• Сьогодні: Вівторок, 19 Березня, 2024

Бюджетна комісія не підтримує реорганізацію БЦРЛ та виділення коштів ГО

Серпень09/ 2017
avatar
Дарина Мізіна

Броварчанка, молода журналістка

8 серпня у рамках підготовки до 31-ї чергової сесії Броварської міської ради відбулося засідання бюджетної комісії (її склад). Тривала вона неповних 5 годин. За цей час замість анонсованих 28 було розглянуте 31 питання, із яких 28 вирішили винести на сесію.

1. Про поповнення статутного капіталу «Броваритепловодоенергія» — ПІДТРИМАНО

Проект рішення передбачає поповнення статутного капіталу КП на 15 мільйонів гривень шляхом передачі в комунальну власність зовнішніх інженерних мереж водопостачання, теплопостачання, самопливної господарсько-побутової каналізації та зливової каналізації по вул. Петлюри Симона, 36; майна, що перебуває житлово-будівельного кооперативу «Ярославський» та зовнішніх інженерних мереж теплопостачання до житлового будинку по вул. Грушевського Михайла, 11.

2. Про затвердження Програми фінансової підтримки комунальних підприємств міста — ПІДТРИМАНО

Під час розгляду цього питання з’ясувалося, що до проекту внесено зміни.

Сумнозвісне КП “Оздоровчо-реабілітаційний центр” знову просить додаткові кошти. І не 50 тис, як вказано у першому варіанті проекту, а 350 тис. грн. – ці кошти заплановані вже з урахуванням вересня. Нагадаємо, раніше на засіданні робочої групи було вирішено запросити антикризового менеджера, аби зменшити витрати підприємства. Як під час засідання заявив секретар міськради Петро Бабич, той самий менеджер запевнив, що басейни складно зробити прибутковими, а дохід КП “ОРЦ” буде приносити лише у складі фітнес-центру, однак у такому випадку йдеться про суму, що значно перевищує очікувані витрати, на одну заробітну плату менеджера 2300 у.е. Присутні депутати рішення хоч і підтримали, однак ініціювали зустріч відповідної робочої групи на 9 серпня для остаточного вирішення наболілого питання щодо розвитку “ОРЦ”.

Виступала на засідання очільниця КП “Бровари Інвестбуд” Клавдія Сдобнякова, яка розповіла, що КП вже не працює, всі звільнені, але борг вони мають ще з 2015 року (зараз – 151 тис грн). Чому не закривали підприємство до цього часу? Каже, що чекали, що міськвлада вирішить проблему зонінгу і буде можливість проводити земельні аукціони та заробляти кошти в бюджет.

Очільник КП “Бровари Землеустрій” заявив, що вони працюють, але з початку року навантаження було невелике, борг виник ще у листопаді-грудні минулого року (зараз – 99 тис грн). І хоча підприємство може отримати роботу, коли на програму ліквідації підтоплення виділять 250 тис грн, але ці кошти все одно не перекриють боргу.

І КП “ЖЕК-4” потребує 250 тис грн.

3. Програма капремонтів (УЖКГ)  – ПІДТРИМАНО.

Програма зазнала змін “із голосу” під час бюджетної комісії. Тепер її кошторис складає 7 898,10 тис. грн. замість 7 042,10 тис. грн. Автори пояснюють це введенням нових об’єктів у перелік. Під час розгляду питання депутатка Ірина Веремчук звернула увагу на те, що друга черга ремонту вулиці Київської вже коштує не проголосовані депутатами раніше 15,6954 млн. грн., а цілих 42 млн. грн. Представники УЖКГ та ВКБ аргументували це ростом цін за останні два роки, а також збільшенням обсягу робіт, та зазначили, що перша черга обійшлася у 31 млн.

