• Сьогодні: Четвер, 28 Березня, 2024

Скільки коштує нове життя? Броварчани допомагають постраждалим дітям

Вересень02/ 2014
avatar
Швець Яна

Журналістка, фахівець з соціальних медіа

Ярмарок 2 Нові однокласники 69029 серпня в броварському МКЦ «Прометей» вже вдруге відбувся благодійний ярмарок «Нові однокласники» для збору коштів на підтримку дітей з родин військовослужбовців та переселенців. Цього разу вдалося зібрати 1 054 гривень.

«Мамо, а які будуть нові однокласники? А як вони будуть до мене ставитися? Це ж нові хлопчики та дівчатка…», – хвилюється маленька дівчинка Соня. Цього вересня вона йде у другий клас, і все знову як в перший раз – нова школа, нові люди, навіть нове місто.

Сім’я Соні переселилася із Донецька в Одесу, знімають квартиру, проте коштів наряд чи вистачає на проживання, а тут ще дитину треба зібрати в школу. Дівчинці необхідна нова форма, портфель, а ще вона мріє про пенал із зображенням героїв улюбленого мультику «Winx».

Мрія Соні здійснилася – в школу вона піде із ранцем та канцприладдям з «Winx», ще й із закладинкою з її ім’ям. Проте скільки ще залишається дітей, яким ні з чим іти до школи…

Ярмарок 2 Нові однокласники 797

Історія Соні надихнула Валентину Бондаренко, голову громадянської ініціативи «Голубка миру», організувати благодійний ярмарок «Нові однокласники», аби зібрати кошти на забезпечення шкільним приладдям діток військовослужбовців ВСУ, МВС, Нац.гвардії та переселенців із Криму і зони АТО. «Діти дуже чутливо реагують на зміни, – говорить Валентина. – Навіть в мирний період ставляться з острахом. А останнім часом відносно переселенців поширюється дуже багато неправдивого негативу – діткам буде дуже важко». Організатор вважає, що до таких «нових однокласників» буде інше, більш тонше ставлення, тому дуже важливо допомогти їм соціалізуватися в новому колективі.

Ярмарок 2 Нові однокласники 840

Ярмарок 2 Нові однокласники 690

Це вже другий ярмарок, ініційований Валентиною. З попереднього минуло лише 20 днів, а цей готувався в екстремальних умовах – за три доби. Аби розповсюдити інформацію про захід та долучити людей, активно використовувались соціальні мережі. Іншої можливості зробити масову рекламу не було.

Зараз у волонтерів 96 підшефних. З першого ярмарку на вилучені кошти вдалося забезпечити 2 родини канцприладдям та портфелями. «Шістьох діток у селі Войкове, Згурівського району та дві родини, з Одеси і житомирської області, забезпечили. Залишаються переселенці із дитячого будинку переселених дітей (25 школярів) в Пущі Водиці», – звітує Валентина. Якщо збирати все по спискам – необхідно 40 000 грн. Також будуть докуповувати речі протягом вересня.

Ярмарок 2 Нові однокласники 815

Ярмарок 2 Нові однокласники 846

На ярмарку людей небагато. Середня ціна-внесок за вироби 50 гривень – сума, з якою людям легше розлучатися. Усі вироби – ручна робота, результат захоплень та хобі майстринь. Особливий акцент на народну творчість – її поширення на хвилі патріотичного підйому дуже позитивно впливає на дітей і дорослих, вважає Валентина.

На ярмарку представлені роботи майстринь з усієї України і не тільки. Тут обереги, валяні іграшки, мотанки, глечики, вишиванки, прикраси, вироби із декупажем та з атласної стрічки, картини із бісеру.

Ярмарок 2 Нові однокласники 755

Ярмарок 2 Нові однокласники 741

Ярмарок 2 Нові однокласники 761

Ось цей художник, а з ним заєць і ангел завітали до нас із Італії – усе зшите вручну без використання машинки. Сама ж Валентина поділилася власноруч зробленим намистечком.

Ярмарок 2 Нові однокласники 740

 Традиційна вишивка на закладинках, надісланих із Бучі та Дніпропетровської області.

Ярмарок 2 Нові однокласники 804

Ярмарок 2 Нові однокласники 727

Цього разу на ярмарку дев’ять майстрів, троє беруть участь вдруге. Шестеро дівчат, які не змогли долучитися, надіслали свої роботи.

Ласкаво просимо до столу родини Музиченко. Тут аншлаг. Людмила з донькою Інною знову проводили майстер-клас із плетіння ляльок-мотанок, захоплюючи гостей від малого до старого.

Ярмарок 2 Нові однокласники 752

Ганна також вдруге представила своїх янголів-охоронців. Вже три роки займає її руки ця улюблена справа. На питання «Чому вирішили брати участь у ярмарку?» щиро знизала плечима: «А як інакше? Це ж діти».

Ярмарок 2 Нові однокласники 730

Ярмарок 2 Нові однокласники 735

Людмила – викладає в гуртку атласної стрічки. Зараз особливо популярні жовто-блакитні вироби, тому її стіл заповнений яскравими прикрасами із атласу в кольорах нашого прапору. Про ярмарок дізналась від подруги Олени, що он в’яже справа – списались в «Однокласниках», щоб допомогти знайти нових однокласників…

Ярмарок 2 Нові однокласники 818

Надія Петрівна теж вперше, хоча на міському ярмарку вже виставляла свої роботи. Її стіл вабить художньо розписаними пляшками та дощечками, а точніше – декорованими декупажем. Тут є роботи як виставкові, так і для дому.

Ярмарок 2 Нові однокласники 710

Окрім покупки українських хендмейд речей, можна було взяти участь у майстер-класах. При вході стояла скринька для внесків. А о 18.00 розпочався концерт – українські пісні та хореографічні постановки у виконанні діток. Вхід коштував символічних 5 гривень, хто міг – давав більше. Але як можна оцінити ту дитячу невимушеність, доброту та наївність, що змушує забутись хоча б на годинку?

Ярмарок 2 Нові однокласники 891

Ярмарок 2 Нові однокласники 1018

Ярмарок 2 Нові однокласники 940

Ярмарок 2 Нові однокласники 955

Ярмарок 2 Нові однокласники 1029

Зима, що нас змінила – вона змінила усіх. Хтось змінив звички, хтось житло, хтось – життя. Безперечно, змінились усі. Проте, можливо, варто переглянути наші будні й використати суму «столичної кави» на допомогу тому, кому зараз доводиться починати все із чистого листа?

Після довгої підготовки, деяких нюансів в організації, що загрожували зривом заходу та насиченого дня вдалося зібрати 1 054 гривень. Минулого разу було вилучено 1 808 гривень і гроші продовжували надходити. І хоча ярмарок завершився, добрим справам ліку немає. Учасники ГО «Голубка миру» продовжують допомагати родинам та збирати гроші. Cлідкуйте за новинами на їх сторінці у фейсбуці: https://www.facebook.com/colomba.ukr.

Фото – Марії Придьми