• Сьогодні: Понеділок, 8 Серпня, 2022

У Броварах 46-річний чоловік помер через службову недбалість працівників екстреної допомоги?

Березень24/ 2015
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

2Згідно із законом «Про екстрену медичну допомогу», який став черговим етапом реформування медицини, швидка (автомобіль екстреної допомоги) має доїжджати на виклик по місту в межах 10 хвилин, по району – 20  хвилин. Однак останнім часом нарікання броварчан на те, що швидка приїжджає невчасно, доводиться чути все частіше. А коли бригада нарешті на місці, може виявитися вже запізно. Алла Плахотнік вважає, що її  46-річний чоловік помер саме через службову недбалість працівників екстреної  допомоги – невчасний приїзд та ненадання медичної допомоги.

Той «чорний» вечір 17 лютого Алла пам’ятає похвилинно: чоловік Володимир разом зі свояком Сергієм встановив бойлер, потім гуртом повечеряли, переглянули сімейні фото з відпочинку, позгадували приємні хвилини. Так затягнулося за північ. Алла пішла приймати душ близько другої ночі, а Володимир сів за комп’ютер. Від Сергієвої пропозиції покурити на балконі Володимир відмовився – у серці пекло і тисло. Коли Алла вийшла з ванної кімнати, у чоловіка вже почалася блювота.

«Чорний» вечір 17 лютого 2015 року

Сумнівів у діагнозі не залишалося, адже Володимир 11 років тому вже переніс інфаркт. Поки дружина збирала необхідне для поїздки в лікарню, Володимир квапливо спустився з 2-го поверху на вулицю – сподівався поїхати у лікарню на власному авто. Біля під’їзду Алла з братом ледве встигли підхопити Володимира під руки – він втратив свідомість.

«Серце. Чоловік впав біля під’їзду. Швидше  їдьте на Постишева, 1», – перші слова, які Сергій прокричав у слухавку в 2:19, коли набрав «103». В надії почути від диспетчера хоч якісь поради, щоб протримати чоловіка до приїзду швидкої, Алла зателефонувала до «103» вдруге. У відчаї кричала терміново прислати кардіобригаду, адже в чоловіка повторний інфаркт, на що їй на тій стороні слухавки відповіли: «У нього відірвався тромб, швидка нічим уже не допоможе»«Ні, не тромб, адже немає ніякої синюшності, їдьте швидше!» – благала Алла і намагалася самостійно масажем «завести» чоловікові серце. У 2:45 Сергій набрав «103» втретє. Швидка вже вирулювала з-за рогу.

«Від лікарні до нас – кілометрів три, їхати не більше 5 хвилин, – розповідає Алла. – Дві жінки вийшли з машини і просто стали біля Володі, який лежав. Я почала їх штовхати, щоб щось робили. Лікарка лише поміряла в чоловіка пульс. Потім взяла якийсь укол, однак його так і не зробила. На мої благання дали носилки, водій допоміг завантажити чоловіка в швидку. Мене до Володі не пустили – із  ним поїхав брат, я ж помчала за каретою швидкої на власному авто. Сергій розповів, що в дорозі лікарі навіть не намагалися реанімувати чоловіка, просто мовчки дивилися у вікно. У лікарні також не поспішали виносити Володю із авто. До всього, реаніматолога довелося ждати близько 10 хвилин. Пришкутильгавши, він узяв чоловіка за руку і відразу сказав: «У морг». Мене витягли зі швидкої».

Наступного ранку чоловікові зробили розтин. Причина смерті – повторний інфаркт міокарда. «Тож він помер зовсім не від відірваного тромбу, як діагностувала диспетчер, – продовжує Алла. – Вважаю, мого чоловіка можна було врятувати, аби все було зроблено вчасно, як 11 років тому, коли у Володимира стався перший приступ. Тоді у відділенні кардіології з того світу чоловіка витягли звичайні медсестри і санітарка, які серед ночі оперативно змогли «завести» йому серце, хоча від пацієнта реанімація відмовилася, бо вже був відсутній пульс і пішла синюшність кінцівок».

