• Сьогодні: Понеділок, 5 Червня, 2023

Начальник управління освіти Онищенко: «Корупцію у бідній країні подолати неможливо»

Грудень04/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Для повноцінного функціонування броварських закладів освіти потрібно понад 50 мільйонів гривень на рік, однак у міському бюджеті на це є менше 20-ти. Про це 3 грудня повідомив начальник Управління освіти Броварської міської ради, колишній депутат від Партії регіонів Володимир Онищенко під час неформального засідання групи депутатів, котрі планують вступити до комісії з гуманітарних питань у разі відповідного рішення міської ради.     

Проте відкрити засідання вирішили виступом начальника служби у справах дітей та сім’ї Лариси Теплюк. Лариса Миколаївна розпочала з доповіді про виконання програми «З турботою про кожного» і майже відразу її перебили депутати від «Солідарності» Сергій Батюк та Галина Негода. Обидва вимагали перейменувати програму, аби в ній не згадувалося ім’я міського голови, адже «це не Сапожко з власної кишені фінансує програму, це кошти платників податків». В контратаку на Батюка пішла депутатка від «Єдності», колишній член фракції Партії регіонів Оксана Мельник, яка наголосила, що в офіційних документів в назві програми прізвище Сапожка не вказується взагалі. На це Батюк та Негода зазначили, що по факту на всіх рекламних матеріалах програми – автобусах, вивісках, банерах та навіть новорічних подарунках дітям – назва програми пишеться не інакше як «З турботою про кожного. Ігор Сапожко». Зрештою, присутні погодились, що в подальшому згадувати прізвище мера на людях намагатимуться уникати.

12313525_1649422878642454_8456097361671775700_n

Окрім цього учасників засідання цікавили питання надання броварським дітям путівок на оздоровлення, дехто припускав, що путівки за кордон або у висококласні українські санаторії і табори видаються лише «правильним» дітям, а не в порядку живої черги. На це Лариса Миколаївна пообіцяла надати депутатам списки дітей, яких уже відправили на оздоровлення і тих, кого ще збираються. Однак відразу зазначила: фотографувати або жодним іншим чином фіксувати прізвища вона не дозволить. Зауваження присутніх, що йдеться про використання бюджетних коштів, а значить така інформація є публічною, на чиновницю не подіяли. Підтримали в цьому питанні Теплюк і депутатки від «Єдності» посилаючись на ЗУ «Про захист персональних даних».

Другим і останнім доповідачем на засіданні був начальник управління освіти Володимир Онищенко. Тональність виступу Володимира Івановича не віщувала нічого хорошого: виявилось, що зі сферою освіти у Броварах все погано, головне що стосується обсягів фінансування, яких катастрофічно не вистачає. Зі слів начальника управління йдеться про дефіцит приблизно у 200%: із необхідних 52 млн. управління проситиме виділити з бюджету на наступний рік хоча би 17 мільйонів, розуміючи, що більше місцевий бюджет не потягне. Проблеми поглиблюються ще й дефіцитом кадрів: все більше вчителів ідуть на пенсію, а молодь на зарплату в 1600 гривень заохотити йти працювати вчителем – нереально. «Інколи доходить до того, що в деяких дитячих садочках їжу дітям готує сама завідуюча, бо немає кухаря», – сказав Онищенко.

12341033_1649423111975764_8358862399113164230_n
Володимир Онищенко

Коли розмова зайшла за кадри, слово взяв депутат «Демократичного Альянсу» Андрій Саук та переказав начальнику управління скарги мешканців на його підлеглих, зокрема на заввіділу позашкільної освіти Людмилу Ярич. Онищенку не потрібно було довго пояснювати, про що йдеться: у соцмережах останнім часом повідомляють про факти вимагання хабарів та хамської поведінки Ярич щодо батьків вихованців дитсадків. На це Онищенко відповів, що планує створити спеціальну комісії з етики, яка даватиме відповідні висновки по таким фактам. А також повідомив, що Ярич вже не працює на посаді заввіділу, а переведена на посаду методиста. «Та й у жіночому колективі, знаєте, інколи дуже важко комусь, перепрошую, заткнути рота», – прокоментував ситуацію Онищенко.  На це відреагував депутат Сергій Батюк, який заявив, що по хорошому потрібно «розганяти все управління і в першу чергу Вас, Володимир Іванович», – звернувся депутат до Онищенка. Останні слова Батюка потонули в емоційних вигуках незгодних з цим жінок-депутатів від «Єдності», а відтак було досить легко зрозуміти, що саме мав на увазі начальник управління, говорячи про «жіночий колектив».

12346420_1649422998642442_6088700483474692566_n
Тетяна Крилова (“Самопоміч”) та Олег Берестовий (“Демократичний Альянс”)

На засіданні також підняли тему впровадження інклюзивної освіти у Броварах: виявилося, що на все місто є лише один молодий педагог, який поки що працює з дітьми, котрі мають обмежені розумові можливості. «Однак чи не втіче ця дівчина звідси через півроку – немає жодної гарантії», – підсумував Онищенко. Також звучали зауваження щодо неякісного харчування в дитсадках: депутат від «Самопомочі» Тетяна Крилова виступила з ініціативою здійснити позапланові перевірки садочків депутатами разом з батьками тамтешніх вихованців. На це знову категорично відреагували депутати від просапожківської «Єдності», одна з яких має безпосередній стосунок до броварських дитсадків: «Ми на харчоблок, до м’яса, нікого не пустимо!». Це питання по причині «відсутності консенсусу» вирішили обговорити пізніше.

12341064_1649422881975787_3015814399218292603_n

Наприкінці свого виступу та після ще низки гострих запитань від депутатів (про якість ремонту в школах, вартості реконструкції спортивних майданчиків і т.п.) начальник управління освіти Володимир Онищенко виголосив думку, що «у бідній країні подолати корупцію неможливо».

Наступне засідання вже легітимної комісії з гуманітарних питань планують зібрати 22 грудня о 14:00.

Фото – Бажен Левковец

  • avatar
    Анна Боженко
    8 років тому

    Кунєшно не можливо подолати корупцію,якщо завідуючи купують собі мерседеси преміум класу,та ще й доляху заносять,це вам не кусок м”яса скомуніздити з кухні,і будуть горою за нього стояти.