Також КП “Бровари Благоустрій” пояснили, на що їм потрібні 4 млн грн:

4. Про затвердження Програми запобігання та ліквідації наслідків підтоплення міста Бровари — ПІДТРИМАНО З ПОДАЛЬШИМ РОЗГЛЯДОМ НА ПОГОДЖУВАЛЬНІЙ РАДІ

Як і комунальна комісія, члени бюджетної не до кінця впевнені в поданій програмі. Тому теж вирішили заслухати активістку Ірину Нілову, що брала участь у розробці, та відклали ухвалення до погоджувальної ради.

5. Про реорганізацію Комунального Закладу «Броварська  центральна районна лікарня» — ЗНЯТО З РОЗГЛЯДУ

У цьому питанні члени бюджетної комісії підтримали колег із гуманітарної. Статут, поданий із проектом рішення, викликав сумніви й у них. Депутати звернули увагу на те, що, попри вимогу законодавства, дуже мало подібних проектів було втілено в життя, тому через брак досвіду Бровари ризикують наробити помилок. У дискусію втрутився головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов. Він повідомив, що в Міністерстві охорони здоров’я нібито вже готуються типові проекти, на які варто зачекати, аби зробити все правильно. Зрештою, питання про реорганізацію БЦРЛ було вирішено зняти з розгляду.

6.(17) Про внесення змін до рішення Броварської міської ради «Про затвердження Програми з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань на 2016-2018 р.» — ПІДТРИМАНО

Цим проектом передбачено виділення додаткових 600 тис. грн. на відшкодування вартості ліків особам із серцево-судинними захворюваннями. Як зазначив очільник центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, ці кошти вони не просять, а планують отримати за рахунок “внутрішніх перекидань” — із грошей, виділених на забезпечення ліками пільгових категорій населення. Однак згодом підприємство все одно планує клопоптати про близько 1 млн. грн. на поповнення тієї програми пільговиків. “Дуже багато коштів тепер ідуть на забезпечення ліками онкохворих. Восени плануємо просити додатові фінанси для дітей та дорослих із цими захворюваннями”, — пояснює Ігор Кравцов.

7,8,9. ОСВІТА – ПІДТРИМАНО.

Зі змінами, внесеними під час засідання гуманітарної комісії, бюджетна ухвалила до розгляду 3 проекти по дофінансуванню базових програми по освіті: загальної середньої, дошкільної та інклюзивної. Також очільниця управління освіти заявила, що навантаження на працівників управління високе і вони просять про додаткову штатну одиницю – заступника начальника. Депутати радили подавати відповідний проект рішення вже на цю сесію. Навантаженням та відсутністю працівників Оксана Мельник аргументувала їхню роботу із запитами на отримання інформації: чиновники відмовляються складати та надавати запитувачам подібні документи.

Нагадаємо, невдовзі відбудеться судове засідання “Маєш право знати” проти Департаменту ЖКГ КОДА щодо ненадання журналістам доступу до інформації.

10. “З турботою про кожного” – ПІДТРИМАНО (окрім п.1).

Соціальний проект щодо внесення змін та доповнень до програми “З турботою про кожного” також не викликав особливих заперечень у депутатів (окрім пункту про відшкодування 450 тис. грн. за проїзд пільговиків “Укрзалізниці”, який зняли і на попередній комісії).

В рамках розгляду цього проекта рішення виступав і депутат Володимир Білокінь, який є одним з перевізників, директором транспортного підприємства “Автопас К”. Він звернувся до міської влади щодо відшкодування перевезення пільговиків (600 тис грн) та наголошував, що кошти повинні отримувати ті підприємства, які мають власні, а не орендовані авто (проте це була лише його пропозиція).

11. Кошти для ветеранської ГО – НЕ ПІДТРИМАНО

Попри палку промову доповідача, проект рішення про виділення 37 тис. грн. Громадській організації ветеранів-будівельників, бюджетна комісія (на відміну від колег з гуманітарної комісії) вирішила зняти. На думку депутатів, фінансувати окремі категорії ветеранів — нечесно по відношенню до інших. Тому вони вирішили дати доручення управлінню соцзахисту порахувати ветеранів у місті та виділити їм по 100 грн на рік.

