• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Господи, прости: броварчани обурились хрещенням в одязі в дитячій ванні басейну «Купава» – ВІДЕО

Лютий02/ 2015
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

bas231 січня допис міського депутата Романа Сімутіна в мережі Фейсбук про інцидент у басейні «Купава» спровокував публічний скандал. Обговорення незвичної події, коли в середній ванні басейну дозволили купатись прихожанам однієї з протестантських церков вдягнутими і в шкарпетках, безупинно тривало всі вихідні та привернуло увагу як дирекції басейну, так і посадовців виконкому і навіть народного депутата.

Незважаючи на величезну кількість коментарів та спроб достеменно з’ясувати істину, досі лишалось невідомим, як же так сталось, що вдягнутих людей пустили плавати у середню ванну, а вже за півгодини по тому пустили туди ж дитячу групу. «Маєш право знати» вирішило взяти коментарі безпосередньо у відповідальних осіб, що фігурують в цій історії, а також опублікувати відео очевидців, які стали свідками «вдягнутого» обряду «дорослого» хрещення в дитячій ванні комунального басейну.

З обговорення в групі «Бровари» можна з’ясувати попередній розвиток подій. Так, 31 січня близько 11:00 в середню ванну басейну згідно з графіком мала зайти дитяча група відвідувачів. Однак об 11:00 дітей в басейн не пустили, натомість до приміщення, де розміщена середня ванна, ввійшла група дорослих в одязі. Як з’ясувалось згодом, це були прихожани однієї з протестантських церков, розташованих у Броварах: у басейні «Купава» віруючі мали намір провести обряд хрещення для кількох прихожан. Однак очевидців події обурило те, що до середньої ванни ця група людей увійшла вдягнутими, в той час як інших відвідувачів пускають всередину лише після душу, лише при наявності довідки від лікаря, обов’язково у змінному взутті та в належному плавальному «екіпіруванні». Присутніх ще більш вразив той факт, що прихожани, які брали участь в релігійному обряді, зайшли безпосередньо у воду у верхньому одязі: у білих халатах, штанях та шкарпетках. Як повідомляють очевидці, вже за півгодини після проведення таїнства у цю ж саму середню ванну, де щойно «купались» люди в одязі, пустили чергову групу дітей. Нижче публікуємо відео самого обряду в середній ванні «Купави», надане нам свідком події, депутатом Броварської міської ради Романом Сімутіним.

На відео видно, як в приміщенні середньої ванни басейну перебувають люди у верхньому одязі та взутті, а потім як мінімум троє людей стоять у воді в білих халатах, штанях та шкарпетках.

Під час обговорення в Мережі з’ясувалось, що пустити прихожан в басейн адміністрацію «Купави» нібито попросила заступник мера міста Лариса Виноградова. Пані Лариса частково визнала цей факт у своєму коментарі на Фейсбук, однак потім на прямі запитання з цього приводу – в т.ч. й від народного депутата Павла Різаненка – уникала давати відповіді. Ми зателефонували до Лариси Миколаївни, аби напряму спробувати дізнатися подробиці.

vinogradova
Лариса Виноградова, заступник міського голови

«Так, справді, пресвітер церкви Анатолій Дем’янович Лепак попросив мене пояснити новому директору «Купави» суть цього обряду і його значення. Справа в тому, що пан Лепак і його прихожани раніше проводили подібні обряди в т.ч. і в «Купаві» ще до реконструкції, але з новим директором Сергієм Бреусом досі не були знайомі. Тому я особливо не задумуючись пояснила Сергію Петровичу що це за обряд, що ці люди влітку проводять його на відкритих водоймах, а взимку – в басейнах. Пояснила, що так це було раніше, попросила, щоб Сергій Петрович (директор «Купави» – авт.) вислухав їх. І вони пішли до нього. От і все.

Я давала характеристику цьому пасторові, цій церкві, що дійсно ці люди вже давно  у Броварах, що вони себе гарно зарекомендували, це соціально активна громада, котра допомагає проводити різні корисні соціальні заходи в нашому місті.  Вже близько десяти років поспіль вони проводять різноманітні розвиваючі заходи з дітьми, зокрема в парку «Перемога», влаштовують ляльковий театр, займаються ліпкою, малюванням, співами. Зрозумійте, що сьогодні на жаль Україна є не однієї віри, вір багато, в т.ч. і протестантські напрямки.

Я скажу відверто, що говорила про це з Бреусом не вникаючи в деталі, як саме цей обряд відбувається. Про деталі його проведення я дізналась зі слів пастора лише після того, як він вже відбувся. І взагалі ці всі моменти мають регулюватися адміністрацією басейну, там налагоджена ціла система, працює 76 людей, які повинні відповідати кожен по своєму напрямку. І пастор мені чітко сказав, що його прихожани дотримались усіх вимог, які перед ними поставили в басейні», – запевнила заступник міського голови.

