• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Влада online: як броварські депутати представлені в Мережі. Частина 2

Березень06/ 2013
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Buzz_tracking_social_media_monitoring_ego_searching_best_tools_mini-guide_size485Опісля печальних результатів моніторингу мережі Фейсбук на предмет наявності там представництв броварських депутатів та крупних чиновників, очікування від аналогічного дослідження російських соцмереж – Вконтакте та Однокласники – також виглядали вже зовсім невесело. Адже логічно було б, якби депутати, передусім, надавали перевагу «інтелектуальному» Фейсбуку, ніж молодіжному Вконтакте. Ще дивнішим було б, якби броварські обранці масово «сховались» у попсових та вмираючих «Однокласниках», котрі в інтернет-спільноти асоціюються в кращому разі з телеканалом «Інтер», а в гіршому – з різного роду «сміхопанорамами» за стилістикою та наявними там трендами. Проте, як вже йшлося раніше, якщо розмірковуєш над діями броварських депутатів, використовувати потрібно найпарадоксальніші логічні ходи. Звісно, саме в «Однокласниках» ми їх і знайшли…

Однокласники

У той час як у найбільшій світовій соціальній мережі – Фейсбук – представлено всього 4 броварських обранця, то в «Однокласниках» з легкістю вдалось знайти “аж” десять місцевих депутатів.

Як і минулого разу, йдемо за алфавітним покажчиком депутатського корпусу і перший, кого знаходимо: депутат від УДАРу Михайло Бабін.

getImageНа сторінці 46-річного «Михаила Бабина», як він сам себе називає в «Однокласниках», якої-небудь активності, що пов’язана з його депутатською діяльністю, не помітно. Натомість Михайло Якович бере участь в опитуваннях типу «Какая блондинка вам больше всего нравиться?», «Какой у вас телефон?» та ін. Взагалі, проглянувши сторінку Бабіна, неозброєним оком помітно ностальгію депутата за часами СРСР.

babin1

Пан Михайло має 54 друга, є учасником 14 груп (зокрема «Клубу прихильників Юлії Тимошенко») та завантажив на сайт 18 фотографій з власного архіву. Мережею Михайло Якович користується регулярно – останній візит в «Однокласники» здійснив сьогодні о 14:58.

 

getImage (1)Другою за абеткою з-поміж броварських обранців в «Однокласниках» вдалось виявити не кого-небудь, а начальника відділу культури, одіозну регіоналку Наталію Багмут. Наталія Андріївна також явно не використовує свою сторінку для спілкування з виборцями, позаяк востаннє була на сайті майже рік тому – 8 березня 2012-го. Проте «головна по культурі» в Броварах має 68 друзів та є учасником двох груп: «Лосинівка і лосинівці», а також групи підприємства свого сина, скандального кафе «Мюзік Хол» що в «Прометеї».

Без імені

Крім того, автор пісень про сало, вареники, борщ та інші улюблені страви Михайла Поплавського вирішила поділитись з читачами своєї сторінки власними цікавими «луками»: Наталя Андріївна завантажила на сайт цілих сім своїх фото. Але загалом пані Багмут в мережі небагатослівна – єдине оновлення статусу скандальної депутатки стосувалось роботи: «в отпуске…»

 

getImage (1)Перший знайдений нами в «Однокласниках» міський депутат від «Фронту змін» Олександр Велем значно менш активний за двох попередніх «піддослідних»: Олександр завантажив на сайт всього три власних фото (офіційне, з полювання та із сім’єю) має лише 29 друзів, не бере участь в жодній групі та й взагалі інших записів на його сторінці немає.

Без імені

Звісно, і про депутатську діяльність на представництві Велема в «Однокласниках» не йдеться.

