• Сьогодні: Четвер, 20 Січня, 2022

Рух “ЧЕСНО”: Чверть депутатів Броварської міської ради – злісні прогульники

Серпень12/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Напередодні місцевих виборів громадський рух ЧЕСНО аналізує роботу міських рад обласних центрів. У фокус їхньої уваги потрапили і Бровари: за допомогою волонтерів були зібрані дані щодо депутатів Броварської міської ради останнього скликання. Результати невтішні: близько чверті депутатів нехтували своїми обов’язками, зокрема не відвідували засідання сесій та комісій, також 99% обранців не користувалися таким інструментом як депутатський запит. Про це повідомляється на сайті руху ЧЕСНО.

Рух ЧЕСНО нагадує:

За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”)

ЗАСІДАННЯ РАДИ

5

Найзатятіший прогульник засідань та комісій Броварської міської ради – регіонал-списочник Євген Віканов. Він пропускав щороку понад 50% засідань сесій та комісій і кілька років поспіль прогулював по 100%. Депутат, що пробув у раді три каденції, пояснює, що так затято не ходить до ради на знак протесту, – повідомляє ЧЕСНО.

Я не ходив на засідання тому, що мені не подобалася політика, яка проводилася в раді. Наприклад, коли я виступав, мені керівник фракції робив зауваження, що я не маю права виступати, якщо не погодив відповідь з ним. Хто він такий, щоб мені указувати, коли мені виступати, а коли — ні? Це що, Верховна Рада? Саме тому я плюнув і сказав: в вашому дерибані землі і нерухомості я брати участь не буду… Перестав ходити на засідання, щоб у них хоч якось кворуму не було,” – говорить Віканов, голос якого на наявність кворуму в раді аж ніяк не впливає.

Чому я не склав мандат? Бо я наполягав на тому, щоб замість мене (коли я складу мандат) ввели людину, яка стояла ще у витоків створення Партії регіонів (ще коли її засновував Євген Кушнарьов), порядну і чесну, ідейну. Мені ж сказали — замість Вас ми введемо того, кого захочемо. Я відповів: так не піде, тоді я не складу повноваження,” – додає Віканов.

У нових виборах кандидат на відкликання обіцяє участи не брати, хоча з Партії регіонів не вийшов: “Я ж не винен, що Віктор Федорович так себе повів. Хоча партія сама по собі непогана, партія виробників, в ній було чимало порядних людей. А з партії я не вийшов, бо не з непорядними у неї вступав, мені соромитися немає чого. З людьми, які будь-якими способами хочуть дістатися влади у будь-якому партійному списку, а потім починають робити при владі непорядні речі, мені не по дорозі”.

Депутат-регіонал Сергій Федоренко у раду ходив майже справно до подій на Майдані, а потім записався у лави до 100% прогульників і щез із ради. Місцевому волотеру громадького руху ЧЕСНО пощастило взяти коментар у політика, який за цей час так і не склав мандат. Своє зникнення із засідань ради депутат-регіонал пояснює таким чином: “Всім, що стосується виборів, я не займаюся”.

Як виявилося фракційні міжусобиці були не лише у регіоналів, а й в депутатів, обраних від партії УДАР, з-поміж яких у Броварах є прогульник усіх без винятку засідань у 2012 році. “Після того, як всередині партії і фракції почалися внутрішні конфлікти, я взагалі написав заяву на складання мандату. Після цього не вважав за необхідне представляти фракцію в міській раді і, відповідно, займатися депутатською діяльністю. Те, що моїй заяві не дали хід — питання не до мене. Принаймні, я був чесним. Не хотів далі брати участь у внутрішніх розбірках фракції,” – розповідає екс-УДАРівець-прогульник Ярослав Погарський.

Пропускають засідання і екс-свободівці. Мажоритарник Петро Базишин (район Інтернату) дізнавшись, що під час моніторингу Громадський рух ЧЕСНО виявив, що він був відсутній на 50 % сесій та комісій у 2013 році, відверто здивувався і обурився: “Звідки у Вас така інформація?! Де Ви її взяли? Вам що, немає чим зайнятися? Я що, пам’ятаю, що було в 2013-му році? Цікаві ви люди!

Екс-свободівка Ганна Брусенська, як і регіонал Віканов, пояснює, що не ходила на засідання ради у 2012 та 2013 роках на знак протесту: “У 2012 році якраз у мене не було багато пропусків, можливо, по лікарняному. А ось останні пропуски пов’язані з тим, що я не хочу брати участі в тому шабаші, який відбувається, коли підставляють невідомо які рішення сесії. Висловлення моєї принципової позиції відомо чим завершилося — Сапожко фактично здійснив рейдерське захоплення моєї квартири. Я п’ять років воювала з його схемами. І сьогодні я протестую проти того, що підсовують для ухвалення незначні питання, які мені просто не цікаві. В тому плані, що за ними стоять корупційні схеми, починаючи від бюджету і завершуючи дерибаном. Я не хочу брати участі у цих заходах. Раніше, якщо у мене й були пропуски, то по лікарняному”, – роз’яснює депутатка.

Громадський рух ЧЕСНО наголошує, що обов’язком депутата навіть в умовах жорсткої опозиції є відвідування сесій та комісій.

Це дозволяє депутатові вчасно інформувати громаду і запрошувати активістів на сесії ради. У разі неможливості депутата виконувати свої функції він має просто скласти мандат і, якщо йому хочеться, протестувати, то він може це робити як громадський активіст, а не як депутат, який на кожній сесії і на кожному засіданні комісії має представляти громаду”, – наголошує Андрій Круглашов, координатор громадського руху ЧЕСНО.

