• Сьогодні: Понеділок, 28 Листопада, 2022

Е-декларування: блиск і злидні броварської фракції “Радикальна партія Ляшка”

Квітень20/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Окрім чиновників в цьому році електронні декларації подають і місцеві депутати. Останній термін подання декларацій спочатку призначили на 1 квітня, але потім продовжили до 1 травня для тих осіб, що подають е-декларацію вперше. Цим відтермінуванням користуються і броварські депутати, проте половина депутатського корпусу БМР таки вже подала свої декларації. Серед них депутати Вікторія Коваленко і Вадим Андрієвський з фракції “Радикальна партія Ляшка” у Броварській міській раді.

Наразі це єдина фракція, яка в повному складі опублікувала свої декларації в Реєстрі на сайті НАЗК. Можливо через те, що найменша. У фракціях БПП, Свобода та Демальянс не опублікували декларації по одному депутату, а фракції Самопоміч, Батьківщина, Укроп та Єдність (окрім чиновників-депутатів) не оприлюднили взагалі ні однієї декларації. Немає і декларацій позафракційних та “вигнанців-тушок”.

Радикальна партія Ляшка (РПЛ)

Вікторія Коваленко та Вадим Андрієвський

У своїй декларації депутатка Вікторія Коваленко згадує чоловіка – Кужима Юрія. Зокрема, за даними YouControl, чоловік керує компанією “Агроінвест”, а дружина – компанією ТОВ “Брук-Бетон сервіс” (23% капіталу), що і підтверджує в декларації. До речі, серед засновників ТОВ значиться Авраменко Віра, родичка Ігоря Трощенка, відомого колись в місті забудовника та колишнього депутата БМР. Та ж сама Віра Авраменко є і в засновниках компанії “ПРО МЕДІА”, керівником якої вказаний Вадим Андрієвський, ще один депутат фракції “РПЛ” у Броварській міській раді.

Отже, депутатка і бізнесвумен у своїй декларації за 2016 рік вказала 4 987 471 грн доходу від підприємницької діяльності, її чоловік – 4 831 427 грн. Готівкових коштів пані задекларувала 85 тис грн, у той же час серед коштів, позичених третім особам, значаться суми 1 800 000 та 1 600 000 грн.

Більшістю нерухомості пані Вікторія володіє разом із чоловіком та іншими особами: квартира у Броварах (38,4 кв.м), будинок у Броварах (163,9 кв.м), земельна ділянка у Броварах (286 кв.м). Ще одну ділянку декларує чоловік (163 кв.м) і ще одну – сама пані Вікторія (164 кв.м). Також у власності депутатки авто  – Nissan Micra 2007 року.

Вадим Андрієвський був також депутатом Броварської міської ради попереднього VI скликання

Депутат Вадим Андрієвський, особливо на контрасті з колегою по фракції, виглядає блякло. Судячи з декларації, у 2016 році депутат демонстрував чудеса виживання на 3 тисячі гривень в місць – а саме 38 189 грн у рік, щоправда його дружина заробила ще 70 214 грн. Хоча можливо родину трохи рятували запаси: пан Вадим декларує 45 тис грн готівкових коштів та трохи більше 3 тис грн у банку. У той же час його дружина вказує 620 тис грн, позичених третім особам.

Також депутат вказав у декларації 50% володіння компанією “Віза-інвест”, іншою частиною володіє Ілля Завадський. Серед майна у депутата з родиною є дві квартири у Броварах  (69,5 та 40,1 кв.м, куплені у 2010 році), а також авто Subaru Forester 2007 року, придбане у 2010-му за 160 тис грн, та легковий причіп. Ще у дружини є гараж на 84,8 кв.м, придбаний у 2016 році за майже 167 тис грн.

Серед іншого депутат вказує, що є кервником у Молодіжній громадській організації міста Бровари “Молодь за реальні справи” та Спілці молодіжних громадських організацій м. Бровари.

Нагадаємо, свою електронну декларацію за 2016 рік вже оприлюднив міський голова Ігор Сапожко.