 

getImage (1)Нарешті вдалося знайти в соціальних мережах одного з небагатьох броварських політиків, котрий не боїться публічності. Депутат від УСДП Олег Іваненко, більше відомий як керівник центру реабілітації інвалідів «Прагнення» має власне представництво в «Однокласниках» і серед усіх своїх колег – єдиний, хто хоча б згадує про власну депутатську діяльність на своєму акаунті.

Без імені

Крім того Олег Валерійович має 583 друга, завантажив 53 власні фотографії та бере участь в 25 групах. Іваненко виявився першим броварським депутатом, котрий зареєстрував в соціальній мережі українською мовою.

 

getImageНаступним зустрічаємо висунутого на виборах «Батківщиною» члена Партії регіонів, учасника неформальної «групи Трощенка» в міській раді Юрія Кужима. Депутата за прикладом своїх колег сприймає сторінку в «Однокласникаах» виключно як спосіб спілкування з друзями, і аж ніяк не з виборцями. Водночас Кужим опублікував у відкритому доступі цілих 48 власних фотографій зі всього світу і періодично поповнює колекцію.

Без імені1

Юрій Сергійович має всього 22 друга, не бере участь в жодних групах, не написав жодного власного повідомлення і використовує російську соціальну мережу, фактично, як примітивний фотохостинг.

 

getImage (2)В середині алфавітного переліку міських депутатів в «Однокласниках» нас зустрічає боксер-чемпіон, а за сумісництвом – висуванець від Європейської партії Юрій Нужненко. Видатний спортсмен і малопомітний депутат має в соцмережі 394 друга та є учасником 11 груп. Цікаві Нужненку групи переважно стосуються боксу та Броварів. Впала в око група з мало не локально-націоналістичною назвою «Бровари – для броварчан!», адміністратором якої досі є сумнозвісний Дмитро Ратніков.

Без імені1

Крім усього іншого, Юрій Нужненко завантажив на сайт 11 власних фото, а його дописи у таймлайн стосуються майже виключно боксу. Ні про яку депутатську діяльність чи захист інтересів виборців на веб-представництві броварського депутата, звісно, не йдеться.

 

getImage (3)Крім Фейсбуку в Однокласниках зареєстраований ще один депутат від партії Яценюка Юрій Плакся. Сторінка в російській соцмережі виглядає більш приватно, ніж на ФБ: Плакся публікує багато фото з подорожей, бере участь в опитуваннях на тему водіння жінками автомобіля і має 15 друзів.

Без імені1

Прикметно, що “фронтзмінівець” бере участь в двох групах: “Комунальна революція” Юрія Кравця та… “Маєш право знати”! :)

 

getImage (3)Коли в мережі Фейсбук нам не вдалось знайти місцевого депутата від УДАРу Ярослава Погарського, це здивувало нас більше, ніж щодо інших броварських обранців. Колись відомий експерт-євроатлантист, один з керівників блоку ПОРА-ПРП, по ідеї, мав би бути присутнім в найбільшій світовій соцмережі. Проте виявлення Погарського в «Однокласниках» наразі більше відповідає його нинішньому статусу «тушки» Партії регіонів в броварській міській раді.

Без імені1

Ярослав Адамович в «Однокласниках» має 53 друга та є учасником всього двох груп: «Политическая партия УДАР Виталия Кличка» та «Погарские». Також пан Ярослав завантажив на свою сторінку шість приватних світлин. Як і колеги по депутатському корпусу, Погарський жодним чином не згадує в Мережі про власну діяльність в міській раді.

 

getImage (6)Так само дивно було зустріти в «Однокласниках» і малопублічну депутатку від Партії регіонів Лідію Сенько. Як і в міській раді, начальник управління пенсійного фонду в «Однокласниках» поводиться досить скромно: лише одне приватне фото, 12 друзів та єдина група, де Лідія Іванівна бере участь: «Жителі та відвідувачі села Бурімка».

Без імені1

Мережею пані Сенько користується досить активно (востаннє тут була вчора ввечері) і є другою та останньою з десяти броварських депутатів в «ОК», які зареєструвались у російській соціальній мережі українською мовою.

