• Сьогодні: Понеділок, 17 Січня, 2022

«Споживач має право»: через обман продавця у броварчанки забрали мотоцикл на «штрафмайданчик»

Серпень01/ 2012
avatar
Сергій Севрук

Журналіст "Маєш право знати", громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

На електронну скриньку рубрики «Споживач має право» надійшов лист від броварчанки Валентини, яка нещодавно придбала на броварському ринку мотоцикл, однак не встигла насолодитись їздою на ньому, оскільки її новий транспортний засіб «даїшники» забрали на «штрафмайданчик» через відсутність належних документів. Ситуація була така:

25 червня 2012 року пані Валентина придбала на центральному броварському ринку, що на вул. Короленка, мотоцикл. При повному розрахунку за транспортний засіб їй як покупцю було видано розрахунковий документ, в якому, однак, не було зазначено дату покупки. При зверненні до продавця товару з проханням забезпечити оформлення розрахункового документу належним чином, покупцеві було відмовлено з поясненням, що повний пакет документів на володіння правами власності на мотоцикл буде видано через два тижні.

Вже під час експлуатації транспортного засобу броварчанці довелося стикнутися з працівниками ДАІ, які повідомили про незаконне використання мотоциклу, виписали штраф і поставили транспортний засіб на «штрафмайданчик», де на ньому, зі слів споживачки, хтось катався без її згоди.

Зателефонувавши в офіс компанії-постачальника мотоцикла в Україну, пані Валентина з’ясувала, що, як правило, повний пакет документів надається не через два тижні, як стверджував продавець на ринку, а як мінімум через шість. Коли вона прийшла на ринок та запитала у продавця, навіщо він ввів її в оману, той спробував виправдатись, мовляв, якщо я казатиму правду, то хто ж згодиться купувати у мене мотоцикли і так довго чекати.

Споживачка скаржиться на те, що при придбанні мотоцикла їй не надали необхідної, своєчасної та доступної інформації про товар та просить порадити, що робити в даній ситуації та чи зможе вона повернути мотоцикл продавцю й отримати назад свої кошти. Спробуємо розібратись та дати поради.

Порушено право споживача на інформацію про товар

У вищезазначеній ситуації порушено права споживача на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору, а саме: порушено вимоги п.10 ст. 15 «Право споживача на інформацію про продукцію» Закону України «Про захист прав споживачів», відповідно до яких інформація про товар повинна містити дані про умови та правила придбання продукції, а також правила та умови ефективного і безпечного її використання.

Варто зазначити, що інформація про товар повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення послуги, а строки надання супровідної документації до транспортного засобу повинні зазначатися в договорі купівлі-продажу.

Неможливість використання мотоцикла за призначенням

В даній ситуації, при придбанні броварчанкою мотоцикла, їй не було надано достовірної інформації про строки оформлення документів на право володіння мотоциклом, що спричинило неможливість використання придбаної продукції за призначенням в строки, на які розраховував покупець. В такому разі споживач має право вимагати від продавця надання належної інформації у прийнятно короткий термін, але не більше місяця. Якщо інформацію в обумовлений строк надано не буде – споживач має право вимагати розірвання договору купівлі-продажу та відшкодування збитків.

Після публікації даної статті-роз’яснення ми обов’язково зв’яжемось з нашою читачкою, щоб дізнатись, чим завершиться дана історія та чи зможе споживачка повернути кошти за свою невдалу покупку. Чекайте незабаром продовження історії на «Маєш право знати».

 • avatar
  Kapustnyak
  9 років тому

  от нєфік біля мєнтів зупинятися… навіть якщо зупиняють…

 • avatar
  Kiev_brovary
  9 років тому

  Прежде чем писать всякую ахинею о продавце, и слушать бред от кого то там, потерпевшего типа. Нужно сначала спросить, а говорили ли ей, что документы могут задержатся? Что не нужно ездить на мото, пока не будет полного пакета? Так её же сынок там выл, хочу масасыклу!!!
  А почему она не рассказала как он ездит и где? Почему не рассказала как мимо ГАИ летал, те его пытались остановить за превышение скорости и езду в шортах, без шлема, в футболке и  ………втроём ? Я бы ещё в голову дал, этому наезднику!!!  
   Прежде чем писать бред и вытьё мадам, нужно было поговорить со второй стороной (продавцом), а потом писать!
  Хотя У МПЗ главное накалякать, а там пофиг!!!

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   “Нужно сначала спросить, а говорили ли ей, что документы могут задержатся? ”
   Читаємо статтю: Зателефонувавши в офіс компанії-постачальника мотоцикла в Україну, пані Валентина з’ясувала, що, як правило, повний пакет документів надається не через два тижні, як стверджував продавець на ринку, а як мінімум через шість

   • avatar
    Kiev_brovary
    9 років тому

     Сергей!
    Нужно сначала выслушать и другую сторону конфликта, а не быстренько обгадить человека и быть героем!!! Игорь с 90-х занимается мото техникой, всякое было. Но если бы он был такой плохой и кидал людей, то как ты думаешь, смог бы он протянуть более 15! лет в этом бизнесе?!? И при том, что занимается он этим на ОДНОМ месте!!!
    Знаешь, вот такие писаки ( не журналист, а именно писаки) и портят всё вокруг!!!  Обгадит и считает себя героем. Это у кого ваше МПЗ учится, у качюрёнка? Так не той дорогой идёте товарищи!
    Ещё можно много написать об этом мотоцикле и что уже осталось от него. Но не вижу смысла. А вот писать такие гадости, со слов мамы Балагана, не услышав другую сторону не стоит!

   • avatar
    Kiev_brovary
    9 років тому

     “Нужно сначала спросить, а говорили ли ей, что документы могут задержатся? ”
    Говорили и предупреждали не раз! Но сынку по барабану, вот и результат!!!

  • avatar
   Valintina
   9 років тому

   Уважаемый, “инкогнито”, кто здесь и поливает обильно грязью, так это Вы. Что-то я не припомню, чтобы во время покупки кто то из “всезнающих” находился рядом…

  • avatar
   Alina Dyachenko
   9 років тому

   Метою цієї статті було дати поради нашим читачам, що робити у цій та подібній ситуації, а не висвітлити саму ситуацію з усіх сторін. Такий у нас наразі формат рубрики “Споживач має право”, раджу почитати попередні матеріали рубрики. Ми коротко описуємо ситуацію зі слів споживача та даємо консультації і поради.
   Проте даний випадок з мотоциклом дійсно цікавий, і тому ми вирішили не обмежуватись лише консультацією, а запланували загалом описати цю ситуацію та простежити за тим, як вона вирішиться. Відповідно журналіст має поспілкуватись і з покупцем, і з продавчем, і можливо навіть взяти коментар у працівників ДАІ. І тоді має бути стаття у тому форматі, про який Ви говорите.

 • avatar
  Igor59284
  9 років тому

  Да…. вот и продавай теперь знакомым мотоциклы со скидкой. После такой статьи не то что, обслуживать мотоцикл не захочется, а и общаться с человеком не буду. Вывод- не делай людям добра и ни кто тебе зла не сделает.

  • avatar
   Valentina
   9 років тому

   Спасибо большое за скидку, но лучше бы Вы сказали мне правду и предоставили полную информацию о документах. А на счет обслуживания, то не переживайте…если человек обманул один раз, то второй раз верить ему уже не стоит!