• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

Політичний «феномен» Ігоря Сапожка: від київського рекетира до броварського мера. Частина 4: заключна

Вересень15/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Майже 10 років тому на броварському політичному обрії замайоріло обличчя молодого політика Ігоря Сапожка. Спочатку в статусі міського депутата, потім секретаря Броварської міської ради, далі цікавіше – в.о. броварського міського голови. А 2010 року Сапожка таки обрали мером. В попередніх частинах ми розповідали про роки буремної молодості Ігоря Васильовича, коли він був членом одного з організованих злочинних угрупувань та разом зі своїми подільниками розшукувався за вбивство 23-річного батька маленької дитини Івана Касьяненка (частина 1). Про початок та розвиток його політичної кар’єри в Броварах та впливових покровителів, котрі перетворили водія-експедитора з кримінальним минулим на мера міста зі стотисячним населенням (частина 2). І про київського бізнесмена Віктора Поліщука, що «опікується» Ігорем Васильовичем нині в обмін на лояльністю до свого бізнесу (частина 3). Сьогодні заключна і особливо цікава частина з невідомого громаді житті Ігоря Сапожка, яка дасть відповідь на основне питання – чому Ігор Сапожко, котрий вже майже 10 років займає ключову в місті посаду, так і не оселився тут, віддаючи перевагу для життя елітному селищу Бориспільського району.

Частина четверта: «Дистанційний мер»: 34 кілометри від Гнідина до Броварів

Ігоря Сапожка по праву можна назвати мером ексклюзивним. Адже небагато міських голів можуть похизуватися таким фактом, котрий є в біографії броварського мера. Як відомо, Ігор Васильович народився і виріс на Харківському масиві. І тільки в 2006 році з’явився в Броварах. Але незважаючи на те, що майже 9 років він побув і секретарем, і в.о.міського голови, і власне самим міським головою, жити в Броварах він так і не став. Його діти не вчаться ані в броварських школах, ані в дитячих садках. Єдині родичі, котрі є в Броварах у Сапожка, це дядько його дружини Марини – Щиголь Борис Васильович, котрий разом з родиною проживає в приватному секторі міста Бровари по вулиці Маяковського, 59. Дружина дядька – Щиголь Наталія Василівна, котра з 2006 року, до речі, працює головним бухгалтером КП «Бровари Землеустрій», на виборах до Броварської міської ради 2010 року йшла за списком ВО «Батьківщина». Щоправда, це була не зовсім «Батьківщина» в оригіналі, а після такого собі «рейдерського захоплення». І складалася з родичів та друзів тих таки місцевих регіоналів, в тому числі Сапожка та Трощенка.

Проживає за цією адресою і племінник дружини Ігоря Васильовича – Щиголь Ігор. До речі, засновник молодіжної громадської організації міста Бровари «Молодіжна ініціатива» разом з двоюрідним братом Ігоря Трощенка Юрієм Кужимом. Ігор Щиголь дуже часто з’являється на фотографіях Марини Сапожко і її сестри Алли. Остання в соцмережах підписує його як «любимый братик Игорь». Що свідчить про тісні родинні стосунки.

ФОТО 14 - щиголя і алли

Між іншим, ці родичі дружини, що проживають по вулиці Маяковського, 59, і прихистили в себе Ігоря Васильовича. А точніше – прописали впливового родича в своїй хаті напередодні минулих мерських виборів. Так Ігор Васильович став мешканцем Броварів. Щоправда, тільки на папері. І то для галочки в автобіографії, що оприлюднюється напередодні виборів.

До речі, прилаштовувати родичів – це в стилі Ігоря Сапожка. Ми вже розповідали, що його племінник – Вадим Колесніков (неповних 25 років), котрий проживає в місті Києві і їздить на задекларованому автомобілі марки БМВ об’ємом 4,8 літрів, є депутатом Броварської міської ради. І що цікаво – зареєстрований теж у Броварах, щоправда не в родичів, а в гуртожитку за адресою вул. Котовського, 6.

