• Сьогодні: Понеділок, 20 Січня, 2020

Скандал на взуттєвому підприємстві у Броварах: «віджали» як Крим, без єдиного вистрілу?

Вересень21/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Споживче товариство (СТ) «Крокус», яке орендує приміщення на вул. Богунська, 22 у ТОВ «Сонячний квартал», судові виконавці примусово виселяють нібито за несплату оренди та незаконне зведення будівлі. У свою чергу орендар стверджує, що став жертвою підстави і зради партнерів, а потім – і рейдерського захоплення підприємства.  Чи  все, що відбувається у правовому полі, є законним – з’ясовували наші журналісти.

20 вересня. 13:30. На Богунській, 22 все ззовні спокійно. Біля воріт – автобус із «беркутівцями», служба безпеки та броварські поліцейські. У дворі – з десяток молодиків охоронної фірми «Тризуб-Січ» перегородили вхід до приміщення, схожого на великий ангар. Як з’ясувалося, саме він і став «яблуком роздору» між СТ «Крокус» – добре відомого у волонтерських колах підприємства, яке спеціалізується на виробництві та продажу комплектуючих для виготовлення взуття,  і  ТОВ «Сонячний квартал».

Рейдерство на Богунській
Вул. Богунська, 22

Рейдерство на Богунській

Рейдерство на Богунській

Рейдерство на Богунській
Охоронці “Тризуб-Січі” від об’єктиву відвертаються

Біля  виробничого приміщення тупочеться група людей – представники обох сторін: засновники фірм, їхні юристи, орендарі, журналісти. Зі сторони «Сонячного кварталу» – окремий «важіль»: представники державної виконавчої служби, які приїхали на Богунську, 22 для виконання рішення Господарського суду – звільнити приміщення, орендоване фірмою СТ «Крокус» на користь його власника – ТОВ «Сонячний квартал». Представляються, але коментарів не дають.

Рейдерство на Богунській
Зліва – виконавчий директор Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидідько, посередині – державний виконавець Олексій Сергієнко

Рейдерство на Богунській

Зі сторони СТ «Крокус» – окрема група підтримки: депутати міськради – Олег Шевчук, Леонід Черепейнік, Вадим Мутило, Сергій Бойко, Юрій Скотніков та інші, яких сторона “кварталу” відразу почала звинувачувати у підкупі і корупції.

Що ж трапилося?

Рейдерство на Богунській
Максим Халупко

Зі сторони ТОВ «Сонячний квартал» ситуацію коментує юридичний представник товариства Максим Халупко: «Майже 15 років СТ «Крокус» орендує  складське приміщення на вулиці Богунська, 22, але так і не зміг оформити на нього необхідних документів. Згідно з рішенням міськради, з 2013 року землю під цим приміщенням орендує  у міста  ТОВ «Сонячний квартал», який  передав  її  в оренду  СТ «Крокус». Але вже 3 роки «Крокус» оренду не сплачує. На сьогодні закінчився і її термін. Усі суди, які вони ініціювали з приводу того, що  займане  приміщення – їхня власність, вони програли. Є рішення Господарського суду про виселення юридичної особи, яка на сьогодні незаконно займає це приміщення». Також орендодавець звинувачує «Крокус» і в зведенні  незаконної будівлі, на яку в забудовника немає жодних документів.

«Як керівник Антирейдерського союзу підприємців можу сказати одне: тут рейдерського захоплення немає, тут є господарські відносини між двома суб’єктами. Однин із них оформив землю і хоче займатися господарською діяльністю, другий – не має на неї жодного юридичного права, однак працює на ній довгий час, тож вважає, що може нею розпоряджатися на свій розсуд», – коментує зі свого боку виконавчий директор Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидідько.

Передісторія

Донька одного із двох засновників споживчого товариства «Крокус» Ольга Главінська (по 45%  акцій належать Бардашу і Главінському, по 5% – їхнім дружинам – авт.) у мережі «Фейсбук» пише: Рейдеры захватили наше предприятие и выгоняют нас руками АТОшников!».

Рейдерство на Богунській
Камуфляжний мікроавтобус  із номером “Майдан”, на якому приїхала охорона “Тризуб-Січ” зі сторони ТОВ “Сонячний квартал”

До речі, щодо «АТОшників». Серед АТОвців та у волонтерських колах «Тризуб-Січ» називають «перевертнями у погонах», які до АТО не мають жодного стосунку. А серед рейдерів «Тризуб-Січ» має репутацію «чортів». «Тризуб» засвітився в столиці кілька разів: під час рейдерського захоплення банком «Аркада» автостоянки в Дарницькому районі, де відкрили вогонь і поранили людину; в районі Позняки, де намагалися допомогти забудовникам знищити озеро.

