• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

НТН: Породіллю, яка померла після неправильного діагнозу, можна було врятувати – ВІДЕО

Липень14/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Спеціальна комісія Міністерства охорони здоров’я завершила роботу над розслідуванням смерті породіллі Оксани Філюшиної у Броварській центральній районній лікарні. Якби жінці вчасно поставили правильний діагноз, в неї були би шанси вижити. Про це йдеться в сюжеті центрального телеканалу НТН.

Нагадаємо, Оксана Філюшина, яку протягом 10 днів лікували то від панкреатиту, то від кістоми яєчника, у березні цього року померла від сепсису. Правильний діагноз – розрив апендиксу – жінці поставили вже в обласній лікарні в переддень смерті. Як ідеться в сюжеті телеканалу НТН, наразі спеціальна міністерська комісія завершила своє розслідування та винесла вердикт: жінку можна було врятувати.

Сюжет програми “Свідок” телеканалу НТН від 13 липня про результати розслідування (див. з 10:03)

«Якби була своєчасно діагностована екстрагенітальна патологія, то, можливо, можна було б цю жінку врятувати. Діагноз на тому етапі, коли він мав бути поставлений, встановлений не був,» – розповів журналістам перший заступник керівника департаменту охорони здоров’я Київської області Олександр Глушаниця.

У сюжеті йдеться, що родина померлої Оксани Філюшиної звинувачує у недбалості Людмилу Гандзюк, завідувачку патології пологового відділення броварської лікарні. Журналісти вказують на «темне минуле» лікарки: раніше дуже схожий випадок стався у Баштанській районній лікарні Миколаївської області, де медик працювала. Тоді померла і породілля, і її немовля. Після того Людмила Гандзюк швидко звільнилася з лікарні, а згодом почала працювати у Броварах.

Окрім того, подруга Оксани Філюшиної Людмила Чайковська вказує на інші негативні випадки в діяльності Людмили Гандзюк. З слів активістки, їй відомі факти непрофесійних дій лікарки, через які постраждали іще декілька жінок.

Нагадаємо, що броварські лікарі визнали, що поставили Оксані Федюшиній неправильні діагнози. Однак своєї провини у смерті жінки не визнавали. Більше того, на нещодавні розслідування телеканалу «Zik» про халатність броварських медиків і корупційні схеми в лікарні керівництво закладу зреагувало колективним зверненням-протестом проти дій журналістів.