• Сьогодні: Четвер, 5 Серпня, 2021

Втретє замість дитячого майданчика мешканці «хрущівок» отримали багатоповерхівку

Травень22/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Понад двадцять років тому для того, щоб зупинити будівництво багатоповерхівки на своєму подвір’ї мешканцям «хрущівок» по вул. Кирпоноса, вистачило написати колективне звернення до влади з кількома сотнями підписів. П’ять років тому для збереження двору місцевим жінкам довелось вступати у сутички з «охоронцями» забудовника, і після низки скарг у вищі інстанції та зустрічі з заступником мера будівництво 10-поверхового будинку вдалось скасувати. Однак нинішня влада, роблячи вигляд, що вона ні сном ні духом не відає про події 5-річної давнини і не знає про категоричну позицію громади проти забудови, знову надала дозвіл на відведення даної земельної ділянки для будівництва висотки. Щоб нарешті поставити крапку у цій історії та відстояти свої права та інтереси, мешканці будинків по вул. Кирпоноса подали заяву до суду.

   

Рішення позиватись проти міськради було ухвалено на зборах мешканців будинків №15, 15а, 15б, 17, 17а, 17б та 17в,  які відбулись 18 квітня 2012 року  на місці потенційної забудови

У своїй позовній заяві жителі просять скасувати пункти рішень Броварської міськради, якими надано дозвіл на розробку та затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування Відділу капітального будівництва орієнтовної площею 0,5385 га за рахунок земель житлової та громадської забудови, для будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Кирпоноса. Позивачі вважають, ці рішення було прийнято з порушеннями вимог законодавства, яке регулює містобудівну діяльність, та порушують їхні права.

 

По-перше, мешканці вважають, що будівництво багатоповерхівки порушить будівельні норми, зокрема стосовно допустимої щільності населення. У прилеглих будинках проживає близько 500 осіб, що вже перевищує допустиму норму, відтак нова забудова грубо порушить вимоги ДБНів та призведе до погіршення житлових умов позивачів.

По-друге, на думку мешканців, зведення висотки в 30 метрах від будинку №17в по вул. Кирпоноса погіршить стан його інсоляції, зокрема призведе до повного затінення перших трьох поверхів та часткового затінення 5 поверхів даного будинку з південної сторони. При цьому мешканці звертають увагу на те, що у проекті землеустрою відсутні розрахунки інсоляції та освітленості наявної забудови.

По-третє, позивачі переконані, що нова житлова забудова порушить норми ДБН, які передбачають розміщення майданчиків (ігрові, для відпочинку, спортивні, для господарських цілей, для вигулу собак, для автостоянки) на певній відстані до вікон будинків. Площі земельної ділянки, виділеної під забудову, не вистачить на розміщення майданчиків з дотриманням усіх нормативних відстаней відстаней.

По-четверте – найголовніше на думку позивачів – під час ухвалення своїх рішень Броварська міська рада не врахувала інтереси мешканців, чим порушила Закон України «Про основи містобудування». У ст. 5 закону сказано, що при здійсненні містобудівної діяльності повинно бути забезпечене «урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва». Жодних громадських обговорень міська влада не проводила. Більше того, мешканці самі провели збори 13 листопада 2011 року, на яких чітко і однозначно висловили свою позицію стосовно забудови, після чого протокол зборів було передано до міської ради.

Свій спротив проти забудови мешканці вже неодноразово обґрунтовували, зазначаючи, що буд. №17б, біля якого планується забудова, збудовано 60 років тому без фундаменту, відповідно проведення будівельних робіт може призвести до його руйнування. Будинок №17 також знаходиться в незадовільному стані (тріщини у фундаменті та стінах), про що є довідка управління ЖКГ 2007 року. Також мешканці зазначають, що на території потенційної забудови високий рівень ґрунтових вод тощо.

Вже багато років мешканців будинків, що прилягають до місця потенційної забудови, чекають, що на цьому подвір’ї буде розміщено майданчики рекреаційного та господарського призначення, як того вимагає закон. Та замість них вкотре отримують чергову спробу можновладців збудувати висотку з порушенням будівельних норм та законодавства.

У 2006-2007 роках боротьба проти забудови була досить запеклою. Спочатку, навіть попри спротив мешканців, забудовнику було не лише виділено земельну ділянку, а й надано дозвіл на будівництво, і той навіть спромігся встановити паркан та зрізати кілька дерев. Лише після того, як місцеві жителі почали фізично перешкоджати проведенню будівельних робіт та вирубці дерев, влада схаменулась та скасувала власне рішення. Однак внаслідок такої недалекоглядної політики місцевих чиновників, які дозволили будівництво без погодження з мешканцями, постраждало близько 30 громадян, які уклали інвестиційні угоди із забудовником – ПП «МЖКОБЛБУД».

