• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

Скандал у броварській освіті: у ЗОШ №10 учителька побила п’ятикласника

Квітень06/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

У ЗОШ №10 вчителька української мови та літератури, а за сумісництвом – і класний керівник  5-Б класу Світлана Литовченко побила підлітка. Саме так стверджує 11-річний постраждалий Данилко. Підтверджують цей факт і однокласники хлопчика. Колеги можливої винуватиці свої висновки робити не поспішають, адже, щоб розібратися, чи й справді мало місце насилля над неповнолітнім, проводять службове розслідування. За останні два тижні – це вже друге розслідування, що стосується одного і того ж вчителя. 5-Б розділився практично навпіл: одна частина  батьків перераховує цілу низку «гріхів» вчительки і вимагає її покарати, інша частина – класного керівника захищає і звинувачує у тому, що сталося, батьків «хуліганів», які не сумлінно виконують свої батьківські обов’язки, тож їхні чада і «розпустилися». Хто ж винен та що робити – намагалися з’ясувати наші журналісти.

«Светлана Петровна схватила меня за горло и начала толкать. Я сопротивлялся, но в итоге упал со стула  и больно ударился спиной. Потом полурока проплакал», – розповідає  постраждалий від рук учительки п’ятикласник Данилко. Це – результат чергової сутички вчителя і учня. Хлопчик зізнається: сподівався, що Світлана Петрівна, як завжди, відразу  вижене його з класу, однак замість цього відбулося «силове протистояння». Така взаємна нелюбов, каже Данилко, у них із учителькою  виникла ще на початку навчального року.

Данилко навчається «параболічно». Уроки природознавства, інформатики та малювання відвідує із задоволенням.  Із цих предметів у хлопчика 10-11 балів. Та, головне, каже п’ятикланик, учителі цих предметів на нього не кричать і не обзивають, як на уроці української мови та літератури. Російськомовній дитині складно сприймати українську, адже і вдома (батьки розлучені, хлопчик живе з батьком – авт.) і на перерві з однолітками розмовляє російською або суржиком. «Мне на уроке украинского не интересно, потому что я его не понимаю», – розповідає Данилко, тому із сусідом по парті і бешкетують. «17 марта на втором уроке украинского языка второй смены  мы начали с Романом смеяться и толкаться, – продовжує хлопчик. –  Светлана Петровна попросила дать дневника – я не дал, потому что не хотел замечанием огорчать отца. Затем она попросила меня пересесть на другую парту. Я этого не сделал. Тогда учительница сбросила на пол книги и тетради. Я их поднял. Она снова их сбросила». Ну а чим сутичка закінчилася – ми вже знаємо.

10 ЗОШ

Психолог ЗОШ №10 Катерина Булат розповіла, що ще на початку навчального року під час психологічного тестування  5-Б класу Світлана Петрівна просила її звернути на Данилка особливу увагу. На фоні класу  хлопчик нічим особливим не відрізнявся, каже психолог,  хіба тільки  тим, що записів у «Журналі з поведінки» на адресу Данилка та ще одного класного «хулігана» Дениски було найбільше. Тож Данилковому батьку – Олександру, класний керівник порадила написати заяву-дозвіл на роботу  з дитиною психолога. Але позаяк письмового звернення від батька не поступило, психолог із хлопчиком не працювала.

Олександр каже, що зайнятий роботою та сімейними негараздами, особливої уваги на зауваження в синовому щоденнику не звертав, однак виховні бесіди з  Данилком проводив весь час. Аж тут “грянув грім” –  вчителька на його дитину підняла руку!

10 ЗОШ

10 школа
Олександр, батько Данилка: «Все сталося тому,  що окрім образ і принижень учителька дорікала синові, що саме через погану поведінку мама його і кинула. Тепер Данилко взагалі відмовляється ходити до школи».

Батьки учнів 5-Б класу, які звернулися до редакції МПЗ, стверджують: класний керівник за увесь навчальний  рік нічого не зробила для того, щоб «достукатися» до «хуліганів» та здружити клас: батьків до школи не викликала, екскурсій не організовувала, класних свят не проводила. Щодо бесід на класних годинах, то вони – малоефективні, через те, що частина дітей вчительки не поважають, бо вона поводиться з ними так само не коректно та не педагогічно, як і з Данилком та Денискою.

