• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

ДНЗ “Трембіта” стане “Перлинкою”, а БЦРЛ – КП “Броварська багатопрофільна лікарня”

Липень29/ 2017
avatar
Дарина Мізіна

Броварчанка, молода журналістка

У Броварах продовжується підготовка до 31-ї чергової сесії Броварської міськради VII скликання, що відбудеться 15 серпня. Зокрема, 28 липня відбулося засідання постійної комісії з гуманітарних питань. Окрім анонсованих восьми, депутати розглянули ще два додаткових питання. 

Із членів комісії на засіданні були присутні:  депутатки Тетяна Крилова, Оксана Мельник, Галина Негода й Тетяна Тоцька. Загалом на порядок денний було винесено 10 питань. Найбільше обговорювали два з них: про реорганізацію «Броварської  центральної районної лікарні» та, додаткове, про перейменування ДНЗ «Трембіта» у ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу «Перлинка»

Під час розгляду питання про реорганізацію БЦРЛ у комунальне некомерційне підприємство “Броварська багатопрофільна лікарня” слово взяв присутній депутат міськради Юрій Скотніков. “У проекті зазначено, що ви хочете реорганізації задля підвищення рівня надання медичного обслуговування. А що заважає вам зараз це зробити?”, — звернувся він до представниці центральної лікарні. На думку пана Скотнікова, той процес реорганізації, що пропонується, означає “повзучу приватизацію”. Він звинуватив керівництво закладу в прагненні позбутися будь-якого контролю з боку міськради за діяльністю лікарні, адже новий статут дозволяє укладати договір оренди нерухомого майна з дозволу Громадської консультативної ради. Депутат Скотніков вважає, що таким чином зацікавлені особи хочуть отримувати прибуток.

Виникли зауваження й до процесу призначення керівника, що мали би закріплюватися Статутом. У документі зазначено, що з ним укладають безстроковий трудовий договір. Однак, як зауважили члени комісії, законодавством передбачено призначення на конкурсній основі й терміном на 3-5 років.

Статут комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна лікарня» Броварської районної ради та Броварської міської ради

Очільника лікарні, який би міг прояснити ситуацію, на засіданні комісії не було. Доповідала Тетяна Щербак, заступниця головного лікаря з економічних питань, яка вважала, що питання задають не за адресою. Зрештою, через вагомі зауваження комісія з гуманітарних питань вирішила зняти цей проект із розгляду.

Тривалим було обговорення й додаткового питання — про перейменування дошкільного навчального закладу «Трембіта» у дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Перлинка». Цей проект зумовлено передачею садочку “БЗБК” у комунальну власність. А саме: рішенням господарського суду Київської області від 25 травня 2015 року про передачу з балансу «Броварського заводу будівельних конструкцій» на баланс управління освіти і науки ДНЗ «Трембіта».

Назву закладу планували змінити, аби не виникло плутанини в документах. Однак на засіданні її таки не вдалось уникнути. Неточності стосуються юридичного аспекту питання. А саме: правового визначення статусу “Перлинки” та її адреси. Адже ДНЗ “Трембіта” має дві будівлі і зареєстрований за двома адресами: по бул. Незалежності, 8-А та по вул. Гагаріна, 14-А (у пояснювальній записці вказано лише першу адресу). Окрім цього, присутні юристи наголосили, що перед прийняттям рішення потрібно було би впевнитися, що майно занесено до реєстру як власність міста.

Як зазначила начальниця управління освіти Оксана Мельник, за попередніми підрахунками на облаштування ДНЗ “Перлинка” буде потрібно не менше, аніж 20 млн грн. У будівлі немає пластикових вікон, ремонту потребує система опалення, також докупляти прийдеться ліжечка, іграшки і тому подібне. Однак кошти планують просити поступово, частинами: для того, щоб “запустити” садочок, планують витратити 5 млн грн. Вочевидь, у закладі запрацює 6 груп, а завідувачка залишиться, скоріш за все, та ж сама.

Статут дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу “Перлинка”

Проект було вирішено взяти за основу, однак допрацювати його юридичне оформлення. Тому проект довивчать і розглянуть на наступному засіданні комісії.

Без питань комісія підтримала інші проекти: Громадську організацію ветеранів-будівельників в їхньому проханні виділити додаткові 37 тис грн на свою діяльність (кошти мають піти на лікування та поховання членів ГО), а також проект рішення, що спрощує процедуру отримання посвідчення на безкоштовне реабілітаційне відвідування плавального басейну «Купава» учасникам АТО та проходження ними медогляду у разі навчання для отримання роботи.

Під час засідання розглядали і дофінансування базових програми по освіті: загальної середньої, дошкільної та інклюзивної. Усі вони стосувалися ремонтів у дитячих навчальних закладах. Разом із правками, які присутні обсудили на засіданні, проекти були підтримані.

До речі, під час обговорення очільниця управління освіти не раз наголосила, що їм бракує фахівців, аби проконтролювати належне виконання робіт.

Зміни до витрат по проектних рішеннях щодо загальної середньої та дошкільної освіти

Проекти рішень щодо доповнення видів економічної діяльності Центру соцобслуговування та Програми “З турботою про кожного” підтримали також швидко. Щоправда, в останньому вирішили зняти пункт про виділення додаткових коштів на відшкодування за пільговий проїзд у залізничному транспорті (450 тис грн).

Наостанок депутати розглянули питання щодо звітування чиновника з відділу державного земельного кадастру Бориса Лоїка. Він нібито повинен був відвідати засідання регламентної комісії, але ні тоді, ні цього разу не прибув. Як зазначили присутні, на діяльність відомства надходило багато скарг, тому міський голова запросив Лоїка прозвітуватися: чи то на оперативну нараду, чи то на засідання комісії. Проте сам чиновник з’являтися не бажає. Можливо, він таки відвідає Бровари на засіданні комунальної комісії. Нагадаємо, воно відбудеться у понеділок, 31 серпня, о 10:00.

Фото – авторки