Однак, схоже, урок із тієї історії влада таки не винесла, і знову, ігноруючи інтереси мешканців та недооцінюючи їх рішучість у відстоюванні своїх прав, затіяла забудову. Більше того, влада знову наражає на небезпеку громадян-інвесторів житла, при чому вже постраждалих, вкотре даючи їм примарну надію. І знову інтереси та права одних мешканців будуть суперечити правам та інтересами інших мешканців, і судове рішення обов’язково для когось із них стане справжнім «вироком».

Хоча цього можна було б легко уникнути, виділивши під забудову для постраждалих інвесторів дійсно придатне для зведення багатоповерхівки місце, і такі у нашому місті є. Адже на сесіях міськради час від часу виділяються чергові земельні ділянки для нових висоток, щоправда виключно для фірм-забудовників, наближених до влади. Звісно, під час ухвалення таких рішень про постраждалих інвесторів ніхто не думає, натомість останніх цинічно зіштовхують із мешканцями старезних «хрущівок», щоб обидві сторони знову зійшлись у запеклій боротьбі за своє конституційне право – право на власне житло.

 • avatar
  Maksim Dyachenko
  9 років тому

  в том месте действительно можно было бы сделать хорошие детские и спортивные площадки, или как самый космический вариант – снести аварийную хрущевку и на ее месте построить новый дом с выделением квартир в новом доме жителям хрущевки. Да и что за дом такой десятиэтажный рассчитанный по технологиям прошлого века и почти наверняка с идиотским дизайном.

 • avatar
  Marta
  9 років тому

  Наскільки я пам’ятаю, то якраз Дмитро Ратніков вів боротьбу з владою
  проти будівництва і переміг! Він втрутився щоб захистити інтереси людей!

  • avatar
   Maksim Dyachenko
   9 років тому

   респект и уважуха ему, если это так :)

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Шановна, провокуєте гарячу дискусію ;-)

   • avatar
    Marta
    9 років тому

    Шановний, не маю на меті когось або щось провокувати. Просто, наскільки я знаю, саме Дмитра Ратнікова заслуга, що там досі нічого не побудовано. Він відстояв інтереси мешканців!

    В мене велике прохання до всіх політиків: не використовуйте людей в задоволенні своїх політичних апетитів. Не влаштовуйте віїздні концерти, які потім закінчуються нічим. Реально допомагайте. Набридли уже всі “болтуни”.

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     9 років тому

     Якби це була не провокація, то Ви, напевно, знайшли б якісь докази причетності Ратнікова до цієї справи. Я спілкувався з депутатом, якого обрали по цьому округу – не пам’ятаю, щоб він згадував Ратнікова. Докази, будь-ласка.
     Щодо концертів, які закінчуються нічим – згоден з Вами, допомогати потрібно конкретно: проекти рішень, позови до суду і т.ін. До речі, чому Ви вирішили це згадати у коментарі до даної публікації?

     • avatar
      Marta
      9 років тому

      По-перше: чому я маю Вам надавати якісь докази? Я взагалі в не політики і мені не цікаво Вам щось доводити. Я висловила свою думку. Я що не маю на це право? По Вашому тільки під доказами можу щось висловлювати.  

      По-друге: щодо концертів, то не маю на меті когось конкретно. Просто побачила на фото, що якийсь депутат зібрав людей і напевно був гарний виступ і було сказано, що він допоможе… Ось і захотілось церез коментар звернутись до усіх політиків і людей причепних до них. Не більше і не менше)

      І взагалі чого Ви так вороже налаштовані до людей? Докази, докази, докази… І ще, цікаво просто, як хоч звати депутата на окрузі? Ато я там проживаю і депутата не знаю і не бачила ніколи. І чого його не було на зібранні?

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      9 років тому

      Ви висловлюєте голословні припущення, ще й стверджуєте: “Він втрутився щоб захистити інтереси людей!” – з таким же успіхом, це можна і Федоренку приписати. Чому не Федоренко тоді?
      Депутат по цьому округу – Роман Сімутін. Якщо Ви ще з ним не познайомились – дуже раджу це зробити: дуже порядна людина, яку дуже поважають мешканці округу

     • avatar
      Marta
      9 років тому

      Це мої “припущення”, тому їх і висловлюю! Не Федоренко і не інша особа, тому що я проживаю неподалік і знаю хто допомагає, а хто просто так “поболтать”. Добре, при нагоді обов’язково познайомлюсь.

