• Сьогодні: Середа, 19 Травня, 2021

Як “Маєш право знати” у футбол грало

Серпень20/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

онум мпз001Команда «Маєш право знати» завершила свій виступ на благодійному футбольному турнірі на підтримку воїнів в зоні АТО, організованого Організацією Незалежної Української Молоді. В команду були відібрані кращі спортсмени-чоловіки з числа нашої редакції, плюс два легіонери, спеціально запрошені в клуб для участі в турнірі. Тож 20 серпня склад команди «Маєш право знати», або як звикли його називати місцеві футбольні вболівальник – «МПЗ» –  виглядав наступним чином:

  1. Микола Миколаєнко, фотокореспондент – голкіпер.
  2. Руслан Яремчук, легіонер з «Народного контролю» – захисник, плеймейкер.
  3. Андрій Качор, журналіст – ліберо, захисник, вінгер (капітан команди).
  4. Тарас Шако, журналіст – півзахисник, правий та лівий нападник.
  5. Дмитро Стретович, легіонер з Центру літературної освіти – центрфорвард, плеймейкер.

Слід зазначити, що лінія атаки команди була повністю складена з гравців Національної літературної збірної України з футболу, яка позаминулого року на турнірі в Німеччині здобула бронзові нагороди, пропустивши вперед лише збірні Німечиини та Польщі. Заради справедливості варто зазначити, що інші команди тоді участі в турнірі не брали.. :)

онум мпз063

онум мпз010

В результаті жеребкування в групу «С» до «Маєш право знати» потрапили як визнані гранди броварського футболу, так і темні конячки. Так, зокрема, наші хлопці мали помірятися силою з грізним «Бастіоном», міцним середняком «Зелена папуга» та господарями змагань – збірною ОНУМ. Саме матчем з «онумівцями» і розпочалась участь «МПЗ» на турнірі. Забігаючи на перед, зазначимо: цим же матчем ця участь і закінчилась…)

онум мпз012

Під безсмертну настанову Блохіна «камон плей!», футболісти-журналісти пішли в атаку на ворота суперників. Хлопцям було досить непросто: давався взнаки шалений тиск трибун. Можливо в т.ч. і через це «Маєш право знати» незабаром пропустили зовсім необов’язковий гол: воротар Миколаєнко в акробатичному стрибку кинувся в нижній кут воріт, однак шкіряний круглий халамидник таки прокрався до сітки.

онум мпз045

онум мпз060

Дуже скоро «МПЗ» були близькі до відновлення статус-кво: капітан Качор опинився майже в штрафному майданчику суперників, видер м’яч у захисника та віддав філігранну передачу з гострого кута на Дмитра Стретовича, який вже набігав. Круглий спочатку потрапив у ближню стійку, від неї – в голкіпера суперника і вже по тому вивалився на побачення з нашим форвардом. Член національної літзбірної не довго думав: холоднокровно загнав шкіряного прямо до воріт.

онум мпз110

онум мпз113

Майже відразу шикарну нагоду отримав другий наш форвард – Тарас Шако – однак досвідченому нападнику трохи не вистачило точності. Команди запекло бились аж до фінального свистка, атаки суперника розбивались об залізобетонний тандем захисників Яремчук-Качор, Шако та Стретович методично длубали захисні мури ОНУМ, змушуючи їхніх вболівальників раз-по-раз хапатися за валідол, однак хвилини спливали невмолимо швидко. Як результат – 4:1 на користь юних патріотів. Вітаємо!

онум мпз102

онум мпз073

онум мпз086

онум мпз114

Андрій Качор, капітан команди, так прокоментував результат: «Це тільки початок сезону, дається взнаки недостатня кількість ігрової практики + певні кадрові проблеми: клубні селекціонери не достатньо добре попрацювали в міжсезоння. Команда молода, будемо розбиратись, напрацьовувати комбінації, шукати свою гру. Виділяти когось конкретно не буду – билась вся команда. Є певні претензії щодо якості поля, але не це найбільше вплинуло на хід матчу. Хотів подякувати команди суперника: досить потужний колектив, має великі перспективи. Але і ми незабаром вийдемо на пік своєї форми».

Правий/лівий нападник Тарас Шако намагався пояснити свій втрачений момент: “Коли м’яч несподівано опинився перед порожніми воротами, ноги стали мовби ватні. Мабуть, це результат величезного психологічного тиску, яку створили вболівальники ОНУМ. Втім, їхня команда грала на своєму полі і ця  моральна перевага, вочевидь, зіграла вирішальну роль у матчі. Маю надію, що найближчим часом відбудеться матч-відповідь, де ми обов’язково будемо намагатись взяти реванш. Як казав мій улюблений гравець Артем Мілевський… втім, не буду його цитувати”, – недорезюмував Шако свій короткий беземоційний коментар.

Фото Миколи Кожемяка

P. S. Ще один гравець “МПЗ” Микола Кожемяко не зміг підсилити команду, бо працював… (((

P. P. S. Повний і більш серйозний репортаж з Благодійного футбольного турніру читайте незабаром! =)