 

298747_101019360010908_1265460908_nДепутат Роман Сімутін як і в попередньому нашому огляді замикає перелік міських обранців, представлених в «Однокласниках».  Сторінка Сімутіна мало чим відрізняється від аналогічної у Фейсбуці, хіба що трохи більше особистих фото.

Без імені

Як і в американській мережі, Сімутін зареєстрований в однокласниках російською і про власну депутатську діяльність на свої сторінці не згадує, використовуючи її переважно як інструмент спілкування з друзями та близькими.

 

Вконтакте

В російській соціальній мережі «Вконтакте», яка досі лишається наймасовішою в Україні, броварські депутати представлені найменше: лише двоє з 42-ох місцевих обранців мають тут власні сторінки.

z_98a6f79eТак, акаунт «Вконтакте» веде вже знайомий нам по «Однокласникам» «ударівець» Бабін. Як і в «ОК», пан Михайло жодного разу не згадує про своє депутатство на сторінці і продовжує тужити за СРСР. Перший пост Бабіна датується 12 березня 2012 року, де працівник Укрзалізниці увіковічений у фото на тлі столичного вокзалу.

babin3

Вконтакте Бабін має всього 17 друзів, проте завантажив 12 світлин в альбом «Моя сім’я . Також пан Михайло має на свої сторінці 8 відеозаписів – переважно музичні ролики з творами рок-класики гуртів Nazareth, Deep Purple та Smokie.

 

z_81ebeb51Значно цікавіший акаунт у секретаря міської ради Олени Семенюк (колись – Олени Кіяшко). «Лена» свого часу повністю вичистила стіну оновлень власної сторінки, лишивши там тільки посилання на групу Молодіжної ради при міському голові. В цій групі переважно рекламується ГО «Молоді регіони», проте активне модерування припинилось ще в липні минулого року. Сама секретарка міськради, котра має Вконтакте 221 друга, на відміну від колег не цурається власної приналежності до партії Януковича: у фотоальбомі «что-то делаем, что-то важное», Семенюк опублікувала фото з «регіоналівських» акцій та заходів у Броварах.

Без імені1

Зокрема, на сторінці Семенюк можна знайти спільні фото Олени із Сергієм Федоренко де обоє їдуть містом молодості, краси і спорту на велосипедах.

Проте про власну депутатську діяльність секретар міськради на своїй сторінці чомусь не згадує, більшу увагу приділяючи урочистим миттєвостям особистого життя: на сторінці є великий альбом з весільними фотографіями колишньої підлеглої «людини-тролейбуса».

Як бачимо, представництво обранців броварчан в соціальних мережах доволі скромне і свої профайли броварські депутати не використовують для спілкування з виборцем, обмежуючись лише особистими контактами з друзями та родичами – так само як, зрештою, і в міській раді. На початку створення цього матеріалу автор крім іншого також намагався з’ясувати  депутати від яких партій найактивніше спілкуються з власними виборцями в Мережі: як в процентному, так і в кількісному співвідношеннях. Утім абсолютна більшість місцевих обранців сприймає соціальні мережі виключно як розвагу, а не як інструмент поліпшення своєї діяльності на виборній посаді, тому справжній відсоток їхньої ефективності та прагнення до використання сучасних інструментів комунікації, як ми переконались, майже рівний нулю.

 • avatar
  Alina Dyachenko
  9 років тому

  Хто б оце акаунти журналістів “Маєш право знати” так уважно промоніторив та проаналізував. Впевнена, що у мене була б першість по фото котиків ))

 • avatar
  Бабин Михаил
  9 років тому

  Некоторые люди считают, что гвозди, надо забивать деревянным
  молотком. Это я к тому, что сайты “Одноклассники” и “В контакте”
  были созданы не для того, чтобы на них вести свою депутатскую деятельность.