• Сьогодні: Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Восени у Броварах відкриється міні-притулок для престарілих

Липень21/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Нарешті у Броварах з’явиться заклад, де одинокі та хворі броварчани зможуть за бюджетні кошти доживати свого віку. Міні-притулок заплановано відкрити в частині приміщення міського територіального центру соціального обслуговування, що на вул. Гагаріна, 8А. Згідно з планом заходів по реформуванню системи соціальних послуг, відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання для одиноких громадян і інвалідів, які не здатні до самообслуговування, має запрацювати вже у жовтні-листопаді цього року. На якому етапі роботи по його облаштуванню та хто стане першими «клієнтами» міні-притулку, дізнавалися наші журналісти.

Директор територіального центру соціального обслуговування Діана Лудченко проводить нам екскурсію приміщенням, де через 3 місяці після реконструкції має повноцінно запрацювати міні-притулок для одиноких людей похилого віку та інвалідів, які потребують цілодобового стороннього догляду.

міні-притулок дял престарілих

«Серед 34 територіальних центрів Київщини, у 29 – відділення стаціонарного догляду функціонує вже давно, – розповідає директорка. – З вивільненням частини приміщення,  з’явилася така можливість і у нас. На початку року з бюджету розвитку міста на організацію відділення виділено 1 млн гривень. Нарешті здійсниться одна із найзаповітніших моїх мрій, і у терцентрі з’явиться 4-те, таке необхідне, відділення».

міні-притулок дял престарілих

міні-притулок дял престарілих

міні-притулок дял престарілих
Діана Лудченко: «Експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації затверджено. Залишилося пройти останній етап: подати декларацію про початок виконання будівельних робіт».

На обслуговуванні в терцентрі перебуває близько 2 000 броварчан: люди  похилого віку, інваліди, хворі, які не здатні до самообслуговування, ті громадяни, котрі перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям (якщо середньомісячний сукупний дохід членів сім’ї нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї). На сьогодні у терцентрі функціонує 3 відділення. У відділенні «Соціальної допомоги вдома» 36 соцпрацівників опікуються 380 одиноко- та самітньопроживаючими людьми. У відділеннях «Адресної натуральної і грошової допомоги» та «Надання медичних та соціально-побутових послуг» люди, які самостійно пересуваються, можуть отримати послуги швачки, перукаря, гаряче харчування, а також психологічні, інформаційні та юридичні послуги.

Аптека та Товариство Червоного Хреста, що довгий час розміщувалися у правому крилі будівлі, змінили місце дислокації (Товариство, зокрема, переїхало на бульв. Незалежності, 8Б), тож нині на 103 кв.м поки  що «бардак».

міні-притулок дял престарілих
Діана Лудченко: “Тут має бути хол…
міні-притулок дял престарілих
…, а тут – одна із палат…
міні-притулок дял престарілих
… Через 3 місяці санвузол не впізнаєте”.

У міні-притулку, що розрахований на 10 осіб, заплановано облаштувати хол для відпочинку, чоловічу та жіночу палати, ізолятор (на випадок, якщо людина захворіла), столову, санвузол, кімнату для обслуговуючого персоналу, побутову кімнату. А от кухня на базі терцентру є своя, потрібно лише розширити штат працівників на допомогу кухарю, каже Діана Лудченко. «Зекономили» і на медсестрі – така одиниця в терцентрі також є.

На сьогодні вже 5 претендентів з нетерпінням очікують на відкриття міні-притулку. Це – одинокі броварчани поважного віку та інваліди. Серед них – ціла сім’я: старенька мати та син-інвалід по зору.

Реконструкцію приміщення  під відділення стаціонарного догляду мають завершити до 1 жовтня – Дня людей похилого віку. Крайній термін, каже директорка, – 3 грудня – Міжнародний День інвалідів.

За словами Діани Лудченко, у перспективі можливе і розширення відділення. Це якщо Управління праці та соціального захисту Броварської РДА звільнить орендоване приміщення.

Нагадаємо: у терцентрі є і платні послуги для осіб, котрі мають працездатних дітей, однак ті не опікуються рідною людиною з тих чи інших причин. Так послуга з винесення сміття коштує 5, 29 грн, косметичне прибирання житла – 9, 50 грн, вологе прибирання – 22, 17 грн, генеральне прибирання – 66, 50 грн, допомога в консервації (1, 5 год) – 47, 50 грн, розчистка снігу –  15, 83 грн та ін. Для замовлення платних послуг варто скласти договір, прописати необхідні послуги та внести у касу кошти. У пункті прокату можна взяти в тимчасове користування милиці, візки, ходунки.

Зауважимо: міні-притулок для престарілих – єдиний у Броварах соціальний заклад, де знайдуть притулок хоча б одинокі люди та інваліди. Спеціалізованої установи для жертв насилля в сім’ї  у нашому місті  до цього часу немає. Немає і дитячого центру: покинуті діти “перетримуються” у лікарні, з ними “приживаються” і деякі матері.

Фото – автора