• Сьогодні: Неділя, 25 Вересня, 2022

Відкриті засідання броварської міськради блокують від журналістів. Прокурор мовчить. ВІДЕО

Лютий20/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Журналістів не пропускають на сесію

Невідомі люди в формі працівників міліції всупереч закону не пустили журналістів на відкрите засідання Броварської міської ради. Присутній при цьому прокурор жодним чином не реагував на правопорушення, а міліція не прибула на виклик. 

16 лютого під час відкритого пленарного засідання 19-ої сесії Броварської міської ради невідомі люди у формі міліціонерів заблокували вхід на другий поверх будівлі Броварської міської ради, де в цей час відбувалось засідання. Журналістів, котрі намагались потрапити на сесію, всупереч закону не допускали в залу, де відбувалось засідання.

Клавдія Сдобнякова, яка керувала блокуванням приміщення міської ради
Клавдія Сдобнякова, яка керувала блокуванням приміщення міської ради

Як можна побачити на відео, котре вдалося відзняти на місці подій, діями псевдоміліціонерів керувала Клавдія Борисівна Сдобнякова – директор комунального підприємства «Бровариінвестбуд», котра, щоправда, представлялась радником міського голови. Фізично відштовхуючи журналістів від дверей, Сдобнякова посилалась на ст. 17 регламенту Броварської міської ради, зазначаючи, що на відкрите засідання не можуть потрапити журналісти без акредитації. Проте Закон України «Про інформацію» чітко вказує, що відсутність акредитації не може бути підставою в не допуску журналістів на відкриті сесії (ст. 26) – саме на діюче законодавство посилались журналісти, зазначаючи, що Закон України має вищу юридичну силу, ніж регламент Броварської міської ради. Більше того, обов’язкова реєстрація або акредитація журналістів на відкриті засідання міськради не вимагається навіть регламентом броварської міської ради, на який посилалась Сдобнякова.

На сесію також прибув Броварський міськрайонний прокурор Микола

Прокурор Микола Гарник
Прокурор Микола Гарник

Гарник. Журналісти звернулись до прокурора з проханням забезпечити їхнє право бути присутнім на сесії та припинити незаконне перешкоджання журналістській діяльності з боку невідомих осіб у формі правоохоронців. Проте прокурор на це жодним чином не відреагував, мовчки зайшовши на сесію. Так само проігнорували факт правопорушення інші депутати, котрі в той момент проходили до приміщення, зокрема депутати від партії «Фронт Змін» та голова Громадської ради при броварському міськвиконкомі, депутат від партії «Зелені» Вадим Андрієвський.

На вимогу журналістів представитись, люди у формі відмовлялись продемонструвати свої посвідчення, а побачивши, що їх знімають на камеру, ховались по закутках коридору. Пізніше, коли журналіст Андрій Качор спробував потрапити до приміщення у момент, коли двері ненадовго відчинились, один з них таки продемонстрував службове посвідчення на ім’я Лисковича Артема Михайловича, помічника дільничного.

Дзвінки на номер 102 та в чергову частину місцевого відділку міліції результату не давали: на «102» постійно було зайнято, а в черговій частині ніхто не брав слухавку. Пізніше журналістам таки вдалось додзвонитись на номер «102» і попросити правоохоронців прибути до міськради, щоб ті склали протокол про факт правопорушення і забезпечили права журналістів бути присутніми на відкритій сесії міськради. Проте на тому кінці дроту повідомили, що «нічим не можуть допомогти».

З огляду на це, журналісти Андрій Качор та Аліна Дяченко склали акт про встановлення факту правопорушення та долучили його копію до заяви про злочин, котра в той же день була подана до міліції. Зараз журналісти готують скаргу до обласної прокуратури про незаконне перешкоджання журналістській діяльності та неправомірні дії броварських правоохоронців.

Довідки для ЗМІ за телефонами:

Андрій Качор (068) 125 30 81

Аліна Дяченко (067) 962 98 06

 • avatar
  Таня
  11 років тому

  Ну знакомые все лица. Второй “человек в форме” – бывший охранник клуба”Торнадо”, Отрох Руслан Евгеньевич, (работал там в 2002-2004 годах.)
  проживающий по ул.Короленко 64.  Кстати, уже засветивший лицом  24.11.2011 на акции “Чисті вікна”.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Дякуємо за корисну інформацію!

