• Сьогодні: Вівторок, 21 Січня, 2020

Синьо-жовті Бровари: в кольори національного прапора фарбують багатоповерхівки та подвір’я

Вересень08/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

синьо жовтий10“Жовто-блакитний вірус” шириться Броварами, набирає нових масштабів та привертає до себе увагу. Якщо раніше в українські національні барви фарбували паркани і мости, лавки і бордюри, то нещодавно у Броварах з’явився цілий синьо-жовтий будинок, який жартома називають «найпатріотичнішим» в місті. Побачити окрасу можна за адресою вул. Постишева, 1. Крім того, в такому стилі броварчани оформлюють двори довкола своїх домівок, як це зробили на вул. Кирпоноса, 17.

Мешканка будинку на Постишева, 1 розповіла, що споруді додали яскравості не без допомоги ЖЕКу №4. У працівників комунального підприємства ми дізнались деталі реалізації “синьо-жовтого” задуму.

синьо жовтий16

_DSC9235

Співробітники ЖЕКу розповіли, що стіни будинку на Постишева, 1 планували утеплювати, після чого за стандартною процедурою однотонно пофарбувати. Однак від мешканців цього будинку  надійшла ініціатива зробити фасад більш яскравим та патріотичним. Як зазначив співрозмовник, втіленням ідеї в життя взялись працівники фірми-підрядника, що працювали над утепленням стін. Всі роботи, включаючи фарбування, відбулись за рахунок міського бюджету.

синьо жовтий19

синьо жовтий20

Бічні фасади п’ятиповерхівки нагадують великий гарний національний банер, щоправда вони трохи контрастують із іншими частинами будинку – наприклад, із занедбаними під’їздами. Можливо, в працівників комунальних служб чи в мешканців туди просто не встигли дійти руки.

синьо жовтий11

Тож на фоні ймовірних проблем з газом взимку, жовто-блакитна утеплена стіна буде мати значно більший коефіцієнт корисної дії, ніж просто утеплена, адже зберігатиме не тільки фізичне, а й душевне тепло. Як зазначають фахівці, жовтий колір покращує настрій та позитивно впливає на нервову систему людини, а блакитний – заспокоює.

Тепер стіна стала вселяти оптимізм, та давати заспокійливий ефект
Тепер стіна стала вселяти оптимізм та давати заспокійливий ефект

В планах комунальників утеплення ще кількох будинків, а відтак цілком можна очікувати появу нових споруд у популярних кольорах в інших районах міста, кажуть у ЖЕКу.

Мешканці будинку на вул. Кирпоноса, 17 теж використали жовто-блакитну тему – тепер двір біля будинку повністю розфарбований в кольори неба та серпневих пшеничних ланів.

синьо жовтий01

Синьо жовті бордюри, лавки, паркани довкола будинку, стовпи, двері і навіть електрощитові будки –  фарби не шкодували.

синьо жовтий06

синьо жовтий04

синьо жовтий05

В дворику навіть клумби символічні – зроблені з автомобільних шин та пофарбовані у кольори українського прапора вони все ж отримали кращий вигляд і тепер милують око перехожих.

синьо жовтий03

Фото – Марії Придьми