• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

Страйкуючі працівники заблокували роботу підприємства у Броварах

Січень28/ 2013
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

У Броварах розпочався безстроковий страйк працівників ТОВ «Чисті матеріали».  Роботу підприємства повністю заблоковано.  Кількагодинні переговори результатів не принесли.

Працівники ТОВ «Чисті матеріали» у неділю, 27 січня 2013 року, розпочали безстроковий страйк та повністю зупинили роботу всього підприємства.

Робітники незадоволені умовами праці на виробництві і вимагають невідкладного укладання колективного трудового договору між підприємством та трудовим колективом, який має врегулювати відносини між працівниками та роботодавцем.

Зокрема, працівники незадоволені наступним:

  • Затримки у виплаті заробітної плати (до 3-4 тижнів);
  • Не виплачуються обов’язкові авансові платежі;
  • Підвищення вимог до якості продукції не супроводжувалось підвищенням рівня оплати за продукцію найвищої якості – в результаті чого зменшився рівень заробітної плати;
  • Не оплачується час, витрачений на ремонт та налаштування обладнання;
  • Відсутність доплат за роботу у нічний час, вихідні та святкові дні, за понаднормову роботу;
  • Відсутність доплат за шкідливі умови виробництва: працівники вимагають повторного висновку санепідемстанції щодо вимірювання рівню запилення (велика кількість оксиду алюмінію у повітрі);

Про проведення страйку керівництво підприємства було попереджено за тиждень – 19 січня 2013 року, однак жодних реальних кроків або переговорів за цей час не відбулося.

Пояснення керівництва

Для проведення переговорів зі страйкарями з Козелецького району терміново був викликаний генеральний директор ТОВ «Чисті матеріали» Кузьмєнков Сергій Михайлович.

Керівник підприємства підтвердив, що дійсно останнім часом трапляються затримки у виплаті заробітної плати, не виплачуються аванси, але це тимчасово і викликане затримками у поверненні ПДВ з боку держави. Він пообіцяв, що у лютому такої проблеми вже не буде.

«Підвищити вимоги до якості продукції ми змушені через те, що на ринку з’явилася велика кількість дешевшої продукції з Китаю» – відзначив Кузьмєнков – «Лише пропонуючи якіснішу продукцію ми можемо триматися на плаву». Робітники обурюються: залишивши те саме обладнання і матеріали, більшу кількість продукції відбраковують або розцінюють як другий ґатунок. Досить часто це відбувається не з вини працівників, а через перепади напруги.

Також Сергій Михайлович звернув увагу на те, що оплата на підприємстві відбувається згідно обсягу виготовленої продукції, тому понаднормовий час автоматично передбачає більшу кількість продукції і вищу зарплату. Робітники не погоджуються, адже вони фізично не завжди встигають відновити сили.

Незважаючи на велику кількість пилу в повітрі, Кузьмєнков зауважив, що СЕС умови виробництва  не визнала шкідливими (при правильному дотриманні технологічних процесів), тому надбавки не передбачено. Хоча 2 додаткових дні до відпустки працівники все ж отримують.

Керівник підприємства звернувся до працівників з проханням припинити страйк і повернутися до роботи. Він запевнив, що вже на початку наступного тижня страйкарям буде надано для ознайомлення проект колективного трудового договору, а 4 лютого на підприємстві буде власник – Могилевський Родіон Нестерович, який зараз перебуває в Чикаго, тому не може швидко відреагувати.

Сергій Михайлович визнав, що він недооцінив серйозність намірів страйкарів, про що зараз жалкує.

Колектив вирішив стояти до кінця

Переговорний процес  тривав більше двох годин, але консенсусу так і не було досягнуто. Працівники наслухались вже достатньо обіцянок, а тому сказали, що роботу підприємства буде відновлено лише після того, як буде підписано колективну трудову угоду, яка враховуватиме права колективу.

На прохання генерального директора страйкарі у письмовому вигляді почали викладати всі свої зауваження, які мають бути враховані у тексті угоди.

