антоненка, Іваненка… ітд. Щодо Пана Різаненка напевно не в Росії він займався підприємництвом???? чому там не залишився, а приїхав в Україну??? Дайте будь-ласка відповідь на всі мої питання!!!! Доречі ви декларації щорічні здавали до податкової, дуже б людям хотілосяб побачити їх за останні 5 років!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • avatar
      Andriy Kachor
      9 років тому

      Я перепрошую, про який “такий” автомобіль Ви говорите? Ви маєте на увазі той 19-річний Опель, на якому я пересуваюсь?) Можливо, Ви б краще попитали, яким чином на зарплату міського голови Сапожко відбудував собі маєток в Бориспільському районі, кондомінімум в Іспанії і їдить на дорогому джипі?

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      Цікаво, скільки платять вам, пані Наталію, щоб ви захищали діючий режим? На антимайданах згідно інформації ЗМІ платили 200- 400 грн в день. У вас, я так розумію, підхід творчий, тобто всю 1000 грн за день отримуєте? Чи більше?

     • avatar
      Тоже Ольга
      9 років тому

      дай Бог Вам отримувати все своє життя ті грошові кошти які (як Ви вважаєте) отримуємо ми ведучи з Вами переписку!!!!!

     • avatar
      Тоже Ольга
      9 років тому

      яка різниця якого він року випуску, факт є фактом. Відповідайте на питання!!!!!!!!!!!!

     • avatar
      Тоже Ольга
      9 років тому

      заплату міського голови ( декларацію) ми всі можемо побачити на сайті Броварської міської ради, на відміну від Вашої!!!!!!!!!

     • avatar
      Andriy Kachor
      9 років тому

      “Тоже Ольго”, я, на відміну від посадовців, не повинен всім розповідати про рівень своїх доходів) Як і будь який громадянин України. А ті, хто працює на виборних посадах – зобов’язані це робити згідно із законодавством. Тому якщо раптом колись мені спаде на думку балотуватись в мери – обов’язково оприлюдню свою декларацію, не сумнівайтесь! А поки – припиніть істерику: нервові клітини не відновлюються)

     • avatar
      NataliyaStroy
      9 років тому

      Шановний істерика не в Тоже Ольги а у Вас!!!!! з Вашого коментаря випливає що всі вам повинні, а Ви нікому нічого не повинні. Доречі відповідно до Стаття 67. Конституції України Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
      Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      Наталія, ви коли були
      останній раз у податковій? Для цікавості зайдіть і спитайте щодо декларації,
      самі будете здивовані (або шоковані) відповіддю! Тому не треба грати в теоретичний
      спектакль, практика значно цікавіша!

     • avatar
      Ольга
      9 років тому

      Заінтригували!
      Що ж там зараз є такого, що може здивувати (або шокувати), просвітіть нас, будь ласка

     • avatar
      NataliyaStroy
      9 років тому

      4 березня 2014 року. раз на місяць , а то і два відвідую податкову.а чим там можливо здивуватися чи шокуватися?не розумию

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      Логічно, що треба провести і “перезавантаження” мозоку авторів подібних коментаріїв! І ще раз – ви там або нажміть у себе кнопку “адекват”, або не коментуйте зовсім. Ви же на Віче не ходите, на Народній Раді не буваєте. Ви же просто міркуєте за напрямком “Сапожко і Со” краще всіх, незалежно від кількості розкрадених земель. Опустіться на землю і подивіться сесії БМР!

     • avatar
      Виталій
      9 років тому

      Це виходить 30 чол. з Народної Ради Броварів, які сами себе обрали- “адекват”, а решта мешканців Броварів “інакомислящі, з вимкненими мізками”, яких, я так зрозумів, Пан Юрій з задоволенням “люстріровав” або “провів перезавантаження мозку”? На Віче чи НР ходить хотілось би, тільки ось мені на відміну від “НародоРадців” мабуть не дадуть “порулить Броварами”))), та комусь же і працювати треба…”заробляти благополуччя”, а то не буде чого Вам потім ділить…

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      На моє пряме
      питання ви так і не відповіли! Чому? Чому ви уходите від відповіді?

      І ще одне. Віталію,
      скажіть мені, чому ви не входите до складу Народною Ради, а тільки щось
      розповідаєте? Прийдіть, покажіть себе, свої можливості і здібності і вперед – покращуйте
      життєдіяльність Броварів! Хоча ні, краще все ж таки за компом показувати свої «таланти»,
      ніж реально щось зробити.

     • avatar
      Виталій
      9 років тому

      Та, ось Юрію, намагаюсь “включить адекват” і повторюсь ще раз з приводу НР..”.На Віче чи НР ходить хотілось би, тільки ось мені на відміну від “НародоРадців” мабуть не дадуть “порулить Броварами”))), та комусь же і працювати треба…”заробляти благополуччя”, а то не буде чого Вам потім ділить..” тай події з окупацією Криму мене більше зараз бентежать ніж “Броваський портфель мера”. Так що бажаю Вам удачі, в Вашій нелегкій борьбі за “власне светлое будущее”

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      Віталію, агов! Чому ви вже в третій раз ігноруєте моє питання?

      І ще друге питання, звісно, якщо ви надасте відповідь. Скільки землі може вкрасти мер міста (не важно яке це місто – Бровари чи інше), щоб деякі представники народу, а можливо і працівники міськради, закривали на це очі (чи робили вигляд, що закривають) і стверджували, що краще цього мера не може в принципі нікого бути?! Будь ласка, відповідь повинна бути чітка і зрозуміла. Просто число. В нашому випадку в гектарах, а скоріше в сотнях гектарів.