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЙ

Найбільше кандидатів на відкликання Громадський рух ЧЕСНО традиційно виявив під час моніторингу відвідуваності комісій. Цю тенденцію ЧЕСНО спостерігає у кожній міській раді, – повідомляє Громадський рух.

50_c

Є й такі депутати, що пропускали понад 50% засіданнь виключно комісій. З-поміж них і Юрій Нужненко, який балотувався від “Європейської партії України”. Нужненко запевняє, що у 2011 та 2012 роках пропустив понад 50 % засідань молодіжної політики та спорту, бо був на змаганнях: “Щодо мене, то до 2014 року я працював в училищі тренером. Я не був на засіданнях у ті періоди, коли… перебував якраз на змаганнях. Це були обласні чи всеукраїнські змагання. Лише тоді я не ходив на засідання комісій. Вважаю, що закон щодо відкликання депутата, який пропускає упродовж року більше половини пленарних засідань або ж комісій — правильним”. Попри те, що депутат вважає норму закону слушною, мандат він не склав.

УДАРівець Олексій Кириченко, який пропустив понад 50% засідань своєї комісії, не зміг поспілкуватися з волонтером громадського руху ЧЕСНО, мотивуючи це тим, що був зайнятий. Повторні спроби зв’язатися з представником громади в раді результату не дали. Кириченко не брав слухавку.

До кандидатів на відкликання потрапив і фронтзмінівець Євген Гайворонський, який пропустив понад 50% засідань комісії у 2013 році. Чому пропускав – депутат не пригадує: “Я вже зараз не згадаю за 2013-й рік. У мене пропуски були за сімейними обставинами. Якщо були, то це не просто так, повірте. Я сам проти того, щоб пропускали без поважної причини, і закон про відкликання депутата місцевої ради вважаю правильним. Якщо обставини поважні, то можна депутату піти назустріч, а в іншому випадку — навіщо займатися цією справою?

Громадський рух ЧЕСНО наголошує, що закон не передбачає поважних причин для пропусків засідань сесій чи комісії.

Обраний від “Фронту змін”, а нині голова броварського осередку партії УДАР Роман Сімутін потрапив до числа 100% прогульників за результатами відвідування комісії у 2012 та 2014 роках. Свої пропуски депутат аргументує тим, що потрапив у комісію з питань охорони здоров’я не з власної волі: “У 2010 році, всупереч бажанню самих депутатів, їх розподілили по комісіях так, як це було вигідно керівництву міської ради. Моя комісія — з питань соціального захисту і охорони здоров’я. І що було робити, якщо в своїй комісії я не фахівець? Я свого часу говорив, що це не моя спеціалізація. Я просив, щоб мене поставили до комісії з питань земельних відносин або з контролю за виконанням рішень міської ради. Це, принаймні, пов’язано з моєю діяльністю — юриспруденція”.

Водночас, я ходив на усі комунальні комісії, земельні. Тобто, там, де приймаються зрозумілі для мене рішення. Ніхто при розподіленні на комісії у депутатів думки не запитував! Була сформована регіоналівська більшість Сапожка, яка розподілила  депутатів так, як захотіла. Наприклад, до комісії з питань земельних відносин потрапили лояльні до Сапожка люди”, – додає Сімутін.

Варто зазначити, що дійсно депутати ради можуть бути розподілені у комісії за поданням міського голови. Але засідання різних комісій, як правило, може не збігатися в часі й депутати мають можливість відвідувати засідання інших комісій за бажанням, не пропускаючи засідання своєї профільної комісії.

ДЕПУТАТСЬКІ ЗАПИТИ

Слід зауважити, що депутат Сімутін – єдиний депутат у чинному депутатському корпусі Броварської міськради, хто подавав запити на розгляд ради. Інструментом депутатського запиту інші депутати не скористалися, – пише рух ЧЕСНО.

zapyty

Нагадаємо, що за 4,5 роки каденції депутати Київської облради, яких налічується більше сотні, написали лише 19 запитів.

chesno_ukr_map_obl

Ірина Федорів – координатор регіональної мережі громадського руху ЧЕСНО,

Олексій Комаровський –  волонтер громадського руху ЧЕСНО

 • avatar
  Alina Dyachenko
  6 років тому

  До речі, три роки тому наші журналісти робили подібну аналітику по броварських депутатах – її можна почитати тут: http://mpz.brovary.org/zhurnal-vidviduvan-yak-brovarski-deputati-hodyat-na-robotu/
  Ми тоді ще вирахували і відмінників відвідуваності – хто не пропустив жодної сесії, були й такі.

 • avatar
  Цензор
  6 років тому

  это типа пиар такой написать про Євген Гайворонський а фото поместить Евгения Гредунова ?

 • avatar
  Олександра Макаревич
  6 років тому

  Прогульщики! Прості люди роботу не пропускають, ходять кожного дня – бо їсти не буде чого. А ще аргументують це тим, що їх не туди поставили працювати, не те питання вирішувати

 • avatar
  Бабин Михаил
  6 років тому

  Я пропустив, в основному, позачергові сесії. Я працюю на вокзалі в Київі. Відповідаю за вентиляцію, тепле повітря зимою і охолодженне повітря влітку. А вони попереджують про позачергові сесіїї всього за один день, та ще й після обіду. Я просто не можу, так швидко знайти, хто мене замінить на роботі. Якби попереджували хоча б за три дні, то проблем би з пропущенними засіданнями не було.