• Сьогодні: П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Не стоїть питання – хто буде новим мером. Стоїть питання – як дотиснути режим Януковича у Броварах!

Лютий28/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Сьогодні регіоналівська більшість депутатів вже у відкриту пішла проти броварчан. Проігнорувавши чергову сесію міської ради о 14:00, підконтрольні Ігорю Трощенку депутати не лише самоусунулись від вирішення політичної кризи в місті, але й кинули міську інфраструктуру напризволяще в умовах надскладної економічної ситуації в країні. Сьогодні шляхи легітимного усунення Партії регіонів від влади в Броварах були практично повністю нівельовані.

І Броварська Народна Рада, і група Трощенка сьогодні чітко усвідомлюють: міським головою регіонал Ігор Сапожко залишитися вже не зможе і питання його усунення з посади – це питання короткотермінової перспективи. Однак регіонали сьогодні усіма силами намагаються виграти для себе якомога більше часу, аби максимально убезпечитись від майбутньої відповідальності за злочини, скоєні ними за роки свого правління в Броварах. Ідеться про знищення або підробку компрометуючих їх документів, про виведення коштів з рахунків, про юридичну ліквідацію корупційних схем – загалом, про знищення будь-яких доказів. Аби утриматися при владі ще деякий час, Сапожко, Трощенко і їхня команда сьогодні ладні на все: від задурювання голів броварчан про «екстремістів» які рвуться до влади, і до погроз терором на міських вулицях.

Відверто недолуго виглядають спроби влади вести інформаційну пропаганду. Сьогодні в соціальних мережах ведеться масштабна робота, аби дискредитувати Броварську Народну Раду, видати її за групу заколотників, які прагнуть «поставити на мера» свого кандидата. У Фейсбуці навіть створили сторінку Ігоря Сапожка (яку, до речі, невдовзі видалили), над розкруткою якої працюють переважно працівники виконавчого комітету та їхні родичі. Фактично, останні дні для багатьох членів виконкому поширення однотипних коментарів про «захоплення влади у Броварах» та «гарного Сапожка» – основна робота. Паралельно над інформаційним порятунком Сапожка працюють фахівці сумнозвісної контори «ВЕГА консалтинг», котра супроводжувала брудну кампанії Партії регіонів у Броварах на виборах 2012 року. З тією лише різницею, що безпосередньо відбулює сапожка тепер не одіозний Олександр Грицай, а його партнер ілляшенко. Утім, наразі цих «спеців» вистачає лише на публікацію замовних матеріалів на «зливних» сайтах  типу for-ua чи «Обозреватель». На жаль, частина броварчан вірить цій дезінформації, через що в цій виснажливій боротьбі з недобитками Партії регіонів у Броварах нам доводиться витрачати ще й купу сил на переконання людей в очевидних речах – що  Сапожко і Партія регіонів брехали, брешуть і будуть брехати.

Також дуже цинічно виглядають звинувачення, що «опозиція намагається поставити нового мера». Слід розуміти, що будь-який виконуючий обов’язки міського голови (а ним буде секретар міської ради після відставки Сапожка) сьогодні – це політичний камікадзе. В країні – бардак, казна – пуста, грошей не буде не те, що на зарплати, а навіть на закупівлю енергоносіїв. Людина, котра в цей час керуватиме містом буде об’єктом для нищівної критики з боку простих людей, і політичних перспектив, будь-яких електоральних шансів у такої фігури не буде. Це буде «технічний мер», який висловив готовність «політично згоріти» за ці три місяці до виборів нового міського голови Броварів. Таку невдячну роль взяв на себе депутат від «Батьківщини» Юрій Плакся, який відразу дав гарантії, що не буде балотуватися на посаду міського голови 25 травня. Тобто кандидат на посаду секретаря від Народної Ради – це не «насильно насаджуваний опозицією мер», а навпаки – це людина, яка мером точно не буде! Але місто конче потребує такого технічного мера, аби з найменшими втратами пережити ці надскладні для країни часи. От тільки депутатам групи трощена і регіоналам однаково, чи буде в місті світло, вода чи навіть харчі, для них важливо сьогодні одне – врятувати свої шкури і награбовані гроші. І тому вони ні в якому разі не хочуть призначати кандидата від Народної Ради на секретаря, тому що розуміють: під контролем громадськості, ця людина не дасть їм знищити сліди їхніх злочинів і вже точно не дасть можливості робити злочини нові.