     • avatar
      Ольга
      9 років тому

      Ваша самопроголошена «народна рада» нагадує секту, яку обов’язково потрібно відвідувати: «ви же на Віче не ходите, на Народній Раді не буваєте». Так само як в секті у вас нетерпимість до інших точок зору. Так само як в секті, у вас намагання «наставити на путь істинний», тобто «перезавантажити» мізки інших людей, які мають здоровий глузд і адекватно оцінюють те, що відбувається зараз у Броварах.
      Але як каже народна приказка, – не дав Бог свині роги

     • avatar
      Виталій
      9 років тому

      А, що по Вашому пане Юрію, “Виталій” не громадянин України?, чи не мешканець Броварів? І не має права висловлювати свою позицію? А може Ви щось маєте проти свободи слова? А з приводу аргументованої позиції, то вона така: 1) перевибори в Україні до всіх гілок влади; 2) закон для кожного; 3) наполеглива праця всіх українців на благо народу… і ще багато іншого..Щодо Пана Різаненка, то вищезазначене і його стосується… Так, що чекаємо перевиборів… я з задоволенням поголосую за достойного!

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      Ви правильно все
      говорите! Особливо остання ваша фраза «проголосую за достойного»! Все чітко і
      саме в точку! Тому ми вже котрий тиждень говоримо меру Сапожко про те, щоб він
      склав свої повноваження і чесно та достойно пішов на перевибори. І переможе найсильніший!
      А він «голову в пісок» та вже третій раз поспіль іде у відпустку. Тоді як же за
      вашою логікою, пане Віталію, веде себе Сапожко? Чи будете ви його виправдовувати?,
      тоді самі собі будете заперечувати!

     • avatar
      NataliyaStroy
      9 років тому

      у нас у місті тільки народна рада та її прибічники істинні громадяни та територіальна громада, а всі хто інакшої думки “тітушки, тролі.. ітд”

     • avatar
      Виталій
      9 років тому

      Наталія, Ви ще забули включити до тролів “не свідомих злочинних бюджетників”, “наглих продажних бабушек-пенсіонерів” та інших “темних сил Броварів” не согласних з думкою “незалежних громадських активістів з УдарноїНР”

     • avatar
      NataliyaStroy
      9 років тому

      а Сапожко чому повинен складати свої повноваження? на тій,що 30 осіб не лігітимної народної ради так хочуть?якщо мер корупціонер то відповідні органи і притянуть до відповідальності, а не як не так названа народна рада!! пора вже і Вам спуститися на землю, та не писать хтозна що!!!!!

 • avatar
  Павел Апаев
  9 років тому

  Будьте любезны, в который раз задаю вопрос: Кто такой “картавый”? Заранее спасибо за ответ.

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  Статтю із сенсаційним заголовком «Днями Парламент може призначити дострокові вибори броварської міськради» можна вважати БЛЕФОМ народного депутата Павла
  Різаненка і от чому.
  У повному тексті пояснювальної записки (обгрунтування необхідності проведення дострокових виборів у Броварах) до постанови Павла Різаненка, опублікованої у статті на сайті МПЗ, говориться про підстави для проведення дострокових виборів:
  (Цитата):«Відповідно до статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадку, якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законів, прав і свобод громадян». (Кінець цитати).
  Читаємо першоджерело, тобто Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.
  78:
  (Цитата): «Стаття 78. Дострокове припинення повноважень ради
  1. Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадках:
  1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом».
  (Кінець цитати).
  Тобто необхідною і обов’язковою умовою для позачергових виборів є ігнорування вимог контролюючих органів про приведення незаконних рішень у відповідність в законом. Даних про ігнорування депутатами вимог контролюючих органів немає (якщо б були, то всі б давно знали).
  Отже, П.Різаненко ввів виборців в оману, з трибуни оголосивши про те, що він «подав проект постанови про перевибори БМР». Напевно розраховуючи
  на правову необізнаність виборців та депутатів.
  Крім того, немає скан-копії проекту постанови, а це підтверджує тезу про те, що реально у Верховній Раді ніякої постанови про перевибори у Броварах не зареєстровано.
  А тому громада може спати спокійно: ніякі перевибори не передбачаються.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   9 років тому

   “Крім того, немає скан-копії проекту постанови, а це підтверджує тезу про те, що реально у Верховній Раді ніякої постанови про перевибори у Броварах не зареєстровано” :-)
   А те, що на сайті Вверховної Ради є ця Постанова, не підтверджує той факт, що вона зареєстрована?! )))
   А щодо підстав для припинення повноважень, то перечитайте ще раз пояснювальню записку, там чітко сказано, що є подання прокуратури щодо незаконності сервітутів, але міська рада продовжує надавати землі під десятки кіосків, що як гриби після дощу, повиростали у нашому місті, через договори сервітутів.

   • avatar
    Павел Апаев
    9 років тому

    “сервітутів” ??? Я вижу вы отличаете гламур от эпатажа :) Даже гуглить “сервитутив” не хочу. :)

  • avatar
   Ольга
   9 років тому

   Ну-ну, налякали йожиків самі знаєте чим

 • avatar
  Наталья
  9 років тому

  Проект постанови “А-ля Різаненко”, как говорит Качор, КАПУТ! Не прошел! Вы правы, Ольга, БЛЕФ! Теперь они скажут, что если бы не Крым!