10 ЗОШ

10 ЗОШ
Оксана, мати Дениса: «Вчителька некоректно підбирає слова до визначення дій мого сина, чим провокує нас, батьків, на фізичні покарання дитини. Так під час дитячих пустощів він дівчинку штовхнув, а вчителька написала в щоденнику, що побив».
10 ЗОШ
Батьки Каріни: «За те, що наша донька забула вдома  зошит, вчителька назвала її  «ідіоткою» і «дебілкою».
10 ЗОШ
Ігор, батько Анжели: «Моя донька на вчительку поки що не скаржиться, однак у мене немає впевненості, що наступною «жертвою» класного керівника не стане моя дитина».

Після конфлікту на уроці української мови Олександр написав скаргу на ім’я директора, бо переконаний: Світлана Литовченко, «як педагогічний працівник, порушує закон, не виконує на неї покладені обов’язки та не відповідає вимогам, що встановлені до педагогів», тому просить притягнути вчителя до відповідальності згідно з чинним законодавством.

2f

Директорка школи Надія Боліла переконує: за весь час її роботи в школі, а це – близько 30 років, подібний  інцидент – уперше. Свою колегу – Світлану Литовченко, вчителя вищої категорії, вчителя-методиста – характеризує як професійного, відповідального педагога з 26-річним стажем роботи та хорошого класного керівника. Позитивні відгуки про роботу вчительки і в більшості батьків 5-Б класу.

10 ЗОШ

10 ЗОШ
У 5-Б класі – 30 учнів

У тому, що стався такий неприємний випадок, вони звинувачують батьків хлопчиків-«хуліганів», адже дорослі не приділяють належної уваги вихованню своїх дітей. А ті, заохочені безкарністю, і «зривають» уроки та не дозволяють навчатися іншим дітям.

Надія Боліла не заперечує: освітня система застаріла і вимагає реформування, адаптації до сучасних дітей. Та деякі батьки  зовсім «самоусунулися» від виховання своїх чад і переклали всю відповідальність за дитину на плечі вчителів. Директорка запевняє: педкомісія, яка з 4 квітня проводить службове розслідування, обов’язково у всьому розбереться, і якщо факти насилля над дитиною зі сторони вчительки підтвердяться – покарає її по всій строгості. Найменше, що загрожує Світлані Петрівні, – догана, найбільше – звільнення з роботи. Однак Олександр такого «фіналу» для вчительки не бажає, тож написав зустрічну заяву із проханням не звільняти  класного керівника свого сина, бо розуміє, що в ситуації, що склалася, є і його провина. Але також сподівається, що вчителька перегляне своє ставлення до дітей і «виправиться». Каже, Данилко вибачився перед педагогом за свою поведінку, а от очікуваного вибачення та “розкаяння” від учительки на класних батьківських зборах він не почув.

Лише нещодавно Світлану Петрівну вже було покарано: два тижні тому скарга надійшла від Денисової матері Оксани, яка звинувачувала вчительку в некоректності до свого сина. «Під час службового розслідування викладені в скарзі  факти частково підтвердилися, –  повідомила  Надія Боліла. – Наказом по школі Світлану Петрівну позбавлено надбавки за престижність у праці у розмірі 20% від посадового окладу за квітень 2016 року».

4 квітня вчителька попросила вибачення у Данилкових та Денисових батьків за свою «некоректну» поведінку щодо їхніх дітей і відразу пішла на лікарняний. Як повідомили її колеги – лікувати серце, тож поговорити  із Світланою Петрівною нам не вдалося.

10 ЗОШ

Батьки не виключають, що після поголосу про 10-ту школу, на їхніх дітей можливий тиск із боку як вчителів, так і учнів, та переводити своїх “хуліганів” у інші ЗОШ міста не збираються. Також не розглядають варіант навчання хлопчиків вдома, наприклад, за методикою «хоумскулінгу» (від англ.: home – дім; schooling – навчання). Кажуть, для їхніх дітей найголовніше – бути в колективі, вчитися спілкуванню та соціалізації. Натомість обіцяють приділяти своїм чадам більше уваги, а вчителям радять частіше проходити курси перепідготовки, тренінги та читати сучасні підручники, які дозволять більше зрозуміти  дітей та навчать новітнім  методам навчання.