Саме тому депутати сьогодні ігнорують засідання міськради аби позбавити місто будь-якого легітимного механізму усунення Сапожка і Трощенка від влади. Натомість Народну Раду звинувачують у силовому тиску.

Щодо даного звинувачення – ще більше мого особистого обурення. Всі ми пам’ятаємо, як влада Сапожка організовувала в Броварах групи тітушок. Як їх возили на антимайдан, як їх натравлювали на нас на виборах. Сьогодні ці тітушки не те, що нікуди не поділися, а ще й підсилюються новими бойовиками Трощенка-Сапожка. Аби протидіяти можливим провокаціям і присікти спроби насильства над людьми (чим вчора відкрито погрожували депутати-регіонали), сьогодні до Броварів прибув загін Правого сектору на чолі з Ігорем «Тополею» Мазуром – моїм давнім знайомим та  шанованою людиною ще з часів російського вторгнення в Абхазію, де Ігор воював проти інтервентів на боці українського загону УНСО «Арго».  Правий сектор підсилив місцеву самооборону та 24-ту сотню Майдану, які також прибули в Бровари для стримання силового сценарію, який постійно провокує влада. І всупереч регіоналівський пропаганді, ці бійці не те, що не блокують приміщення, а навпаки – закликають депутатів туди прибути, гарантуючи їм абсолютну фізичну безпеку. Однак депутати відмовляються збиратися на сесію та «розрулювати» глибоку кризу. Тому насправді, блокують роботу міської ради самі депутати, а Правий сектор своєю присутністю намагається її Розблокувати і примусити депутатів нарешті почати працювати. Пізніше зясувалося, що раніше нахабні та агресивні депутати-регіонали банально бояться заходити в приміщення, де присутні міцні чоловіки. Аби допомогти зняти напругу  і посприяти вирішенню ситуації, Правий сектор покинув приміщення міської ради. Проте Сапожко і депутати групи Трощенка все одно не прийшли на засідання, вчергове всіх надуривши.

Відтак, броварські депутати залягли на дно: їх неможливо зіюрати на сесію, їх неможливо знайти фізично, їхні телефони не відповідають або відключені. Режим Сапожка кинув місто напризволяще і тепер переховується, не даючи можливості провести перезавантаження влади легальним шляхом. Все більше людей, які завжди виступали за мирне та легітимне вирішення ситуації розуміють – це глухий кут. Легітимних способів вирішення кризи більше не лишилося. Що буде далі – не відомо…

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  Громадянине Качор, скажи, ти дійсно ідіот, чи тільки притворяєшся?

  • avatar
   Valera Horosh
   9 років тому

   Скоро Броварчане проклянут день когда появился картавый и Качор, это как в фильме “Собачье сердце ” с начало было весело потом очень грустно. Скоро будет полная разруха…

  • avatar
   Umbrella
   9 років тому

   Його просто в школі багато били, от, мабуть, відбили мізки.. Тому він зараз все плутає- де правда, а де брехня!!

 • avatar
  Павел Апаев
  9 років тому

  Как по мне, так на местных массовых собраниях уже давно пора вводить паспортный режим с пропиской, а то куча оголтелых рвущихся к власти идиотов уже стала думать, шо они и есть “громада” или народ города. Всё вам титушки везде мерещатся, вы и есть те самые титушки которые устраивают беспорядки и пытаются осуществить рейдерский захват власти в городе.

 • avatar
  Максим
  9 років тому

  “публікацію замовних матеріалів на «зливних» сайтах типу for-ua чи «Обозреватель»” – http://obozrevatel.com/politics/61425-udar-v-novom-pravitelstve-dolzhnyi-byit-tehnokratyi-a-ne-politiki.htm УДАР також замовляе публікації?? А яка ціна? Можливо і я щось замовлю?)

 • avatar
  Iren Irena
  9 років тому

  Шановні
  Броварчани, якщо Ви дійсно Броварчани: Парк відбирають, 95 Га землі
  пограбовано,Басейн у дітей 9 школи було конфісковано регіоналами, садочок був ШТАБОМ ПР.

  І це по вашому
  добре!?

