• Сьогодні: Субота, 3 Грудня, 2022

Молодь у Броварах вшанувала жертв голодомору пам’ятною ходою та запалила свічки

Листопад26/ 2014
avatar
Вікторія Оникієнко

Журналістка "Маєш право знати", броварчанка

DSC_1294Минулої суботи, 22 листопада, вся країна вшановувала память жертв голодоморів. У Броварах молодь міста не залишилась осторонь страшної біди та закликала громадян згадати про невинно загиблих людей. Організатори акції –  Об’єднання незалежної української молоді –  приєдналися до всеукраїнського дня жалоби та провели пам’ятну ходу у Броварах й пом’янули тих, хто став жертвами жорстокого режиму.

Близько 16:00 хлопці й дівчата почали збиратися на Майдані Свободи, де напередодні броварчани відзначали річницю Революції Гідності.  Перехожі зупинялися біля акції, звертаючи увагу на  плакат, зроблений активістами в пам’ять річниці. Учасники між собою ділилися  спогадами своїх родичів про страшні часи голоду. Всі з жалем визнавали, що смерть надзвичайно великої кількості людей була навмисною та спланованою.

DSC_1234

Акція розпочалася виступом лідера ОНУМ Валентина Гаврищука. Він наголосив на тому, що Голодомор  – це злочин проти  українського народу, чітко спланований Сталіним.  Ціна Голодомору виявилася надто дорогою – 10 мільйонів українських життів.

DSC_1235

Після промови кілька десятків людей з запаленими лампадками об’єдналися в колону для того, щоб пройти мовчазною ходою до Церкви Покрови Пресвятої  Богородиці.

DSC_1243

DSC_1254

До пам’ятника «Жертвам Голодомору та політичних репресій» учасники ходи поклали квіти й поставили запалені свічки. Після цього всі присутні висловили скорботу та глибоку повагу загиблим хвилиною мовчання.

DSC_1257

DSC_1304

DSC_1264

Завершилася акція виконанням гімну України. Учасники мало не пошепки заспівали гімн, який, здавалося, набув нового символічного змісту. Тепер слова «Ще не вмерла Україна» звучали як прояв незламності українського народу.

DSC_1276

DSC_1278

Фото – Марії Придьми