• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

Громадський бюджет Броварів: серед 26 заявок – 11 дитячих та спортивних майданчиків

Червень21/ 2017
avatar
Дарина Мізіна

Броварчанка, молода журналістка

У Броварах триває відбір ініціатив, які отримають фінансування з міського бюджету в рамках програми “Громадський бюджет”. Вчора під час зустрічі Координаційної ради по впровадженню та реалізації бюджету було визначено проекти, за які матимуть змогу проголосувати броварчани. Про те, які заявки були подані, і які з них не пройшли відбір та чому, читайте в нашому матеріалі.

29 травня закінчився етап подачі ініціатив до програми “Громадський бюджет” на 2017 рік. Попередньо було зареєстровано 26 проектів. Визначити заявки, які допустять до голосування мешканців, мала спеціальна Координаційна рада. В її складі 3 депутати міськради, чиновники виконкому та 2 представники громадськості:

  1. Микола Загуменний — голова ради, начальник управління економіки;
  2. Андрій Лопатюк — заступник голови ради, депутат міської ради, голова бюджетної комісії;
  3. Наталя Постернак — секретарка, начальниця фінансового управління;
  4. Альбіна Баба-Мірзоєва — очільниця юридичного відділу;
  5. Олег Берестовий — депутат міської ради;
  6. Вікторія Гринько — голова громадської організації «Геологорозвідка»;
  7. Борис Мельниченко — начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю;
  8. Вадим Мутило — депутат міської ради;
  9. Тетяна Немчина — голова правління Комітету громадського самоврядування Київської області;
  10. Галина Плотнікова — керівниця управління житлово-комунального господарства;
  11. Людмила Павлик — очільниця відділу капітального будівництва;
  12. Лілія Рибакова —начальниця управління містобудування та архітектури, головна архітекторка.

Під час ознайомлення з заявками виявилося, що містяни не дуже фантазували, і найбільш популярними ініціативами були проекти дитячих і спортивних майданчиків – цілих 11 заявок. Найдорожчий — від Федерації боксу міста Бровари — на 1 мільйон гривень. Організація пропонує спортивний майданчик із відкритим рингом і тренажерним комплексом “Street Fight” у парку “Перемога”.

А от топографічним лідером у цій категорії стала вулиця Симона Петлюри: мешканці будинків 25; 36Б; 15 і 15А, а також 17 і 17А подали 4 окремі проекти. Найбільший кошторис мала заявка останніх — 805 595 грн. Таку суму активісти планують витратити на спеціальне покриття, сітку, баскетбольний стенд та волейбольно-тенісну стійку.

Цікаво, що серед авторів заявок щодо побудови майданчиків часто зустрічаються прізвища міських депутатів (Ірина Веремчук, Галина Негода (подала аж дві пропозиції), Максим Семенов), а також голів ОСББ (Тетяна Озимай) та представників ГО. Можливо, тому що на відміну від пересічних броварчан, вони є більш активними та обізнаними у питаннях бюджету та облаштування міста?

Продовжує тему майданчиків благоустрій, що посів друге місце за ступенем активізації містян. Трохи більше 835 тисяч гривень просить автор заявки щодо облаштування скверу в районі вул. Шевченка депутат Андрій Саук.

Освітлення 16 нерегульованих пішохідних переходів вартістю в 1,3 млн. грн. передбачає ще один проект-учасник “Громадського бюджету” від депутата Олега Берестового.

20 паркувальних місць для велосипедів за 88 тис. грн. пропонуються в заявці від голови броварського осередку “Молоді ДемАльянсу” Марини Олійник.

А як уникнути сумного львівського “сміттєдосвіду”, знають у ГО “Еко Бровари”, які подали проект щодо встановлення 860 урн у місцях очікування громадського транспорту та дворах багатоквартних будинків.

Не обійшли стороною й духовну сферу. Так, серед заявок опинилися пропозиції Марії Овдієнко (письменниці та краєзнавиці) створити демонстраційну нішу з рейками мототрамваю, що ходив протягом 1912-1942 рр. (11 650 грн.), а також видати краєзнавчий щоквартальник (13 050 грн. на одне число), книгу про історію краєзнавчого музею (наклад — 1 тис. примірників; вартість: м’яка обкладинка — 23, 7 тис. грн.; тверда — 37 500 тис. грн.) і книгу “Декомунізація по-броварському” (спільно з журналістом та головою комісії з найменувань Дмитром Карпієм; наклад: 2 тис. примірників, вартість: 71 тис. грн.).

Окрім цього, пропонують відкрити художній музей з роботами Леоніда Гопанчука (930 тис. грн.), авторка – жінка художника Неоніла Струк.