Алла з чоловіком Володимиром під час відпочинку. Вони були щасливі

Точка зору лікарів

Поспілкуватися безпосередньо з лікаркою Є., яку Алла й звинувачує в ненаданні медичної допомоги, нам не вдалося. Однак вдалося взяти коментар в інших учасників події. Зокрема, диспетчера Катерини Григорівни, медика з 33-річним стажем, яка й приймала 17 лютого виклик на Постишева, 1. «Чудово пам’ятаю ту ніч, адже рідні так кричали, що увесь квартал чув. Викликав швидку зять. Дзвонив кілька разів. Сказав, що чоловік раптово упав й помер, але я все одно машину з лікарями відіслала. Завжди швидка виїздить через 2 хвилини після виклику, але того дня був мороз 10 градусів, тож машину кілька хвилин довелося розігрівати. Потім наша бригада подзвонила, щоб я викликала реаніматолога. Я викликала».

1
Завідуюча Олена Лаврова

Завідуюча відділенням екстреної швидкої допомоги «Бровари» Олена Лаврова вважає, що на підставі лише власних амбіцій звинувачувати лікаря у службовій недбалості не можна, адже заради Алли, яка була в стані афекту, лікарка порушила правила – забрала труп у швидку та привезла його до реаніматолога, чим «осоромилася перед ним, адже й так було видно, що людина мертва».

«У карті виклику лікарка описала, що прибувши на виклик, побачила вже мертву людину. Навіщо ж вона робитиме якісь реанімаційні дії «на публіку»? – вважає Олена Лаврова. –  Як констатували факт смерті? По відносних і абсолютних ознаках: втраті свідомості, відсутності пульсу, розширених зіницях, синюшності тіла. Можливо, дії  лікаря були і неправомірні, адже вона на 100% не переконалася в смерті пацієнта. Переконливим фактом мало б бути ЕКГ. Чому вона його не зробила – питання до неї».

7 А

Поспілкувалися ми також і з водієм, який тієї злощасної ночі виїздив на Постишева, 1. Водій Віктор Калінченко каже, коли приїхали, візуально чоловік вже був мертвий – лікарка й так це побачила.

З чим виїжджають до екстрених паціентів

Також журналістам «Маєш право знати» показали, як обладнані швидкі для екстрених випадків. Олена Лаврова продемонструвала «начиння» «сітроену», трьох «пежо» та «газелі». Саме ці автівки, оснащені дефібрилятором, глюкометром, пульсоксиметром, апаратом ЕКГ, кисневим апаратом, отримало Броварське відділення екстреної допомоги ще в червні минулого року.

6
Машини екстреної допомоги

8

7
Бригада готова до виїзду

9

Щоправда в «газелі» окрім носилок нічого більше не було. Кажуть, дефібрилятор є переносний, а «газель» використовують тільки для перевезення психічно хворих та під час викликів у села (?). Ще для перевезення важкохворих пацієнтів є реанімобіль. За словами завідуючої, усі машини на 100% забезпечені паливом та медикаментами, тож проблем із затримкою виїздів та професійного надання екстреної допомоги немає.

Диспетчер має чітко знати: яку службу висилати на допомогу хворому

Далеко не всі жителі міста та району знають, що всі дзвінки до служби «103» поступають саме на диспетчерську екстреної допомоги. І саме диспетчер, вислухавши всі скарги, приймає рішення, яку ж із служб відсилати на виклик: екстрену чи невідкладну.

Екстрена служба виїжджає на випадки ДТП, пожеж, повішання, утоплення, гострих інфарктів міокарда, гострих порушень мозкового кровообігу. Час приїзду -10 хвилин.

Невідкладна опікується незагрозливими для життя людини станами, як наприклад, підвищення температури або артеріального тиску, та має приїжджати до пацієнта протягом  години.

