• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

1+1: Головний броварський екс-беркутівець задіяний у схемі з отримання безкоштовного житла – ВІДЕО

Червень15/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Одіозний колишній очільник броварського спецпідрозділу «Беркут» Павло Трясун прописаний у обшарпаному міліцейському гуртожитку в Голосіївському районі Києва. Ще 4-5 років тому він, як нужденний, отримав квартиру у новобудові на Торгмаші. Однак, швидко її продав та оселився в елітному ЖК «Соборний» в Броварах. Ця історія стала лише фрагментом у розслідуванні програми «Гроші» телеканалу 1+1. Журналісти показали схеми, завдяки яким суддям, прокурорам та іншим високопосадовцям безкоштовно видають житло. І, навіть після цього, вони мають змогу отримувати його знову.

Як зазначають телевізійники із посиланням на місцевих мешканців, у міліцейському гуртожитку в Голосіївському районі Києва проживають близько 30 сімей. Водночас, за даними «Грошей», офіційно там прописані 4,5 тис. осіб. Зокрема – високі чини на держслужбі. Серед них віднайшли і Павла Трясуна, який у минулому керував полком «Беркуту».

За даними журналістів, Павло Трясун – як особа, яка потребує покращення житлових умов – у 2011 році отримав квартиру у броварській новобудові. Тоді «Маєш право знати» зазначало, що ордер на помешкання по вул. Сергія Москаленка (Красовського), 8-б міліціонер одержав у червні 2012 року.

Сюжет телепередачі “Гроші” про гуртожитки для високопосадовців

Журналісти програми «Гроші» вказують, що «беркутівець» продав квартиру, тільки-но отримав на неї право власності. А після цього переїхав до елітного житлового комплексу. Як видно із сюжету, мова йде про ЖК «Соборний», що розташований по вул. Соборній у Броварах.

З розповіді телевізійників, поблизу житлового комплексу вони випадково зафіксували автівку колишнього керівника «Беркуту». Це – Мітсубісі Паджеро. Її вартість, за даними журналістів, у 2014 році становила 30 тис дол. Окрім того, вартість квартири у ЖК «Соборний» – 150 тис дол. Водночас, розслідувачі вказують, що зарплатня міліціонера становила близько 11 тис грн. на місяць.

11049495_881140541969114_4752751646754131230_n
Фото Павла Трясуна в Межигір’ї

Як зазначають медійники, окрім Павла Трясуна безкоштовне житло в елітному будинку отримали ще декілька осіб. Але за документами вони знову є безхатьками, тож можуть повторно прописуватися у гуртожитку.

Варто зазначити, що згідно із Житловим кодексом право на отримання помешкання в користування має кожен громадянин України, що потребує покращення житлових умов. Таких осіб ставлять на облік у виконкомі міськради. У порядку черги вони мають отримати заповітні квадратні метри. Але одержати житло можна ще й позачергово та першочергово.

Для розподілу безкоштовних квартир у місті свого часу навіть створили спеціальну «постійну комісію із забезпечення реалізації житлових проблем громадян м. Бровари». У 2012 році її очолював Василь Андреєв, тодішній перший заступник міського голови. До складу колегіального органу також увійшли решта заступників мера, керівники відділів, управлінь і комунальних підприємств міської ради.

Варто зазначити, що Павло Трясун за свою діяльність отримував доплати готівкою. В часи президентства Віктора Януковича він охороняв Межигір’я. Тоді він «жорстко рвав усіх небажаних гостей». Про це зазначав журналіст Дмитро Гнап, посилаючись на свого колегу Максима Опанасенка та на документи з маєтку президента-втікача «YanukovychLeaks».

Попри одіозну біографію, на останніх місцевих виборах 2015 року Павло Трясун вирішив балотуватися в депутати. Він мав намір пройти до Київської обласної ради від партії «Наш край».