• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

У Броварах відкрилося офіційне Представництво університету економіки в Польщі

Липень26/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Нещодавно в Броварах відкрилося офіційне Представництво університету економіки в Польщі. До речі, єдине в Україні. Відтепер броварчани можуть, практично не виходячи з дому, здобути вищу освіту в одному з найбільших приватних вузів у північній Польщі, що в місті Бидгощ. Як переконує керівництво Представництва, Польща є однією із найпривабливіших і найдоступніших країн Європи для отримання «путівки в життя» – диплому європейського зразка за мінімальну ціну. Наші журналісти з’ясували всі подробиці вступу та навчання в Бидгощському університеті економіки. Цим матеріалом “Маєш право знати” починає серію публікацій про вищі навчальні заклади міста.

Міжнародні відносини, філологія, економіка, логістика, туризм, будівництво, фінанси, журналістика, а також мехатроніка, телеінформатика, відновлювальна енергетика, дієтологія, фізичне виховання, фізіотерапія, корисне проектування, – і це ще далеко не весь перелік спеціальностей, за якими проводять навчання у Вищій Школі економіки в Бидгощі. Цю назву вуз отримав у 2005 році. Раніше виш був відомий як Вища Поморська школа туризму та готельного менеджменту в місті Бидгощ, що почала свою освітню діяльність у 1999 році. Нині в університеті, де паралельно навчають англійською та польською мовами, здобувають освіту понад 7 000 студентів із Польщі та інших країн світу. Серед понад 500 іноземців  –  400 – українців. Із Броварщини тільки цьогоріч поїхало на навчання у вуз 15 наших земляків.

Представництво університету
Вища Школа економіки в Бидгощі. Центральний університетський кампус  має  площу понад 5 га і  розташований в центрі міста на березі річки Брда – острові «Бидгощська Венеція».
Представництво університету
Центральний корпус університету.

На сьогодні університет економіки співпрацює з 148 університетами та іншими навчальними закладами із 34 країн світу. Співробітничає виш і з багатьма вузами України, що дозволяє студентам отримати подвійне дипломування. Найближче – з Київським педуніверситетом ім. Драгоманова та технікумом готельного господарства. Однак подібного роду проектів, що передбачають дистанційну форму навчання, в країні не має, переконує директор Представництва Вищої Школи економіки в Бидгощі, кандидат економічних наук, доцент Наталія Сушко, яка розвиває представницькі функції польської сторони на території України.

Що таке «Представництво» і чим воно займається?

Пані Наталія відразу уточнює: Представництво – це не сам навчальний заклад. Це – посередництво: консультування та супроводження  навчання наших студентів за кордоном.

Представництво університету
Наталія Сушко: «Представництво університету економіки міста  Бидгощ у Броварах – єдине на Україні».
Представництво університету
Марія Черняк, заступник із науково-педагогічної роботи Представництва Вищої Школи економіки в Бидгощі, кандидат філологічних наук, викладач польської мови: «За 17 років існування університет економіки розвинувся настільки, що має у Польщі 8 філіалів».

За словами директорки Представництва, поляки зупинили свій вибір на Броварах із кількох причин. Найголовніша – практично повна відсутність у нашому місті вищих навчальних закладів. Адже на сьогоднішній день у Броварах є лише професійний коледж (колишнє ПТУ) та вище училище фізкультури (БВУФК). Важливу роль у виборі поляків зіграло і зручне розташування Броварів стосовно аеропорту Бориспіль: близько 32 км =  35-40 хв їзди на автівці. Президент університету Крістоф Сікора, який є і почесним консулом України в Польщі, «накинув оком» на зелене компактне містечко поблизу столиці  ще 10 років тому, коли вперше завітав на запрошення на День міста. Тоді Бровари та Бидгощ підписали угоду про співпрацю і до сьогодні підтримують дружні стосунки.

Дистанційно – це як?

Навчатися в університеті можна як очно, заочно, так і електронно та дистанційно. Дистанційну форму (на бакалавра – 3, 5 роки) організовано так, щоб українському студенту було легше адаптуватися до навчання в закордонному виші. Найперша приємність для абітурієнта – ЗНО складати не потрібно. Для здобуття вищої освіти варто мати лише постійний доступ до комп’ютера, адже працювати у спеціальних програмах та спілкуватися з викладачами доведеться в онлайн-режимі.

Представництво університету

Якщо для навчання стаціонарно знання польської мови обов’язкове, то дистанційне навчання можна розпочати і без такого досвіду. Вивчити польську досконало та освоїти всю необхідну програму передбачено програмою І курсу. На ІІ курсі 50% програм уже викладатимуть польською, а 50% – залишиться на українській мові. Польська ж вивчатиметься факультативно. ІІІ курс розрахований на повне знання польської мови, тож усі дисципліни викладатимуть саме нею. До речі, після будь-якого курсу студент може перевестися на стаціонарну (очну) форму навчання та на іншу спеціальність.

Представництво університету
Диплом європейського зразка.

Останніх півроку, на час стажування, стаціонарне навчання в Польщі обов’язкове. Після закінчення вузу студент отримує диплом європейського зразка, який  дає змогу працевлаштуватися в будь-якій країні світу. Сприяє університет своїм випускникам і у працевлаштуванні. Але лише на території Польщі.

Ціна навчання

Як стверджує Наталія Сушко, ціна навчання в університеті м. Бидгощ не вища, ніж у провідних вузах України: дистанційно650 євро (17, 800 грн) за 1 рік (платити реєстраційний внесок непотрібно), стаціонарно 800 євро (22 тис грн.). Тривалість очного навчання на ступінь бакалавра – 3-4 роки, на магістра – 2 роки.

Під час стаціонарного навчання гуртожиток надається, але він платний. У середньому – 3 тис. грн за місяць. Однак можна орендувати й інший вид житла. Харчування обійдеться в місяць також  мінімум  3-4 тис грн.

Доїхати в Польщу можна автобусом «Київ-Бидгощ». Ціна квитка – 800 грн. Освітянська віза – безкоштовна.

Представництво університету
Приймальна комісія: Ольга Діброва, Наталія Сушко та Марія Черняк.

Представництво університету

Для того, щоб стати студентом  економічного університету в Бидгощі, найперше, що потрібно зробити – прийти в офіс №3 (4 поверх), що на вул. Симона Петлюри, 20А (вул. Черняховського, будівля АТБ), ознайомитися з документами та заключити із польським університетом контракт.

Необхідні документи для вступу: копія паспорта, копія атестата про освіту та  додатка, медична довідка 086 та 3 кольорових фото 3, 5 Х 4, 5.

Приймальна комісія, яка працює за вказаною вище адресою, до 1 жовтня  планує набрати дві групи по 30 осіб.

Телефони для довідок: (067) 735-14-19, (066) 421-68-78, (068)099-99-17, (093)789-03-20.

Фото – автора та надані Представництвом Вищої Школи економіки в Бидгощі