І хоча диспетчерами працюють фельдшери (навіть не лікарі – авт.) із понад 30-річним стажем, їм часом досить складно розібралися в «небезпечних» і «менш небезпечних» захворюваннях та визначити черговість виїзду бригад. Тож буває, після невідкладної, яка не може допомогти пацієнту (машина невідкладної допомоги не оснащена необхідним «начинням») і навіть не має права транспортувати його в лікарню, доводиться викликати екстрену. Але ж дорогоцінний час може бути вже втрачено, а в екстрених випадках відлік життя йде інколи на секунди.

4
Диспетчер Ніна Петрівна: «За добу надходить 70-80 викликів, із них близько 50 припадає на екстрену допомогу»
5
Фельдшери заносять виклики до загальної бази даних

У надії на правду і справедливість

Свого Володю Алла вже не поверне, однак жінка бажає хоча б якось допомогти іншим броварчанам, яким доведеться мати справу зі службою «103». Тож за фактом порушення прав покійного чоловіка на отримання медичної допомоги та через службову недбалість працівників екстреної допомоги Алла написала скарги на ім’я головного лікаря Броварської ЦРЛ Валентина Багнюка та директора департаменту охорони здоров’я Київської ОДА, де просить за даним фактом провести службове розслідування та притягнути винних до відповідальності. Однак поки що ніякої реакції на ці скарги зі сторони профільного керівництва немає, а лікарка Є. продовжує працювати.

Щоб розібратися у цій заплутаній трагічній справі та з’ясувати, коли саме виїхала машина на виклик (а усі виклики заносяться в карту виклику пацієнта) та прослухати за допомогою архіватора голосу розмову диспетчера, Алла планує подати інформаційний запит у головне відділення екстреної швидкої допомоги, що  розташовано в Борисполі. Якщо ж її звинувачення підтвердяться і лікар мав хоча б хвилину, аби врятувати хворого, але цього не зробив, медпрацівникові загрожує кримінальна відповідальність за ст.139, п. 2 ККУ, що передбачає обмеження волі на строк до 4-х років або позбавлення волі на строк до 3-х років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

 • avatar
  Lion Lion
  7 років тому

  Дісно в державі багато проблем і в медицині також. Но
  важлиао бачити і позитивне з того. що маємо та бути обєктивним. А авторка, яка
  себе презентує, як журналістка вже не в перше пише про медицину не розібрашись
  у проблемі, а вихватує факти навіть не розібравшись у проблемі…. Так і зараз,
  не розібравшись звинувачує всю екстрену медичну допомогу у недбалості, яка
  призвела до загибелі людини. Хоча не є лікарем, а робить висновки та
  припущення, що змахує на заказуху у старих найгірших традиціях. Чомусь жодним
  чином не звернула увагу, що вперше за всі часи існування швидкої допомоги у
  Броварах, тільки завдяки створенню екстреної медичної допомоги, броварчан
  обслуговують сучасні, обладнані необхідним обладнанням та практично забезпечені
  ліками, бригади:

  Скільки життів
  броварчан та жителів району це врятувало…. ?

  Так, є недоліки,
  но позитивне також треба бачити.

  Жодним чином не
  поцікавилась умовами проживання лікарів на станції.

  Яка допомога
  надана місцевою владою щодо покращення їх побуту…? Взагалі якась допомогу
  місцевою владою надавалась взагалі. Чи колись місцева влада сказала дякую, цим
  людям, які вдень і вночі рятують життя броварчан?

  Чомусь авторка не
  поцікавилась, якими машинами та обладнанням забезпечена станція невідкладної
  медичної допомоги, яка утримується за рахунок місцевого бюджету…та обслуговує
  жителів Броварів.

  Тема дуже важлива,
  але стаття написана не професійно, однобоко та ганбить звання журналіста?
  шкодить такої цікавої ініциативи, як Громадської ініціатива “Маєш право знати”
  щодо надання об’єктивної, неупередженої інформації, щодо суспільного життя у
  Броварах.

  На рахунок суду,
  кожна людина має право відстоювати свої праву у суді, якщо ти чесний та
  професійний журналіст то тобі нема чого боятися….

