• Сьогодні: Понеділок, 5 Червня, 2023

Як та де потрібно реєструвати народження дитини у Броварах?

Липень06/ 2015
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Народження дитини – радісна подія у родині, однак розслаблятись новоспеченим батькам не доводиться. Найпершим кроком у становленні малюка в якості громадянина України є державна реєстрація його народження. У цій публікації ми розповідаємо про те, як ця процедура проходить у Броварах та про що варто знати молодим батькам для її успішного проходження.

Терміни реєстрації народження дитини

Ст.144 Сімейного кодексу України визначає: Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Де реєструвати народження дитини у Броварах

Реєстрація народження дитини у Броварах здійснюється у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції у Київській області (по простому – у Броварському РАЦСі), який знаходиться у приміщенні колишнього кінотеатру ім. Т.Г.Шевченка за адресою: м.Бровари, вул.Київська, 155

Розклад роботи Броварського РАЦСу:

Розклад роботи Броварського РАЦСу
Розклад роботи Броварського РАЦСу

Реєстрація народження відбувається у кабінеті №4.

РАЦС Бровари

Які документи необхідні?

У найпростішому варіанті (всі батьки живі та перебувають у шлюбі) для реєстрації новонародженого необхідно приготувати наступні документи:

  • Паспорти обох батьків
  • Медичне свідоцтво про народження (видається в пологовому будинку)
  • Свідоцтво про шлюб

Zags_Brovary_1

Документи, що необхідні для визнання батьківства у інших (складніших) випадках, описані на сайті Державної реєстраційної служби.

Чи потрібна присутність обох батьків?

Ні, заяву про реєстрацію народження може подати один з батьків. Однак варто зазначити, що в окремих випадках (наприклад, екзотичне ім’я дитини) працівники РАЦСу можуть вимагати письмової згоди обох батьків.

Яка вартість послуги реєстрації народження дитини?

Відповідно до п.13 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито» громадяни звільняються від сплати державного мита за реєстрацію народження фізичної особи. Тобто послуга реєстрації народження є безкоштовною.

Варто зазначити, що під час реєстрації батькам пропонують скористатись платними послугами РАЦСу – допомогою у заповненні заяви. Такі послуги є добровільними, від них можна відмовитись і заповнювати заяву самостійно. Оплата добровільних платних послуг РАЦСу здійснюється через банк, тому якщо читач вирішить ними скористатись, необхідно мати при собі копію ідентифікаційного коду.

Як виглядає заява на реєстрацію народження?

Бланк заяви можна отримати прямо в кабінеті №4 і одразу ж її заповнити, не виходячи з кабінету (в той час, як працівник РАЦСу вносить необхідні записи в реєстр). Заяву працівниця перевіряє дуже уважно і з прискіпливою педантичністю виправляє всі неточності у формулюваннях – в результаті автору довелось заповнювати її повторно.

zayava-pro-reestratsiyu-narodzhennya

Скільки часу займає процедура?

Жодних черг у кабінеті №4 не було, процедура реєстрації займає близько 20-30 хвилин, після чого батьки одразу отримують свідоцтво про народження. Досить зручно і швидко.

Zags_Brovary_2

Броварське ноу-хау

Вже кілька років у Броварах діє програма, в рамках якої батьки, які зареєстровані та народжують у Броварах, мають безкоштовну можливість подати працівнику РАЦСу всі необхідні документи, перебуваючи у пологовому будинку, і одразу після виписки отримати свідоцтво про народження. Це значно спрощує життя молодим батькам і зменшує розмір черг у кабінеті №4.

Тому описана вище процедура реєстрації новонароджених стосується лише батьків, які народжували поза межами нашого міста або відмовились від реєстрації дитини у пологовому будинку.