А далі пані Ольга розповідає нам передісторію: близько 15 років СТ «Крокус» є одним із 46 членів Райспоживспілки. Згідно із статутом, усі рішення мають прийматися і затверджуватися спільно всіма членами на загальних зборах. У власності спілки, окрім приміщень на Богунській, 22, ще є низка магазинів як у Броварах, так і районі. Як каже пані Ольга, 75% будівель на орендованих 4 га у Райспоживспілки території з 2003 р. – у власності «Крокуса», а 25% – орендують у спілки. Згідно з договором, «Крокус» міг будувати і перебудовувати ці 75% будівель. Так з’явилися нові ангари та офісна будівля. За словами Ольги Главінської, директорка Райспоживспілки вирішила все прибрати до своїх рук. Для цього вступила в зговір із одним із засновників ТОВ «Сонячного кварталу» і через підставну особу за 30 000 грн продала всю територію спілки, чим ввела її членів у банкрутство.

Рейдерство на Богунській
Олександр Бардаш (справа) звинувачує у аферизмі  Сергія Дворського (зліва)

Рейдерство на Богунській

Рейдерство на Богунській

Для отримання необхідного судового рішення аферисти уклали фіктивну угоду з підставною особою із Запорізької області й неіснуючим майном у Бердянську. Після чого підставний відмовився від виконання умов угоди. Це був формальний привід подати позов у Запорізький господарський суд. Зацікавлена особа із «Сонячного кварталу» до справи залучила директорку Райспоживспілки, яка і надала суду підроблені документи, чим підтвердила відсутність претензій зі сторони членів спілки. Останні ж про аферу нічого не знали. У такий спосіб  «Сонячний квартал» і став власником усіх будівель Райспоживспілки.«Так что «попали» не только мы, хотя мы имеем на руках все договора, платежки и прочее, попали и другие фирмы, которые свои здания выкупили полностью и зарегистрировали или не успели зарегистрировать на себя», – пише Ольга Главінська.

Після невдалої спроби викупити землю у міста,  в 2013 році товариство, рішенням виконкому міськради, стало її орендарем. Однак «Крокус» сплачував «Сонячному кварталу» тільки за 25% оренди приміщення, а за 75% – ні, так як вважав себе їх повноправним власником. Та реєструвати будівлі не поспішав, адже за понад десяток років навчилися довіряти своїм партнерам. Саме довірою аферисти і скористалися.

Рейдерство на Богунській
Володимир Щиголь і Олександр Бардаш

Як тільки стало відомо про змову, засновники «Крокусу» звернулися з відповідними заявами в поліцію та прокуратуру. Були відкриті кримінальні провадження. Однак оскільким у “Крокуса” закінчився договір оренди, а “Сонячний квартал” відмовився його продовжувати,  суди двох інстанцій  СТ програло. Та у Донецькому Апеляційному суді (м. Харків) продовжується розгляд справи про незаконне відчудження спірного майна, і рішення має бути з дня на день.  Можливо, відчуваючи свій програш “Сонячний квартал” такими діями намагається вплинути на позивача – схилити до відмови від своїх вимог у суді, оскільки після прийняття рішення, вже  “Крокус”  може вимагати від “Сонячного кварталу” повернення свого майна. І от 20 вересня державний виконавець приїхав на Богунську, 22 виконувати судове рішення – “Крокус” виселяти. 

Постфактум

«Дії державного виконавця кваліфікую як самоуправство та перевищення повноважень службовою особою, – коментує ситуацію адвокат СТ «Крокус» Володимир Щиголь. – По-перше, виконавець проводить опис майна на підставі рішення Господарського суду Київської області, а насправді суд відбувся в Господарському суді міста Києва. Незрозуміло навіщо він завідомо вніс неправдиві дані, тобто, документ підробив. По-друге, опис майна відбувається не в тому приміщенні, яке виконавець указав. Захоплене приміщення значно більше – площею 674, 4 м.кв. і зовсім не склад будівельних матеріалів, як зазначено. По-третє, вулиця, на яку виписано наказ, уже не вулиця Богунська, а розпорядженням міськради від 20 травня 2016 року перейменована на Анатолія Луценка».

Рейдерство на Богунській

Рейдерство на Богунській
Приміщення, звідки виселяють СТ “Крокус”

Рейдерство на Богунській

За словами Ольги, представники «Сонячного кварталу» та судовий виконавець на плані території не змогли показати того приміщення, з якого мають «Крокус» виселяти. Тож захопили центрове, де знаходиться не лише підприємство «Крокус», яке виробляє і постачає підошву на взуттєві фабрики України, а і фабрика «Евротвіст», із унікальним італійським обладнанням для перемотування ниток. Жінка припускає, що це – зовсім не випадковість.

На сьогодні на Богунській, 22 приміщення, де діяли два підприємства, опечатано і забарикадовано, енергопостачання обрізано, виробництво зупинено. Працівники – безробітні.

 Фото – автора та із мережі Фейсбук