  • avatar
   Ирина Ющенко
   7 років тому

   Маю вас розчарувати: стаття не замовна.) Про роботу екстреної чи невідкладної допомог можна розповідати багато,тільки ж не про все в одній статті.) Матеріал написано: 1 частина – зі слів Алли (пряма мова), 2 частина – зі слів завідуючої та фельдшера (пряма мова), 3 -4 – те, що побачила на власні очі, 5 – із Аллиної скарги.

 • avatar
  Гость)))
  7 років тому

  “…Алла написала скарги на ім’я головного лікаря Броварської ЦРЛ Валентина Багнюка…”

  Извините, но каким образом к этой ситуации относится Багнюк? Я понимаю, что Алле в сложившейся ситуации очень тяжело и ей очень хочется наказать виновных, но почему ответственность за чужие недоработки должен нести человек, который к скорым не имеет никакого отношения? На сегодняшний день, благодаря “отличному” реформированию медицины, за скорую помощь отвечают вышеупомянутая Лаврова, Кравцов и главврач отделения скорой помощи в Борисполе. А Багнюк несет ответственность за стационарное лечение больных в ЦРБ.

  • avatar
   Ирина Ющенко
   7 років тому

   Спитайте в Алли, навіщо вона написала скаргу на ім”я В. Багнюка. Я лише констатувала факт.

 • avatar
  ЖертваШвидкої допомогиБроварів
  7 років тому

  Повністю згідна з автором! Розкажу власну історію – викликали швидку,
  розповівши про симпотми – болить сильно живіт вже другу добу , біль
  великий , нестерпиний, людина не може рухатись. Прислали невідкладну
  допомогу. Приїхали два чоловіки, оглянули, написали підозра на
  панкреатит, холецистіт, порадили стаціонар і викликати знову швидку, бо вони хворих не забирають. Почали
  знову викликати, голос в телефоні спитав про діагноз, відповіли, що в нас вже були лыкары з невыдкланоъ та порадили знову викликати швидку. Голос з
  швидкої сказав, що з такими діагнозами вони швидку не направляють, а забирають тяжкохворих, якы не можуть рухатись, ще
  голос порадив сходити до аптеки та купити знеболююче кетанов і власним
  ходом приїхати. Я намагалась пояснити, що сама не впораюсь, хвора літня жінка, під
  100 кг. , біль такий, що ходити вона не взмозі. Але голос був дуже
  обурений, різкий та сердитий, після чого кінув
  слухавку.
  Що я і зробила. Вдяглась, сходила до аптеки, купила знеболююче
  ношпалгін та кетанов, перед тим викликала з Київа брата на власному
  авто. Прийшла, дала хворій випити ліки. Біль настільки виснажив, що
  випивши ліки, хвора миттево заснула на годину-дві, як раз приїхав брат і ми
  поїхали и в лікарню, але втратили багато ДОРОГОЦІННОГО ЧАСУ, який
  коштував ЖИТТЯ!!! Хірург оглянув, направив на аналізи та рентген. Цукор в
  крові показав аж 21 одиницю. Хто не знає, це кома та смерть. Але поки робили аналіз на кров ми
  пішли на рентген. Підозрювали панкреатит, бо так написали лікарі з
  невідкладної, потім всю нічь капали крапельниці, знижували цукор і
  тільки на наступний день, крои впав цукор, вирішили робити операцію. А виявилось, тромобоз
  судин кішківника! Наступив некроз кішківника та під час операції його
  майже весь видалили, а через 3 доби близкої людини не стало! Бо перебіг такої хвороби залежить від швидкості надання допомоги, бо допомогу потрібно надавати в перші 3 години від початку болю, потім
  життя йде на години. Потрібно термінове оперативне втручання! А не “ми до хворих на панкреатит не виїзжаемо, підіь купіть знеболююче та їдьте самі”. Висновок:
  Нам заочно поставили діагноз, не бачивши хвору, не знаючи, що в неї
  діабет і що він призводитьдо таких ускладнень, як тромобз судин! нам відмовили в наданні першої допомоги.
  Людина померла від байдужості швидкої допомоги м. Бровари! Як бі швидка приїхала зранку та забрала на обстеження, швидше би понизили цукор, швидше була би зроблена опреація! Бог суддя всім!