• Сьогодні: Четвер, 28 Березня, 2024

Переатестація: від громадян приймають інформацію про неправомірну поведінку колишніх міліціянтів

Грудень01/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

З 7 листопада 2015 року в Україні де-юре припинила своє існування міліція – її замінила поліція. Наразі в Броварах, як і по всій Київській області, йде процес переходу міліції в поліцію: колишні міліціянти зараховані у тимчасовий штат і проходять переатестацію, яка передбачає проходження тестів та співбесіду за участі громадскості. Також атестаційні комісії враховують інформацію про неправомірну поведінку правоохоронців, отриману від громадян: поскаржитися можна за допомогою спеціальної форми.

Міністр Арсен Аваков повідомив, що за даними проміжних результатів атестації буде звільнено близько 40% екзаменованих міліціянтів Києва та Київської області:

Переатестація включає в себе три ключові компоненти – тест GST (general skills test – тест на логічні, вербальні здібності, здатність обробляти інформацію і робити висновки, аналізувати дані), тест професійних навичок і співбесіду з участю представників громадськості. Перші два тести проходять з використанням комп’ютерної техніки – з елементами персонального шифрування і внутрішньосистемного контролю від втручання.

Всього допущено до атестації в Києві та Київській області – 18 044 людини. На сьогоднішній день: пройшли перші два тести – 9 037 чоловік (+1136 керівників і +7101 рядового складу). 37,47% екзаменованих (3386 колишніх міліціонерів), які здобули менше 25 балів з одного або двох тестів – таким чином показали ДУЖЕ низький контрольний результат – будуть звільнені за результатами атестації і НЕ будуть зараховані до національної поліції. 5651 чоловік (52,53% від екзаменованих) допущені до заключного етапу випробувань – співбесіди з атестаційною комісією за участю громадськості та новою службою внутрішньої безпеки. При позитивному результаті співбесіди вони будуть зараховані в поліцейські – хоча, зрозуміло, що відсів і на цій стадії буде значним ..

Також переатестація відбувається з урахуванням інформації, отриманої від громадян, повідомив народний депутат Мустафа Найєм та закликав надавати відомі факти неправомірної поведінки правоохоронців (у тому числі анонімно):

Ми розробили спеціальну форму, в якій будь-який громадянин України може надати факти і свідчення про неправомірну поведінку співробітників Центрального апарату Національної поліції України, а також Головного управління в місті Києві та Київській області. Крім надання загальної інформації про співробітника і його посади, форма дозволяє:

  • Прикріпити будь-яке фото, відео або відповідні посилання на такі матеріали в інтернеті
  • Надати інформацію про майно яке не відповідає доходам співробітника

Всі відомості зібрані в цьому опитуванні будуть надані для розгляду атестаційними комісіями в повному обсязі.

Позначки:,