Пилип Духлій. Фото з FB

На жаль, без конфліктів не обійшлося. Під час засідання 8 червня у членів ради виникли зауваження щодо проектів відомого блогера Пилипа Духлія та представниці БЗБК Олександри Дудар (які відкрили та розвивають у Броварах проект BroBots – Brovary IT Hub). Їхні заявки передбачали впровадження громадянської освіти для дітей і дорослих, а також курсів із програмування, робототехніки, гейм-дизайну тощо. Серед причин негативної оцінки проектів зазначали такі: нібито комерційний та обмежений характер пропозицій (оскільки навчання мало проходити на базі закладу BroBots – Brovary IT Hub), а також те, що втілення однієї з ініціатив розраховане на 2 календарні роки (за умовами положення, до бюджету участі допускаються лише ті проекти, які можуть бути втілені до кінця 2017-го). Власний вердикт раді Пилип Духлій виніс в дописі на FB: “Цирк. Тупо цирк. Трагикомедия. Государство в миниатюре”. Після цього випадку Пилип та Олександра вирішили скасувати заявки на участь. Однак за словами голови координаційної ради Миколи Загуменного, авторам таки збиралися дати можливість допрацювати проекти. Відповідно до протоколу зустрічі, заявка на громадянську освіту була рекомендована до редагування, а от проведення курсів через терміни реалізації таки вирішили не виносити на голосування.

Серед інших проектів, які отримали негативну оцінку Координаційної ради:

  • Дитячий майданчик для будинків по вул. Грушевського 17-Б, В та Г: земельна ділянка перебуває у власності ТОВ ДБК “Меркурій”, а згідно з пунктом 2.6. Положення про бюджет участі, у випадку, коли реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, остання повинна належати до комунальної власності.
  • 2 заявки щодо облаштування автобусних зупинок  (4 шт. загальною вартістю 150 тис. грн.) та тротуару (450 тис. грн.) по вул. Симоненка. З’ясувалося, що у відділі капітального будівництва вже існує проект, який передбачає задоволення прохань мешканців, тому його на голосування не виноситимуть.
  • Проект «Радіомодельний гурток ZEST-MODEL»: оскільки заявкою передбачалися кошти для заробітної плати (це підпадає під пункт заборони розгляду ініціатив, що передбачають реалізацію проектних пропозицій приватного комерційного характеру).

Як зазначено в положенні про “Громадський бюджет”, саме голосування броварчан за проекти розпочнеться не раніше ніж через 5 днів після оприлюднення проектів-учасників (це, у свою чергу, має статися ввечері цієї п’ятниці, 23 червня) і триватиме протягом 15 робочих днів. Для інтернет-голосування мешканцям доведеться авторизуватися через BankID. А от у тих, хто вирішить скористатися паперовою анкетою, запитуватимуть паспорт та адресу. Проголосувати можна буде за 1 великий і 1 маленький проект.

Депутат міськради Олег Берестовий в інтерв’ю нашим журналістам описав “Громадський бюджет” так: “Тепер у тих, хто сидить на дивані вдома й постійно тегає в дописах депутатів, мовляв “сдєлайтє што-то”, не буде відмазок”.  І справді, ця ініціатива покликана не просто дати можливість утілити свої ідеї, але й виховати почуття особистої відповідальності, навчити мешканців бути суб’єктами розбудови свого міста. Лишається сподіватись, що тут не лишиться місця маніпуляціям, і Бровари нарешті отримають власну дозу активізму.

“Громадський бюджет” (інші назви: бюджет участі, партиципаторний бюджет) — це програма, що надає можливість кожному мешканцю взяти участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Рішення про запровадження такої ініціативи у Броварах було прийняте на сесії міськради 22 грудня 2016 року. На реалізацію ідей мешканців влада виділила 3 млн. грн. У рамках “Громадського бюджету” проекти ділять на маленькі (загальна вартість реалізації яких становить до 500 тис. грн.) та великі (загальна вартість реалізації яких становить від 500 тис. грн. до 1 млн. грн.). Загальний кошторис програми ділиться порівну між цими категоріями — відповідно по 1,5 млн. грн. на кожну.

  • avatar
    Natalie Velichko
    7 років тому

    Де можна побачити інформацію: які саме дитячі майданчики плануються?
    Коли вже буде хоча б відремонтовано дитячий майданчик між вулицями Лагунової та Гагаріна, біля садочку “Ромашка”? Мусорні баки біля садочку “Ромашка”, постійний сморід, антисанітарія, гризуни…біля дітей!!! Що будемо з цим робити? Може ці проекти будемо розглядати?

    • avatar
      Tatyana Pankratyeva
      7 років тому

      на сайті міської ради викладуть проекти громадського бюджету, там буде повний опис об’єктів, зі схемами, розрахунками вартості тощо

    • avatar
      Валентина Гусейнова
      7 років тому

      Сміттєвими бакам біля садочку не місце!