• Сьогодні: Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Правоохоронці обшукали Броварську міськраду. Через фірму, якій депутати узаконили забудову

Лютий22/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Сьогодні зранку в кабінеті міського голови Ігоря Сапожка працювала слідчо-оперативна група. Озброєні правоохоронці нібито шукали документи, пов’язані із ТОВ «Брігус». Про це розповіли свідки подій, зокрема Ігор Сапожко. У вересні минулого року Броварська міська рада «узаконила» надбудову по вул. Лісовій, 24, зведену цією компанією.

Як зазначили очевидці ранкових подій, слідчо-оперативна група навідалася до міськради у повному озброєнні. У її складі були поліцейські спецпризначенці в бронежилетах і з автоматами. Вони заблокували один із кабінетів. Присутнім забороняли пройти задля здійснення відеознімання. Попри це, минулося без сутичок і конфліктів.

Згодом Ігор Сапожко вийшов у коридор і розповів про претензії правоохоронців: наразі відкрите кримінальне провадження, пов’язане із кредитуванням ТОВ «Брігус» в одному із банків.

Нагадаємо, саме цій компанії у вересні минулого року Броварська міська рада затвердила проект землеустрою щодо відведення та зміни цільового призначення земельної ділянки по вул. Лісовій, 24. За цією адресою був розташований гуртожиток, який ТОВ «Брігус» добудувало та перепрофілювало під квартири. Вже на той час фірма почала будувати другу чергу.

Таким чином Броварська міська рада узаконила будівництво. Як раніше заявляла начальниця земельного відділу Леся Гудименко, згідно з проектом генплану ця територія планується під житлову забудову, а поки що погодження проекту землеустрою суперечить Земельному кодексу. Слід зазначити, що раніше Броварська міська рада вже відмовляла ТОВ «Брігус» у подібних питаннях.

Нагадаємо, що на 18-ту чергову сесію Броварської міськради винесли питання про відмову ТОВ «Брігус» у затвердженні землеустрою. Однак під час засідання ухвалили зворотнє рішення. Тоді активно виступав за видачу проекту землеустрою депутат від «Самопомочі» Юрій Скотніков.

Обранець аргументував це потребою вчинити «по-людськи» щодо мешканців незаконної забудови, які через відсутність статусу житла не можуть ні прописатися, ні продати квартиру, ні отримувати тут, у Броварах, пенсію, субсидію тощо.

Слід зазначити, що правоохоронні органи наразі не коментують обшуки у Броварській міській раді. Прес-секретар поліції Київської області Микола Жукович зазначив, що слідчо-оперативні дії ймовірно відбуваються в рамках кримінального провадження, відкритого прокуратурою. У прес-службі прокуратури Київської області обіцяли з’ясувати та повідомити обставини справи. Однак протягом дня інформації нашим журналістам так і не надали.