Фото – автора та з Інтернету

 • avatar
  Дмитрий
  6 років тому

  робота з людьми- найскладніша у психологічному плані, а робота з дітьми- ще складніша. Важкі діти, постійне психологічне навантаження розшатують психіку вчителів… Часто “діточки” своєю неадекватною поведінкою виводять з себе вчителів. Такі “дітки” не контрольовані, а серед завдань вчителя- підтримка дисципліни в класі і власного авторитету серед учнів…
  “Російськомовній дитині складно сприймати українську…” – умисне акцентування на “навязуванні української мови” “ісконно рускім чєлавєкам, ущємлєніі іх прав…” Чомусь нас в школі ніхто не запитував, чи зрозуміла нам російська мова, якій нас навчали і чи цікаво нам слухати вчительку російської…

  • avatar
   Ющенко Ірина
   6 років тому

   Кожен прочитує поміж рядків те, що хоче прочитати, щоб потім було що коментувати.)

 • avatar
  Анатолій Кузьменко
  6 років тому

  Запитання до журналіста і редактора ” Маєш право знати”:
  1.У Вас дозвіл на публікацію колективного фото кафедри української мови є від усіх представлених на фото чи як?
  2. Ви щось знаєте про шкоду діловій репутації.
  Рекомендую Вам принести вибачення, бажано , особисто.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   6 років тому

   Я думаю, журналісти із задоволенням опублікують коментар вчительки з цього приводу – вона має можливість все спростувати. Просто вона ж не захоче

   • avatar
    Анатолій Кузьменко
    6 років тому

    Сергій, дозвіл у вас є?

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     6 років тому

     На передрук? Це фото було розміщено в інтернеті: http://brovary-school10.edukit.kiev.ua/informaciya_pro_zaklad/pedagogichnij_kolektiv/

     • avatar
      Анатолій Кузьменко
      6 років тому

      Щось посилу на першоджерело в статті не спостерігав

     • avatar
      Анатолій Кузьменко
      6 років тому

      Ви розмістили фото людей у скандальній статті і даже не запитали їх доєволу- які прекрасні демократичні, а головне “нові” стандарти журналістики

     • avatar
      Andriy Kachor
      6 років тому

      Анатолію, чекаємо позову. На суді поговоримо про стандарти журналістики і трохи подискутуємо з Вами про поняття “відкрита інформація”, “копілефт”, “суспільна важливість” і т.д. Буде весело!)

     • avatar
      Анатолій Кузьменко
      6 років тому

      Сергій, а якщо я твоє оце фото надрукую “їх розшукують”- тобі сподобається?

    • avatar
     Andriy Kachor
     6 років тому

     Анатолію, можете починати писати позовну заяву.

     • avatar
      Анатолій Кузьменко
      6 років тому

      А чого б і ні, з демократами і по-демократичному

   • avatar
    Дмитро Череп
    6 років тому

    А що, власне, вчителька має спростовувати? Хай собі працює з Богом. А малолітньому дебілу видати мітлу і хай мете, як-цап бородою. Це максимальний рівень відповідальности, припустимий для як-цапоізичних.

 • avatar
  юля кущ
  6 років тому

  Вона один раз заміняла у нас. Скажу чесно свята людина . Вона дуже гарно розповіла тему та потім задала вправи на оцінку, через те що вона гарно розповіла тему , я написала вправу на 11 , хоча звичайні оцінки в мене приблизно 8-9.

 • avatar
  Коваль
  6 років тому

  Через цей клятий “язик” та цих “язикатих” одні проблеми…то їх путлєр лізе захищати, то воно “ніпанімає” української мови…Зникне язик в Україні – зникне декілька проблем, хоча б такі як матюки, шансон, і менше будуть лементувати “раіССя памаґі”.

 • avatar
  Дмитро Череп
  6 років тому

  Є така “прєкрасная страна”, де олух не буде піддавати ся проблемам ” ніпаніманія”… Там все для узкоязикіх. “Значіт вам туда дорога” (с)

 • avatar
  Слава Україні
  6 років тому

  Йому сцуко бідному нєінтєрєсно. То хай забирає своїх сраних сепарних батьків і валить в лугандон. Скоти, обнагліли до ручки

 • avatar
  Iryna
  6 років тому

  У будь-якому випадку вчитель не має права підіймати руку на дитину. Це так вона вчить дітей, як треба вирішувати питання у дорослому житті? Тобто кожного хто тебе “бісить” можна ображати і навіть бити? І що буде з нашим суспільством, якщо кожен буде так робити? Таке “виховання” неприпустиме в сучасній освіті!