• Сьогодні: Субота, 4 Лютого, 2023

Людмила Кулініч: “Я збираюся займатися соціальними, освітніми та земельними питаннями”

Лютий13/ 2017
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

У Броварську міську раду зайшли нові депутати: замість Аліни Дяченко до складу фракції “ДемАльянс” долучився Сергій Іллюхін, а місце Андрія Василенка (“Самопоміч”) в сесійній залі зайняла Людмила Кулініч. Обидва депутати не виникли з нізвідки, обидва мають довгу історію активізму та досвід роботи в громадських та політичних організаціях, виконання обов’язків помічника депутата. Вже дві сесії – позачергову і чергову – вони виконують свої обов’язки депутата та є повноправними учасниками політичного процесу в місті. Про свою діяльність в новій ролі нам розповіла Людмила Кулініч.

– Людмило, до цього Ви були активісткою та помічником депутата облради, а як вам робота власне депутатом? Зараз Ви суміщаєте ці дві посади: помічник та депутат?

– На даний момент я так і залишилася помічником Олексія Дорошенка, депутата Київської обласної ради, фракція “Самопоміч”. Щодо іншого, то я не відчула особливої різниці між своєю діяльністю активістки та депутатством. На першій сесії найбільше хвилюючими були, мабуть, думки, що я випадково натисну не ту кнопку на пульті голосування (посміхається). А сам формат сесії мені, звичайно, знайомий, я була присутня на різних засіданях як активістка.

У будь-якому випадку коло питань, з якими я мала справу раніше і зараз, не особливо відрізняються. У складі депутатського корпусу міськради я збираюся продовжувати займатися соціальними та освітніми питаннями: контролювати виконання програми по впровадженню інклюзивної освіти, якою займався Андрій Василенко. Також – контролювати проектування та будівництво шкіл, виділення земельних ділянок для них.

У мене, наприклад, були питання до очільниці відділу капбудівництва Людмили Павлик: чому проектантів вибирають вони? Де конкурсна основа? Де робота системи Прозорро? Також хочу подивитися деталізацію поточного Генплану і з’ясувати: чи всі ділянки, що мають цільове призначення під будівництво шкіл або садків мають відповідну розроблену документацію від землеустрою. Щоб не вийшло, як у випадку з Альянс Новобуд – побудували дві висотки на тій території, що планувалася під будівництво садка. Вільної території в нашому місті обмаль, вона повинна контролюватися щодо використання за призначенням, в тому числі це повинні робити депутати.

У той же час я член земельної комісії і, чесно кажучи, мені дуже сподобалося в ній працювати. Так, складно, багато питань – 2/3 питань та проектів рішень, що виносяться на сесію, – це земельні. Але мені цікаво відкривати нові напрямки. І я не можу сказати, що невпевнено себе почуваю в земельних питаннях. У мене є консультанти, які мені допомагають. Щоправда, помічників офіційно поки що немає. Взагалі відчувається дефіцит активістів у місті, вони розчаровуються і втрачають бажання щось робити. Після року цієї каденції депутатів багато залишилося охочих нам допомагати?

– Ви готуєте вже якісь проекти рішень?

– Пройшло лише півтора місяці як я вирішила стати депутатом. Я – перфекціоніст, і любу справу виконую «або добре, або ніяк». Тому проекти рішень, які я буду подавати, повинні бути виконані не халатно, а для цього мені ще потрібно підготуватися чисто технічно і юридично, щоб не допускати помилок, як деякі депутати.

– Чи хочете щось відзначити на останній сесії? За що голосували?

– Серед іншого, голосувала за зняття деяких додаткових питань на початку сесії. Це взагалі обдумана позиція нашої фракції – питання, які виносять додатково, якщо вони не мають аварійного характеру, треба вносити відповідно до регламенту. Пояснення, що ми виносимо проект вже півроку, скільки можна, давайте голосувати, – не проходять. Це не виправдовує того, що депутат так халатно ставиться до своїх обов’язків.

– Як взагалі оцінюєте роботу Броварської міськради?

– На даний момент поведінка депутатів непасивна, вони вивчають проекти рішень, приходять не тільки на засідання своїх профільних комісій, а й на засідання інших. Після початкового “кризисного” періоду депутати нарешті обрали кожен “свою справу”, перестали хапатися за все підряд, сконцентрувалися на якихось напрямках – і пішов конструктив.

– Ви вже проводили прийом громадян? З якими питаннями звертаються люди?

– Так, звісно. В основному люди приходять з актами обстеження, з питань субсидій. Також були звернення з приводу конфліктів в сім’ї, але тут як депутат я не можу одноосібно щось вирішувати, тут потрібно підключати соцслужби.

– А як щодо Вашої діяльності в освітянській сфері? Ви ж очолюєте Опікунську раду в школі №5, брали участь в роботі Громадської ради при управлінні освіти?

– З цього навчального року я вже не очолюю Опікунську раду, але, напевно, ніколи не залишу школу №5, я завжди готова допомагати. Те ж стосується і Громради: як депутату мені напевно немає сенсу бути офіційно її членом, але бути присутньою на зборах, брати участь в міру своїх можливостей – це я збираюся робити.

– Хто зараз є головою фракції “Самопоміч” після уходу Андрія Василенка? Чи Вас влаштовує ця фракція, не збираєтеся її полишати?

– Коли мене вітають з депутатством, мені це ріже слух. Хочеться запитати: з чим ви мене вітаєте, з тим, що Василенко пішов з міськради? Я вважаю, що місто сильно втратило з його уходом, краще б інший пішов.

Наразі горизонт мого депутатства – як мінімум рік. Потім можуть бути перевибори в зв’язку з об’єднанням територіальних громад. Щоправда, поки що з Броварами ніхто не хоче об’єднуватися, але рішення можуть бути прийняті на рівні Верховної Ради. Так чи інакше, але це питання постане. Поки я на початку свого шляху, а там подивимося.

Щодо голови фракції, то це питання досі не вирішено, у нас немає навіть виконуючого обов’язки. Але робота всередині команди на даний момент цілком конструктивна і мікроклімат відмінний, поки не піднімається це питання кардинально. На даний момент рішення немає.

– А Ви маєте амбіції зайняти це місце?

– Я не відмовлюсь.

Фото – Світлана Яцив