Сам Ігор Васильович з родиною своє родинне гніздо звили не в Броварах і навіть не в Києві. А в селі Гнідин Бориспільського району. Щодня на роботу і додому пан мер долає 34 кілометри в одну сторону на своїй чорній автівці Hyundai Santa Fe. Тобто 68 кілометрів за день. До речі, придбане це авто 2011 року випуску Ігорем Васильовичем вже після виборів міського голови в квітні 2012 року. У Гнідин ми і вирушили.

ФОТО 16 - ВЕРБИЦЬКОГО ПРИ ВЇЗДІ В ГНІДИН

Розташоване родинне гніздо Сапожків в селі Гнідин по вулиці Механізаторів, 100. Цей район в селі вважається відносно новим і досить престижним. Сотка землі тут коштує щонайменше тисячу доларів. Нам вдалося поспілкуватися з сусідкою Ігоря Васильовича. Та підтвердила – за червоним парканом живе броварський мер із сім’єю, а поряд з ним якісь його родичі. Які саме, сусідка не знає. Каже, Сапожки мало спілкуються з такими сусідами як вона. Бачить їх лише, як машинами заїжджають у ворота. Та й усе.

Що ховається за високими парканами Сапожків, ми все таки спробували подивитися.

сапожко гнедин (3)

сапожко гнедин (5)

Цікаво, що ми порівняли місце офіційної прописки Ігоря Васильовича і місце його фактичного проживання на предмет доріг. І різниця очевидна. Вулиця Маяковського, де мер нібито живе, гарним покриттям похизуватися не може. Скоріше навпаки. Натомість вулиця Механізаторів у Гнідині має ідеальне покриття.

Отже, тут Ігор Васильович з родиною проживає.

Але можливо, хоча б його старша донька принаймні ходить до броварської школи? Не може ж у Ігоря Васильовича – очільника міста – не бути жодних зв’язків з Броварами. Але ні, таки може. Донька Сапожка – учениця приватної спеціалізованої школи «Тріумф» з поглибленим вивченням іноземних мов, що розташована по тій же таки рідній для родини Сапожків вулиці Вербицького, 24-б у столиці. Школа розташована у колишньому приміщення дитячого садочку, огороджена високим парканом, а потрапити в неї можна лише за спеціальною перепусткою, котру треба прикладати до комп’ютеризованого турнікету, що розміщений аж надворі. Така розкіш – то й не дивно. Адже навчання тут досить коштовне. Освіта доньки обходиться меру міста Бровари в 6000 тисяч гривень на рік плюс харчування за 1200 гривень на місяць. Разом – не багато не мало, а 18 тисяч гривень щороку.

ФОТО 17 - ШКОЛИ ТРІУМФ

Відвозить з Гнідина та забирає додому після уроків доньку мама – дружина Ігоря Васильовича Марина. Щодня приїздить вона до «козирної» школи на не менш «козирному» автомобілі. Білий Lexus RX 450, 2011 року випуску. Зареєстрована в лютому 2012 року, щоправда, не на Марину Сапожко, а на її 60-річну маму Світлану Коваль, тобто тещу Ігоря Васильовича. Окрім розкішної машини, впадає в око ще й шуба з блакитної норки, в котрій пані Марина їздить забирати доньку зі школи. Вартість такої коливається в районі 50-70 тисяч гривень. Але це не єдиний хутряний виріб в гардеробі Марини Сапожко.

ФОТО 18 - КОЛАЖ З ШУБ – ДВІ МАРИНА

Виникає логічне запитання – пан Сапожко не мешкає в Броварах, його діти не навчаються в броварських школах, не граються на броварських майданчиках, його дружина теж працює в Києві, то який інтерес може бути у мера, який ніяким чином не пов’язаний з містом, в якому працює і планує працювати як мінімум ще один термін? Окрім бізнес-інтересу, звичайно.