  • avatar
   Valera Horosh
   9 років тому

   Из за таких как вы , появились такие как качор, которым надо взять всё и поделить…

 • avatar
  Iren Irena
  9 років тому

  Відповідь не вірна! Так як Пан Качор висвітлює події які відбуваються у місті та БМР! Та взагалі потрібно надати всю інфо (люстрацію) на кожного Депутата БМР (тоді буде зрозуміло ХТО Є ЗЛОДІЙ)

  • avatar
   Виталій
   9 років тому

   “НЕдюжеЗАЛЕЖНИЙ журналіст” Пан Качур висвітлює події з точки зору “зручненького кріселка для СЕБЕ від УДАРУ” в наступній Броварській міській раді, чи не так? В цьому контексті, його “правильна інфа” подається -однобоко, такий собі “Броварський Кисільов” ( Кісільов -“незалежний журналіст” ТV Россії). Я думаю Пан Андрій, зі своїми репортажами, достойний працювати на “Інтері”, там люблять ” таких незалежних журналістів”.
   Якщо, такі “громадські активісти”, після перемоги революції будуть діяти, так як зараз в Нашому місті: беззаконно і “по понятіях” змінюючи (чит.-захоплюючи) владу… То, мабуть, краще на наступних виборах, не голосувати зовсім!!! ( все одно, останнім часом, мерів в Броварах – вибираєм ми, а знімають -депутати) Або підтримати чесну вчительку чи працьовиту швею з “Трикотажки”, а не представників “світлого майбутнього народу” з Удару, Батьківшини, ПР….і т.д

 • avatar
  Umbrella
  9 років тому

  В місті на гребні революції йде стара команда можновладців, яка не чує голос громади і не хоче його чути.
  Нехай Верховна рада призначитись позачергові вибори і народ висловить ставлення до діючого законнообраного міського голови, а в цей час він продовжує виконувати свою роботу – це законно і правильно. Бо ця посада в першу чергу не політична, а господарсько-адміністративна.
  Нова команда, яка прагне влади вже розробляє план, як ставити на коліна міського голову, щоб він перед камерами писав заяву і тим самим знехтував вибором 12 тисяч громадян, які його підтримали, тобто фактично зрадив їх. Така ситуація відбувається в більшості місцевих рад і необхідно разом якось вирішувати питання з перевиборами.
  Коротка інформація про те, що відбувається з понеділка в місті.

  Народна влада чи злочинний захват?

  24 лютого в місті Броварах пройшли збори однієї з народних рад, які діють в місті (в місті проголосили дві народні ради, які вже встигли побитись між собою).
  Метою зборів було під прикриттям громади здійснити злочинний захват влади. Виступаючі з імпровізованої трибуни на зборах закликали присутніх висловити недовіру діючому меру, однак це було лише популісте гасло. Легітимний шлях в даній ситуації – ініціювати збір підписів на підтримку пропозиції про відкликання міського голови та цього запропоновано не було, оскільки організатори мітингу завідомо знали, що частина присутніх, які висловлювали недовіру міському голові не є мешканцями міста. В той же час велика кількість людей прийшла, щоб підтримати міського голову.
  На сьогоднішній день в легітимності Сапожка І.В. не виникає жодних сумнівів. Рівень його підтримки на виборах склав 40% громади міста.
  25 лютого представники так званої «народної ради» та представники кількох народних самооборон, які діють в місті прийшли в кабінет міського голови з вимогою провести позачергову сесію міської ради. Їх вимога була виконана, однак виникла наступна – міський голова має написати заяву про складання повноважень, при чому ця вимога супроводжувалась психологічним тиском.
  При цьому їх мета не провести позачергові вибори і визначити волевиявлення громади стотисячного міста, а захопити владу шляхом призначення в.о. міського голови.
  Своїми діями близько 30 присутніх перекреслюють вибір 12 тисяч мешканців. Серед присутніх – колишній міський голова, якому в свій час депутати висловили недовіру Антоненко В.О., колишні депутати міської ради, «чесні» журналісти, які, зламавши замок в приміщення місцевого телеканалу захопили «комунальне приміщення в цивілізований спосіб».
  Окремо варто зупинитись на відношенні представників так званої народної ради та народних самооборон до працівників виконкому.
  вхід до виконкому завалений шинами, які погрожують підпалити в будь-який момент, запасний вихід забарикодували, на вікнах решітки, працівників зустрічають і проводжають з кийками, зі щитами та в масках, тримають більше години працівників на вулиці, не пускаючи навіть речі забрати, потім погрожують та виганяють всіх з приміщення, ображали та відверто погрожують.
  25 лютого, почувши про тиск на Сапожка І.В. мешканці міста зібрались підтримати діючого міського голову, однак народна рада власне народ не пустила до нього.
  Тоді люди вирішили зібратись біля стін міськвиконкому для того, щоб висловити свою думку та підтримку. Одна самооборона почала штовхати мешканців, інша – погрожувала фізичною розправою, а третя – намагалась стати на захист народу (самооборон в місті близько чотирьох, які не визнають одна одну).
  Наступний крок на який пішли «представники та захисники народу», які виключно законним шляхом прагнуть змінити владу в місті – це відверті погрози і тиск на депутатів міської ради для того, щоб змусити проголосувати за відставку міського голови на сесії. Їх залякують, погрожуючи знищити майно та натякаючи, що в них є сім’я.
  Виникає логічне питання чим власне представники так званої нової народної влади, яка зараз відверто захоплює владу, незважаючи на волю громадян та Закони країни, відрізняються від минулого режиму проти, якого боровся Майдан.
  Чи такою була мета та вимога Майдану – побороти стару владу, щоб боятись нової.
  Перш за все необхідно провести люстрацію тих “нових”-старих осіб, які
  зараз намагаються стати на чолі міста, тоді це буде справедливо.