     • avatar
      Marta
      9 років тому

      Якщо Ви так добре знаете Романа Сімутіна(так лесно про нього говорите), то розкажіть, що він конкретно корисного зробив на окрузі?

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      9 років тому

      Я знайомий з Романом Сімутіним десь півроку, був у нього на звітуванні і мене дуже здивувало те, наскільки тісно він співпрацює з мешканцями та наскільки він знайомий з їх проблемами. Приймальні у нього немає, але будь-хто може зателефонувати, домовитись про зустріч і зустрітися.
      Що корисного він зробив? Він НЕ купував майданчики за власний кошт, він НЕ роздавав проднабори. Натомість разом з мешканцями вони оглянули будинки округу, склали дефектні акти, залучили Службу Замовника до оглядів. Ці акти передані до Управління ЖКГ і Сімутіним підіймалося питання про виділення коштів на кап.ремонти на сесії міськради. На жаль, жодних грошей влада не виділила – незалежних депутатів у нас в раді не люблять… Роман Вікторович організовував минулої осені збори мешканців, на яких повідомив про наміри міськради передати ділянку, мешканці були проти, але на сесію їх так і не пропустили.
      Важливо розуміти, що депутат має не набагато більше можливостей, ніж інші громадяни, якщо це не депутат з провладного корита, звичайно

     • avatar
      Marta
      9 років тому

      Якщо людина працює, то її тільки потрібно підтримати. Але і результат важливий, якщо від його роботи не має реального результату, то “грошь цена” такому депутату. Так кожен рядовий мешканець може походити пофотографувати порушення їх задокументувати і передати до міськвиконкому. Має бути результат роботи. Ато у нас звикли гарно говорити, а роботи нічего не хочуть або ж не можуть. В жодному разі не маю нічого поганого проти пана Сімутіна. Просто набридло уже все, всі тільки розмовляють, а реально нічого не роблять. Де їх ефективність?

     • avatar
      Maksim Dyachenko
      9 років тому

      процитирую вопрос: ”
      А що б Ви зробили на місці депутата міської ради, щоб саме ВИРІШИТИ питання?”

     • avatar
      Нінель
      9 років тому

      В даній ситуації спір може бути вирішений саме в судовому порядку (суд скасовує рішення БМР щодо надання даної земельної ділянки в постійне користування ВКБ в разі встановленнясудом його незаконності), або ж БМР сама скасовує це рішення за наслідками розгляду протесту прокурора з приводу його незаконності. 
      Тож єдиний шлях розв’язання даної проблеми і для будь- якого депутата БМР, наприклад Романа Сімутіна – це відпрацювання цих варіантів. Оскільки рішення БМР вже є прийнятими.  
      Я так зрозуміла, що цим Роман Сімутін і займається.P.S. Прийняті рішення міськради відповідно до норм Конституції обов’язкові для виконання.

     • avatar
      Нінель
      9 років тому

      Тож “реальність” роботи буде залежати від того, наскільки аргументованими будуть претензії мешканців в пред’явленому позові та які рішення будуть приймати  суди за результатами перевірки вказаних обставин.

  • avatar
   Andriy Kachor
   9 років тому

   Що конкретно зробив Ратніков? давайте без “втрутився, захистив, боровся”. Що він зробив конкретно, аби не допустити будівництво? Наскільки я зрозумів з публікації, люди фізично виганяли забудовників з території, казали, що деякі жінки буквально лягали під колеса будівельної техніки. Ратніков лягав разом з ними?

   • avatar
    Marta
    9 років тому

    А Ваш метод захистити людей -це лягати під техніку, або ж фізичний супротив? Шановний, Ви що живете в 90-х. Я ще раз наголошую, я не зацікавлена когось тут підносити. Я прокоментувала тією інформацією, що володію!  

    • avatar
     Andriy Kachor
     9 років тому

     Я переконаний, що в умовах, коли конфлікт протікає в цивілізованому руслі, без застосування насильства, то суперечки треба вирішувати в юридичному порядку. Але коли серед білого дня у двір приїжджають бандити на важкій техніці, які самовільно захоплюють прибудинкову територію та вирубують дерева, то необхідно фізично не дати їм скоїти злочин. Я не розумію, в чому ефективність просто скрушно хитати головою та обурюватись (хай навіть вголос) в момент, коли в майданчик, умовно кажучи, де граються твої діти, якісь бритоголові відморозки вбивають бетонні сваї, знаючи, що через чергову незаконно збудовану “свічку” десятки мешканців більше ніколи не побачать зі своїх вікон сонце. 
     Так що йдеться не про 90-ті, йдеться про сьогодення, коли свавілля броварської влади та криміналу, з яким вона зрослась, переходить усі межі. Якщо іншого виходу зупинити беззаконня, ніж лягати під техніку, не буде – значить будемо лягати під техніку. 

