• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Чи може День відкритих дверей підвищити рівень довіри до броварської міліції? – ВІДЕО

Вересень12/ 2013
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

ГратиМинулого тижня броварські правоохоронці намагались підвищити рівень довіри броварчан. Покращити стосунки  міліції з громадськістю мав День відкритих дверей на Кірова, 24. Це словосполучення у поєднаннанні з “українською міліцією” звучить як вишуканий оксюморон, а відтак і чекати на справді позитивний ефект від проведеного правоохоронцями заходу не доводиться.

Як я вже писав у репортажі з Дня відкритих дверей, охочих пройти крізь відкриті двері в Броварському відділку міліції виявилось мало – кілька пенсіонерів та підлітків. Серед відвідувачів, крім журналістів “Маєш право знати” та комунальної телестудії «Наше місто», була ще знімальна група телеканалу НТН:

Довіра народу до міліції – один з основних індикаторів рівня розвитку суспільного життя. На жаль, ні в Броварах, ні загалом в Україні правоохоронці похвалитись не мають чим. Країна досі не оговталась від подій у Врадіївці, суспільство досі чекає новин про корупціонера Мельника,  громадські  активісти не раз відчували на собі міцність міліцейських кийків, журналістів б’ють «братки» на очах у міліції, кожен знає про долю Ігоря Індила.  І цей список не є вичерпним. Замість реформ в правоохоронній системі Янукович за поданням Азарова нагороджує міністра внутрішніх справ Захарченка орденом «За заслуги».

Броварські міліціонери теж періодично стають «ньюзмейкерами» у всеукраїнських ЗМІ. При  чому заголовки зовсім не свідчать про зростання довіри населення до правоохоронців. Навпаки, місцеві люди в погонах настільки себе дискредитували за попередні роки, що жоден пересічний броварчанин з власної волі не прийшов глянути на роботу міськвідділу. Як люди реагували на пропозицію сходити на екскурсію до відділку, яскраво демонструє сюжет НТН, наведений вище.

Врешті-решт, проведенням дня відчинених дверей правоохоронці, власне, визнали, що довіряють їм зовсім мало людей, і з цим треба щось робити. Але такі заходи – не панацея від заплямованої репутації. Нема сумнівів, що придворна «акула пера» Світлана Петренко покаже броварчанам на «ЕКТІ» «цукерочку», а все інше залишиться поза кадром. Наприклад, туалет камери затриманих та доставлених до міськвідділу. Однак сюжет на регіоналівсько-муніципальному телебаченні теж суттєво не додасть балів для міліції Броварів.

Заступниця начальника відділу зв’язків з громадськістю броварського райвідділу міліції Юлія Барабаш, згадана у репортажі з дня відкритих дверей, стала гідом для журналістів. В коментарі для  «Нашого міста» пані Юлія на межі пафосу зазначала, що двері для броварчан у міськвідділі завжди відкриті, міліція завжди з народом, оперативники швидко й миттєво реагують на всі правопорушення і т.д. Простіше кажучи, міліцію хоч до рани прикладай. Мимоволі складалось враження, що речниця міліції довго вчила цей текст напам’ять. Крім того, слухаючи такий мед з уст міліціонерки, я згадав випадок з пограбуванням квартири однієї броварської родини, яке сталось цього літа і про яке ми не написали через побажання потерпілих. Правопорушення сталось серед білого дня на вул. Грушевського, на виклик 102 броварські оперативники з Кірова, 24 «швидко та миттєво» їхали  на місце події… близько трьох годин.

Згадувались кадри з різних подій і акцій, проведених активною громадськістю міста. Зокрема, ті епізоди, коли кинута місцевою владою в бій з народом міліція «сумлінно» виконувала свої «обов’язки»: стоявши поруч і осторонь, коли колегам Андрію Качору та Аліні Дяченко розбивали телефони, й безжально та жорстоко затримувавши активістів в парку чи біля суду.

Грузія-міліція

P.S. На цьому фото – поліцейський відділок в Грузії. Я зробив цей знімок, коли побував у цій країні у серпні. Вони там всі однотипні – зроблені з прозорого скла. Після реформи в правоохоронних органах грузинській поліції довіряє близько 90 % населення. В Україні цей показник – згідно з даними соцопитувань – становить менше 1%.

Зрозуміло, що в Броварах ні в міліції, ні в будь-якому іншій інституції, пов’язаній з владою, системно нічого не зміниться, поки не прийдуть інші люди на Банкову і Грушевського в столиці. Однак  якщо броварська міліція хоче дійсно виділитись з-поміж своїх колег в інших містах вже зараз, то дня відкритих дверей тут замало. Казки про щирі наміри допомогти броварчанам теж не спрацюють, поки кожен правоохоронець – від слідчого до дільничного – не почне якісно, на совість, чесно, справедливо та відповідно до закону виконувати свою роботу.