Тим не менш з Ігоря Васильовича продовжують ліпити образ «народного мера» і такого собі чуйного «доброго поліцейського». Всіма можливими і неможливими способами – від комунальних та нових приватних ЗМІ до, очевидно, профінансованих впливовим покровителем матеріалів на центральних телеканалах. І як не дивно, поки таки вдається. Згідно з останніми соцдослідженнями, рівень підтримки тих, що до сих пір вважають, що Ігор Васильович і справді працює на користь громаді, ще є достатньо високим.

Як довго ще будуть броварчани вірити в міф про простого хлопця, що досягнув всього сам, ігноруючи факти про численні зловживання владою та кримінальне минуле, покаже час і місцеві вибори 25 жовтня 2015 року.

P.S: Закони братви, або свої своїх не кидають

Готуючи цей матеріал, знаходячи невідомі досі факти з біографії Ігоря Сапожка, ми помітили одну важливу деталь. Здавалося б, маючи кримінальне минуле, будучи в розшуку, Ігор Васильович мав би, порвати з минулим остаточно. Але схоже тут таки працює «закон братви», де свої своїх не кидають, а так чи інакше ідуть з ними по життю. А тепер розберемо все детально.

Почнемо з верхівки кримінального світу 90-х, в якому активно варився пан Сапожко. Одним із найбільш вагомих елементів в ньому був такий собі «Кабан», в миру Валерій Іванович Грищенко. Одночасно з молодим політиком Ігорем Сапожко 2006 року він з’явився в стінах Броварської міської ради. Ігор Васильович обрався міським депутатом від «Батьківщини», а Валерій Іванович – від «Нашої України». Після чотирьох років депутатської каденції в 2010 році Грищенко зник з політичної орбіти. Та не зник з міста. Саме з ним пов’язують таке явище як «тітушки» в Броварах. Саме ці хлопці кремезної статури і кримінальної зовнішності супроводжували всі заходи регіоналів 2012 року і не тільки. Регіоналів, серед яких офіційно був і міський голова. Як мінімум всі ці «тітушки» пересувалися на автомобілі, зареєстрованому на родичку Валерія Івановича Грищенка.

Просуваємося по кримінальному світу 90-х і оточенню Ігоря Васильовича далі. У першій частині нашого розслідування ми також згадували про такого собі Юрія Антоновича Довгаленка, відомого більше як бригадир одного з найкрупніших організованих злочинних угрупувань на прізвисько Довгаль. У світі сучасному – не кримінальному – Юрій Довгаленко відомий як бізнесмен та меценат. За його фінансування в Дарницькому районі на території Дарницького цвинтаря 2008 року було збудовано Храм на честь святої мучениці Раїси. Очевидно, в пам’ять про маму пана Довгаленка – Раїсу Костянтинівну. Вона та батько Юрія Антоновича поховані на цьому цвинтарі. І, як виявилося, не тільки вони.

ФОТО 19 - ЦЕРКВИ

Прямо навпроти храму на території цвинтаря кілька могил, котрі вражають помпезністю оздоблення пам’ятників. На одному з них ім’я старшого брата Юрія Довгаленка Бориса. Помер він у 1994 році.

ФОТО 20.1 - БРАТКІВ В ЦВИНТАРЯ

Поряд з пам’ятником брата – ідентичний по величині і оздобленню, такого собі Володимира Кирилліна. Він був пов’язаний з відомим в кримінальному світі Севою Могилевичем і вбитий 1998 року.

ФОТО 20.2 - БРАТКІВ В ЦВИНТАРЯ

Окрім Кирилліна, на цьому ж цвинтарі поховані деякі особи, на могильних плитах котрих, окрім імені та прізвища, вказані ще й так звані прізвиська. Приміром Гурано або Санко. Схоже на цьому кладовищі чимало гучних кримінальних імен з «лихих 90-х».