 • avatar
  Iren Irena
  9 років тому

  Umbrella да Вам статьи писать нужно!

  • avatar
   Umbrella
   9 років тому

   Правда? Представляєте, раніше просто читала МПЗ, але вже сил немає мовчати через цю брехню… Бачте, навіть приховані таланти в мене відкриваються???

 • avatar
  Андрій89
  9 років тому

  Був сьогодні в Броварах. На вулицях роздавали інформаційний бюлетень якоїсь – там народної ради. Прочитав і вжахнувся. Мета і завдання народної ради: створення люстраційних списків та системи економічного, політичного та громадського бойкоту підприємств, пов”язаних з партією регіонів…Якась бредятіна! Ні, не так! БЛЯ,,! В країні розпочинається війна. Росія захоплює території, а так звана народна рада Броварів проводить люстрацію ( вони хоч розуміють значення цього слова? і коли почнемо говорити на рідній українській!) та бойкот підприємств. Об”єднуватися потрібно, а ми оголошуємо один одному війну! ДА РОБІТНИКИ ЦИХ ПІДПРИЄМСТВ НА РУКАХ ВАС ВИНЕСУТЬ З БРОВАРІВ І ДОРОГУ ЗА ВАМИ ПІДМЕТУТЬ! ДЕБІЛИ!

  • avatar
   Виталій
   9 років тому

   Підтримую Андрію! Гірко читати і дивиться, що роблять ці “діячі” в Броварах заради власних амбіцій! Країна в небезпеці! А їм “своя хата скраю”. Зараз наша сила в єдності! Гуртуймося браття! Україна в небезпеці! Слава Україні!

   • avatar
    Павел Апаев
    9 років тому

    Ребята, посмотрите правде в глаза, мы России не нужны, так-же как и НАТОвские базы в Украине,

  • avatar
   Павел Апаев
   9 років тому

   Пир во время чумы.

 • avatar
  Павел Апаев
  9 років тому

  “(а ним буде секретар міської ради після відставки Сапожка)”, ну во первых, фамилия не склоняется,второе, перестаньте употреблять галлюциногены :) Бровары за Сапожко не только качорам, но и другим шеи скрутят. Ваш пасквиль напомнил мне про то, что не стоит опускаться на уровень оппонента, там он может задавить опытом. Вам до Сапожко качорить качорать.

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  Качор пише:
  “…сьогодні до Броварів прибув загін Правого сектору на чолі з Ігорем
  «Тополею» Мазуром – моїм давнім знайомим та шанованою людиною ще з
  часів російського вторгнення в Абхазію, де Ігор воював проти інтервентів
  на боці українського загону УНСО «Арго». Правий сектор підсилив
  місцеву самооборону та 24-ту сотню Майдану, які також прибули в Бровари…”

  Вам тепер зрозуміло, хто “навів” “Правий сектор” та 24-ту сотню Майдану на Бровари?!