“Безболісно” і доволі швидко підтримали депутати:

14. Зміни до фінансування Броварської редакції міськрайонного радіомовлення підтримали 4 депутатів, 2 утрималися. (До речі, очільниця закладу Наталя Кривобок розказала, що радіо буде переходити з дротів на FM-діапазон).

16. Проект щодо охорони навколишнього природного середовища зняли з розгляду, оскільки головним екологом міста Юрієм Жимайловим розробляється нова, комплексна програма, яка буде містити не один, а багато заходів.

17, 18, 19. Міські програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначенняінженерних і вулично-шляхової мереж (ВКБ) – ПІДТРИМАНО

Окрім питань, зазначених в проектах, депутати розпитали очільницю відділу КБ Людмилу Павлик щодо головних об’єктів міста, що будуються: дві школи, “Алея кохання”, ДНЗ “Оленка”. По “Алеї” пані Людмила розказала, що відбувся вже 3-й тендер (на перший не було достатної кількості учасників, на другому – не вистачало потрібних документів). По “Оленці” (колишня будівля БДЮТ) – 21.08 відбудеться відкриття результатів тендеру. По школах: школа на Петлюри зараз у стадії розробки робочої документації (проектант обраний без тендера, пройшли стадію “П”, пройшли експертизу, тендер на проведення робіт ще буде проведено); школа на Симоненка – проект зараз проходить експертизу.

Далі депутати розглянули та підтримали:

а також:

22. Затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку відтермінували, оскільки під час засідання в розрахунках помітили помилку: зокрема, не знайшли куди і звідки йдуть 7 млн грн.

Насамкінець комісією було розглянуто два питання щодо бюджету міста: 27. звіт про виконання бюджету  за І півріччя 2017 року, а також 28внесення змін  до рішення  Броварської міської ради «Про  бюджет міста на 2017 рік» та додатків  1, 2, 3, 5, 6, 7. До 15 серпня, коли має відбуватися чергова 31-ша сесія БМР, іще заплановані зміни у розрахунках. Начальниця фінансового управління Наталя Постернак повідомила про це членів комісії та пообіцяла якомога швидше надати їм повний звіт щодо витрат із міського бюджету.

Інформація про виконання бюджету за І півріччя 2017

Про деякі зміни пані Постернак заявила “з голосу”: це 600 тис грн на Центр первинної допомоги (головний лікар Ігор Кравцов) на розробку програмного забезпечення для впровадження електронної картки пацієнта та 1,1249 млн грн державної субвенції на освітні потреби.

Пан Кравцов зі свого боку розповів про впровадження проекту електронізації: кошти, виділені “первинці”, одразу не були витрачені, мовляв, чекали, може держава запровадить та профінансує щось своє, але потім чекати було вже нікуди, тому почали працювати. Але вирішили співпрацювати не з тією компанією, яка попередньо презентувала проект “І-Бровари”, а обрали компанію, погоджену з МОЗ. Проте іще пан Кравцов “порадував” депутатів тим, що комп’ютери, закуплені для роботи в амбулаторіях, наразі не працюють, бо до них немає ключів. “Коли ми проводили тендери на закупівлю, нам же ніхто не підказав, що треба сертифіковані віндовські ключі, і ми не виставили це в умовах, – сказав медик. – Нам продали комп’ютери без них. Зараз за рахунок того, що ми зекономили кошти на бензині, ми вирішуємо це питання”.

Ще в рамках засідання головлікар “первинки” Ігор Кравцов та секретар міськради Петро Бабич розповіли депутатам про пропозиції перебудувати “барак” біля будівлі податкової під нову амбулаторію, а зверху запланувати житло для лікарів. Таким чином, місто зможе залучати трудові резерви в медицину.

Фото – авторки