ФОТО 20.3 - БРАТКІВ В ЦВИНТАРЯ

ФОТО 20.4 - БРАТКІВ В ЦВИНТАРЯ

Відомо, що нині Юрій Довгаленко є власником численних приватних підприємств. Зокрема рибного господарства «Карась», котре розташоване в рідному для Ігоря Васильовича Гнідині. Є також інформація, що мешкає там і сам Юрій Антонович Довгаленко разом з родиною. Але і це ще не весь зв’язок. Ми дізналися, що діти пана Довгаленка вчаться в тій же школі, де й донька Ігоря Васильовича. А отже, є всі причини вважати, що Довгаленки і Сапожки і далі дружать родинами.

З Довгаленком зрозуміло. Рухаємось далі. Є приміром цікавий факт, про який ми дізналися у рідному дворі Ігоря Васильовича на Харківському масиві. Сусідки розповідали нам про друга-наркомана з кримінального угруповування, котрий помер теж кілька років тому. А Ігор Сапожко надав для його поховання місце на броварському цвинтарі.

Але найтісніші зв’язки у Сапожка, навіть родинні, з четвертим фігурантом вбивства Касьяненка. Це Олександр Нілов. Як виявилося, він законний чоловік Алли Нілової, в дівоцтві Алли Коваль – рідної молодшої сестри Марини Сапожко. Численні фотографії на сторінках соцмереж Алли свідчать про те, що родини є надзвичайно близькими.

ФОТО 21.1 - НІЛОВИХ РАЗОМ З САПОЖКАМИ

ФОТО 21.2 - НІЛОВИХ РАЗОМ З САПОЖКАМИ

Тісні родинні зв’язки Ігор підтримує і з ще одним колишнім кримінальним ватажком – чоловіком своєї рідної сестри Алли Олегом Колесніковим. А його син – племінник Ігоря Васильовича – 25 річний Вадим Колесніков вже майже 5 років як депутат Броварської міської ради.

ФОТО 22 КОЛЕСНІКОВИХ

Можливо, така відданість «побратимам» чи то пак «братві» 90-х свідчить про вірність і надійність Ігоря Васильовича, але чи є від цього користь місту, з котрим мера не зв’язує нічого, окрім хіба трудової книжки, питання відкрите. Вибори покажуть.

  • avatar
    Олег Олейник
    9 років тому

    Вот читаю и поражаюсь феноменальным способностям “писателя” ))
    Статья написана 14 сентября, НО не забыли сюда всунуть главное – “ШУБУ” жены мера… Все вокруг только и ждут новых “политических феноменов Сапожка” и тут вам пожалуйста. Она наверное в ней круглый год не снимая))… А о 18 000 гривнах в год за учебу – это что нонсенс? Это простите сейчас 765$. Уверен “писатели” за эту сумму сейчас путевки в Турцию не купят.. Как не стыдно такой “дешевкой” вступать в предвыборную?

    • avatar
      Саша Пилипчук
      9 років тому

      Погоджуся з вами в тому, що шуба чи навчання не вражають цінами людей, що мають дохід вище середнього. І будиноу на мій погляд стриманий, один поверх невеликий за площею. Але! 18 000 грн. для 75% відсотків наших громадян покажуться значною сумою.Це перше. А друге – найбільше мене вражає намагання всунути родичів і братків куди тільки можливо. Тому не намагайтесь називати статтю “дешевкой” лиш через те що для вас 18 000 грн це не багато

      • avatar
        Олег Олейник
        9 років тому

        Ну чому всунути? Давайте будемо відверті – так зробив би кожен. Я би теж в першу чергу думав би про своїх близьких та родичів, а потім вже інші. Ви не так? :)

        • avatar
          Саша Пилипчук
          9 років тому

          Я теж думаю в першу чергу про себе і близьких мені людей. Але це не значить, що потрібно їх працевлагтовувати за рахунок адмін ресурсу. В свою фірму – будь ласка. Але органи державного управління і держ підприємства мають приймати робітників по конкурсу. І через те що “так робить кожен” ми і “маємо те що маємо”. Мабуть ніхто не хоче, щоб його оперував племінник чийогось масажиста, наприклад. Всі хотять, щоб то був профі. Тому потрібно душити ці пориви влаштувати когось із родичів і в собі і в людях.