IMAG1666

Ближче до вечора працівники сформували список зауважень, а керівництво підприємства надало для ознайомлення чорнову версію колективного договору. Однак мета страйку ще не досягнута, тому виробниче обладнання частково вимкнене, а частково працює у холостому режимі.

Депутат Броварської міської ради, юрист Роман Сімутін, який був запрошений страйкарями на переговори, зауважив: «Це перший відомий мені випадок такого згуртованого відстоювання своїх прав трудовими колективами у Броварах. Якщо робітники триматимуться разом, то їм немає чого боятися, тому що вони відстоюють свої права. Колективна трудова угода, укладена між підприємством та трудовим колективом, допоможе уникнути таких проблем у майбутньому, оскільки допоможе захистити права і робітників, і роботодавця».

Цей день, 27 січня 2013 року, може стати переломним у історії боротьби робітників нашого міста за свої права. Колектив підприємства ТОВ «Чисті матеріали» вже всерйоз замислився над створенням власного профспілкового комітету, який би захищав їх права і був би посередником між працівниками та роботодавцем. Хто знає – можливо, вже незабаром ми станемо свідками зародження незалежних профспілкових комітетів у нашому місті.

  • avatar
    Тарас Качор
    11 років тому

    Респект! Поважаю.
    “…Могилевський Родіон Нестерович, який зараз перебуває в Чикаго”
    – Гангстер, блін!
    Єдине що незрозуміло з публікації. Чим займаєтсья це підприємство, чому китайці надають дешевшу продукцію ніж вони і… Хто вони таки, йолки палки.
    Пишите статтю, давайте коротку довідку, хто такі, про кого ви пишите і чим займаються.

    • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      У двух словах, як я зрозумів процес: береться оксид алюмінію, засипається у спеціальну пічку, випікається при температурі 2000 градусів близько 50-60 хвилин. Перетримав – втратився колір, брак. Недотримувати не можна. Перепад напруги – суміш втрачає форму, брак.
      Потім готові циліндри-свічечки білого кольору використовуються для виготовлення дорогих зубних імплантів та інших дорогих речей, використовується у невеликих кількостях

    • avatar
      Andriy Kachor
      11 років тому

      Їхня продукція переважно йде на фармацевтику, вона досить дорога, але дуже шкідлива у виробництві. Робітники працюють з якимись “плазмотронами” (чи якось так), говорять про “маленький Чорнобиль”, кажуть, що досить сильно відчувають негативний вплив виробництва на здоров’я  Та й у мене, побувши там близько години, відчувався в роті неприємний металевий присмак.

      • avatar
        Сергій Іллюхін
        11 років тому

        Ага, і при всьому при цьому СЕС видала довідку, що виробництво нешкідливе

    • avatar
      Alina Dyachenko
      11 років тому

      На жаль, такої довідки ніде немає. Ні в Гуглі, ні у самих працівників. А ми не спеціалісти у хімічній галузі, тому довідку зробити не можемо. Якби у нас була довідка, ми б її обов’язково додали.

  • avatar
    Сергій Іллюхін
    11 років тому

    Сьогодні, 28 січня 2013 року, керівництво підприємства вранці намагалося змусити нову зміну, яка прийшла на роботу, працювати, а працівників попередньої зміни хотіли не впускати на територію підприємства, щоб ізолювати. Підступний задум реалізувати не вдалося, страйк триває.
    Сьогодні підтримати страйкарів приїжджав ще один депутат міської ради – Петро Кузик.
    Страйкуючим робітникам погрожують судовим позовом за незаконно організований страйк

  • avatar
    Анна Петрова
    11 років тому

    Це підприємство наробило багато не приємностей людям які чесно  прцювали на ньому.Але керівник Кузьменков С.М. знаючи про це завжди підтримував указівки власника.Вони могли звільн ити працівника ,тільки він начинав говорити про те,що творилось на підприємстві.Це дуже шкідливе виробництво,а робітники “Бидло”яких можна дурити,не платити зарплату,держать в редних умовах .Хай попробує відкриє таке виробництво в себе ,а  не на Україні , хай попробує так поступить з працівниками в себе, то вони бистро поставлять його на місто.