 • avatar
  Alina Dyachenko
  9 років тому

  Шановна Марто! Відповім Вам по суті. Не виключено, що у 2006-2007 роках будівництво дійсно було зупинено завдяки зусиллям мешканців та депутата Ратнікова (пубілкація, яку ми наводимо у статті, взята з газети Ратнікова, “Броварський пенсіонер”, так що очевидно, що Дмитро Геннадійович долучився до вирішення проблеми). Але, на жаль, нині долучатись та втручатись потрібно постійно, бо у влади пам’ять коротка і ситуацію 5-річної давнини вони вже забули, а Ратінков подався в обласну раду…
  На фото зображені збори мешканців, ініційовані депутатом міськради Романом Сімутіним (будинки знаходяться на його окрузі). Це вже вдруге він зібрався з мешканцями. Перший раз у листопаді 2011 року – тоді мешканці висловити свою незгоду із запланованою забудовою, було підписано протокол та передано його міській раді. Однак влада проігнорувала цей документ. Відповідно Роман Вікторович вирішив вдадись до більш ефективних дій – і запропонував мешканцям подати позов до суду про скасування рішення про виділення землі, при цьому визвався бути “громадським адвокатом” мешканців у суді.

  Судовий позов було складено та подано до Броварського міськрайонного суду. Юридичну допомогу у його складанні було надано депутатами Романо Сімутіним та Павлом Різаненком.

  Відповідно Ваше зауваження стосовно “виїзних концертів” звучить щонайменше недоречно у даному випадку, бо депутати дійсно допомогли мешканцях у рамках своїх повноважень.

  Та й стосовно того, що цього депутата ніхто не знає, то краще попитайте мешканців, і про справи його попитайте, перш ніж голослівно щось заявляти. Як громадський активіст, я неодноразово була на його зустрічах з громадою, бачила цілий стос депутатських звернень, чула його виступи на сесіях, і мені дивно чути від Вас подібні закиди на його адресу.

  • avatar
   Marta
   9 років тому

   Так де ж вони допомогли, якщо питання не вирішено?? Про що Ви говорите) Попіарились і все. От, якщо буде вирішене питання тоді і говоріть, що зроблено все можливе і з цього є ефект. Позов може скласти рядовий юрист, а депутат має вирішити питання! 

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    Ви, напевно, не в тому світі живете? Які повноваження має депутат, щоб вирішити цю проблему? Депутат має досвід і знання, щоб допомогти мешканцям вирішити цю проблему – вони це роблять.
    А що б Ви зробили на місці депутата міської ради, щоб саме ВИРІШИТИ питання?

   • avatar
    Alina Dyachenko
    9 років тому

    Якби питання забудови можна було вирішити за одну мить, ми б з вами жили в іншій країні. Але навіть попри це, у людей часто спрацьовує всередині принцип “хочу все й одразу”. Вирішення цієї проблеми – це тривалий процес. Судовий позов – це перший крок, який власне і зроблено.
    Бо можна скільки завгодно лягати під колеса машин, вступати у сутички із забудовниками, писати про проблему в газеті, але де гарантія, що через 5 років все не почнеться знову? Немає такої гарантії. Таку гарантію може дати лише судове рішення – остаточне і вирішальне.

    До речі, а що зараз пан Ратніков робить по вирішенню цієї “нової-старої” проблеми?

 • avatar
  Нінель
  9 років тому

  Чи відкрито судове провадження за наведеним позовом?

  • avatar
   Alina Dyachenko
   9 років тому

   Найближчим часом ми сконтактуємо з мешканцями-позивачами, запитаємо.

   • avatar
    Нінель
    9 років тому

     Аліно,  вже маєте відомості чи відкриті провадження , чи ні, а якщо відкриті – то які результати судових розглядів?

 • avatar
  Alina Dyachenko
  9 років тому

  До пані Марти усе ж залишилось кілька запитань без відповіді:
  1) що конкретно зробив Ратніков для вирішення проблеми із забудовою 5-6 років тому?
  2) що він робить зараз із новою проблемою на старому місці?
  3) які дії Ви вважаєте ефективними та дієвими на даний момент у даній ситуації?

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  8 років тому

  Більше року пройшло – цікаво, чим закінчилось? Чи ще триває? Наскільки мені відомо, будівництво там не розпочали?