   • avatar
    Oleg Tertyshnik
    9 років тому

    Доречі , покидьок іще той. Він саме ніс фото із стрічкою вбитого майора, на його похоронах. А покидьок не через це, а за його службу в органах. “Служить” точно так як і Семиполківський…. На нього в прокуратурі скарг ціла гора лежить. Але…. Саме такі і потрібні теперішній владі. Подивіться тільки як він сидить, розвалився на стільці, та на його єхидну посмішку. Ось істинне обличчя органів правопорядку та органів, покликаних захищати громадян. Доречі, ми на сільську раду раду, з боєм, але прорвались також http://trebuhivcp.at.ua/news/cirk_uekhal_deputaty_ostalis/2013-08-02-99

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     9 років тому

     Олеже, це Ви про кого кажете?

     • avatar
      Oleg Tertyshnik
      9 років тому

      Думаю не доречно вказувати прізвище іще й мені, в добавок до коментаря, який вище. Судячи із усього Ви задавали це питання раннім ранком і не зрозуміли. Таня ж пише- “второй человек в форме”. Цей “человек” мене особисто “закривав” на троє діб за злісну непокору, кортеж був із трьох автомобілів міліції, я один :). Я потім в апеляційному суді довів, що ніякої злісної непокори ( ст.185 КУпАП) й близько не було. Мстився… покидьок, за те, що я виступив на захист, людини , якій він зламав носа прямо на вулиці, нізащо та й ще при виконанні був. Як потім виявилось, моя скарга в прокуратуру була далеко не остання, на нього цілий стос скарг .Але працює, Вам не зрозуміло, що за обличчя міліції і чиє воно ? Подивіться відео вище, а також відео похорон семиполківського майора.

 • avatar
  Андрій
  11 років тому

  Круто!!!)

 • avatar
  Иван Студент
  11 років тому

  ” на «102» постійно було зайнято, а в черговій частині ніхто не брав слухавку.”Ого, а если меня убивают, а там трубку не берут…жесть….

  • avatar
   Andriy Kachor
   11 років тому

   Та да, я теж тоді про це подумав. На 102 додзвонитись вдалось хвилин за 20 тільки, але групу на місце злочину ніхто висилати не збирався. 

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    11 років тому

    А є інший альтернативний номер? Ти який набирав?

    • avatar
     Andriy Kachor
     11 років тому

     Я набирав номер чергової частини броварської міліції, але зараз вже його не пригадаю. Але там просто не брали слухавку. Вочевидь, навмисно – по їхнім інструкціям завжди хтось має бути на посту, хто може прийняти дзвінок. 

     • avatar
      Alina Dyachenko
      11 років тому

      До речі, номер чергової частини, який розміщено у черговій частині на дошках оголошень – 5-34-04. Раджу записати про всяк випадок. Хай, звісно, цей випадок не станеться, та все ж…

 • avatar
  Alesandro22
  11 років тому

  интересно, а кто нибуть из журналистов акредитировался на сессию?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Так, традиційно телеканал “Екта” та газета “Броварська панорама”

   • avatar
    Alesandro22
    11 років тому

    а что тогда мешало девушке и парню акредитироватся?

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     11 років тому

     “Відсутність акредитації не може бути підставою для 
     відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень” – роз’яснення МінЮсту “Правові засади діяльності журналістів в Україні” ( http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/n0062323-11 )

     • avatar
      Alesandro22
      11 років тому

      это розъяснение очень скользкое, но заявлять о нарушении каких либо прав не сделав для их реализации каких либо действий как минимум не правильно, согласитесь?

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Не зовсім Вас розумію: в чому “слизькість” пояснення? Журналісти прийшли, щоб виконати свої службові обов’язки, а їх не впустили, вимагаючи (незаконно) акредитацію.
      Якщо завтра Вас не будуть впускати додому, вимагаючи, скажімо, довідку про несудимість? Ви підете отримувати довідку чи все ж будете вимагати дотримання своїх законних прав?

     • avatar
      Alesandro22
      11 років тому

      не очень удачное сравнение, часная вобственность и журналиская деятельность вещи разные, тем более что такая деятельность регулируется определенными нормативными актами! и не будем забывать у журналистов кроме прав есть еще и обязаности

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Це Ваша думка, на яку ви маєте право – сперечатися не буду

     • avatar
      Alesandro22
      11 років тому

      удачи Вам в вашем не легком труде!

     • avatar
      Alina Dyachenko
      11 років тому

      яких дій? це відкрите засідання, щоб на нього потрапити журналісту, не потрібно ніяких дій: просто приходь, показуй посвідчення і заходь.

      Ви коли приходите на вуличний концерт у на центральній площі міста з нагоди свята, Ви ж не подаєте попередньо заявку про те, що плануєте прийти, і не просите ні в кого на це дозволу?

      Тут ще велике питання: на яких підставах та у рамках яких повноважень ці міліціонери закрили двері на ключ?! Це не передбачено ні законом, ні регламентом.