          • avatar
            Олег Олейник
            9 років тому

            Я вибачаюсь Олександр, але я не полінився і підготував Вам декілька рядків цитат “підсумовуючи”, дуже хочеться щоб Ви знайшли “прикладену руку Сапожка “за рахунок адмін ресурсу”:

            1. “Дружина дядька – Щиголь Наталія Василівна, котра з 2006 року, до речі, працює головним бухгалтером КП «Бровари Землеустрій»…. йшла за списком ВО «Батьківщина»., не зовсім «Батьківщина» в оригіналі, а після такого собі «рейдерського захоплення». І складалася з родичів та друзів тих таки місцевих регіоналів..”
            2. “Племінник дружини Ігоря Васильовича – Щиголь Ігор. До речі, засновник молодіжної громадської організації міста Бровари «Молодіжна ініціатива»…
            3. “Його племінник – Вадим Колесніков (неповних 25 років), котрий проживає в місті Києві і їздить на задекларованому автомобілі марки БМВ об’ємом 4,8 літрів, є депутатом Броварської міської ради.”
            4. “Ігор Васильович обрався міським депутатом від «Батьківщини», а Валерій Іванович – від «Нашої України». Після чотирьох років депутатської каденції в 2010 році Грищенко зник з політичної орбіти.”
            5. “Племінник Ігоря Васильовича – 25 річний Вадим Колесніков вже майже 5 років як депутат Броварської міської ради.”

            Питання:
            – хто призначає (і як) головного бухгалтера КП?
            – хто змушує людину засновувати молодіжну громадську органіхацію? І хто не дає це зробити Вам?
            – хто вибирає депутатів Броварської міської ради?
            – як стають депутатами партій?

            А про ВО “Батьківщина” яка “не зовсім Батьківщина” навіть не уявляю собі яке б Вам задати питання? :))
            Напевно яка освіта і скільки “сірої речовини” потрібно додати людині, котра може таке написати?

          • avatar
            Павло
            9 років тому

            Ви думаєте, що людина при такій владі і статках не зможе “сховати” реальних доходів!? Просто журналісти не накопали інформації скільки нерухомості переписано на бабусю/дідуся/кота/собаку Сапожка. Скільки грошей виведено на підставні фірми!? Офштори!? А щоб “замилити людям очко” досить і БМВ і такий бідненький маєток…

  • avatar
    Ігнат
    9 років тому

    В Броварах в приватній школі Фортуна ціна
    навчання близько 2000 грн. за місяць. За рік виходить теж близько 18000 грн. Та
    багато місцевих “бідних” броварчан водять сюди своїх дітей. Тож як
    для мера такого міста, як Бровари – приватна школа Києва за 18000грн. в рік –
    це зовсім мало.

  • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    18000 грн на рік для “крутої школи” звучить реально несолідно. Я думаю, що журналіст тут щось сплутав, це замала сума, тим паче для Києва. Щодо будинку – то відчувається якийсь десонанс між словами “маєток” і тим, що видно на фото. Досить аскетично, як для мера такого міста

  • avatar
    Анна Боженко
    9 років тому

    Последними своими( перлами) Качур и Алина засрались окончательно,или Сапожко платит им за такой пиар?

  • avatar
    Алексей Почтальон
    8 років тому

    Можно долго коментировать статью, но факт остается фактом, выше перечисленые люди не совсем чисты и живут не на одну зарплату. Поинтересуйтесь кто идет на выборы в Броварах и я уверен, что найдутся более достойные кандидаты.