Директор «Купави» Сергій Бреус не став заперечувати, що адміністрація басейну допустила помилку, дозволивши в середній ванні проводити релігійний обряд і висловив сподівання, що подібного більше не повториться. Водночас Сергій Петрович зазначив, що безпеці та здоров’ю дітей, котрі зайшли в басейн вже після проведення обряду, нічого не загрожувало, адже вода в басейні постійно фільтрується та дезінфікується.

breus15
Сергій Бреус, директор басейну “Купава”

«Вийшла неприємна ситуація. Дійсно, до нас звернулась ця релігійна громада з подібним проханням, оплатила час свого перебування в басейні. Інша справа, що басейн для таких заходів не призначений, незалежно від того, що це за релігійна громада: протестанти чи хтось інший, це не важливо. Адміністрація допустила помилку, я це визнаю, відповідальність за це несу особисто я як директор басейну. Але хотів би відразу запевнити, що в майбутньому ми подібного більше не допустимо.

Ми намагались піти назустріч цим прихожанам, приходив їхній пастор, ми обумовили з ними всі нюанси правил поведінки на басейні. Зокрема про те, що люди мають бути в змінному взутті та одязі, мають прийняти душ – тобто як всі інші відвідувачі басейну. Я особисто сам не бачив, як все відбувалося 31 січня, люди в соцмережах пишуть, що прихожани заходили у воду в одязі і мало не взутими… Якщо це так, то, звісно, вони не виконали умов, які перед ними ставила адміністрація. Але, ще раз підкреслюю: це не знімає з мене як з директора відповідальність, тому я з цими зауваженнями громади абсолютно погоджуюсь», – зазначив Бреус.

Водночас директор «Купави» заперечує, що отримав від Лариси Виноградової пряму вказівку посприяти даній релігійній громаді, про що висловлювали припущення в обговоренні на Фейсбук. «Такої прямої вказівки не було. Справа в тому, що Лариса Миколаївна – це мій безпосередній начальник, вона куратор цього басейну. Я з нею спілкуюсь постійно в робочому порядку, звісно ми всі подібні моменти, так само як і будь-які соціальні програми, які відбуваються на басейні, обговорюємо з нею».

Водночас Бреус заспокоїв броварчан, які переймалися станом води після купання в ній вдягнутих людей. Особливо зважаючи на те, що невдовзі в ту ж саму ванну басейну зайшла дитяча група. «На стан води ця ситуація не вплинула, бо вода в басейні постійно фільтрується, а також дезінфікується спеціальним реактивами аби постійно підтримувати показники в межах норми. Ви ж розумієте, що стосується басейнів, де займаються маленькі діти – всяке може статись, і в таких випадках ми спускаємо воду, набираємо нову, таке трапляється не часто, але це нормально. Тому з приводу гігієни і стану води в середній ванні я би не став хвилюватися».

Водночас пресвітер церкви, яка й ініціювала даний обряд Анатолій Лепак заперечив, що його прихожани порушили правила відвідування басейну. У коментарі «Маєш право Знати» Анатолій Дем’янович запевнив, що напередодні люди, котрі мали намір пройти обряд хрещення, приходили на огляд до лікаря «Купави», і той дав позитивний висновок: за станом здоров’я ці люди можуть заходити до басейну. Також пан Лепак запевнив, що інші присутні – друзі та родичі тих, хто приймали хрещення – також зайшли до басейну в змінному взутті та без верхнього одягу. «Що стосується одягу на людях, котрі безпосередньо заходили у воду – то це спеціальний чистий, випраний білий одяг. Це такий обряд, коли ми не можемо собі дозволити заходити у воду, перепрошую, голими або навіть в плавках. Тому був використаний такий спеціальний одяг. Був інцидент, коли один з прихожан – старенький дідусь, колишній підводник – хотів зайти у воду в капцях, однак його відразу попередили, що так робити не можна і допомогли йому спуститись до басейну вже без взуття».

Також Анатолій Дем’янович запевнив, що через проведення обряду жодна дитяча група не постраждала. З його слів, віруючі скористались середньою ванною під час «вікна» – тобто тоді, коли там не відбувалося занять.  І також прихожани покинули приміщення в обумовлені строки – тобто до 12:00 їх в басейні вже не було.

Пресвітер пояснив, що практика проведення обрядів хрещення в міських басейнах в зимовий період існує вже давно. «Раніше ми користувалися послугами басейну спорткомплексу «Металург», ще до реконструкції «Купави» ходили і сюди і ніколи жодних проблем не було. Можливо, тоді не були настільки розвинуті соцмережі і люди так активно не обговорювали подібні заходи. Але ми завжди намагалися робити все цивілізовано й акуратно і нікому не заважати», – пояснив Анатолій Лепак.

Зазначимо, що обговорення інциденту досі триває в групі «Бровари» на Фейсбук вже третю добу поспіль.

 • avatar
  Барс Барс
  8 років тому

  Обряды для верующих людей имеют большое значение. Я это к чему пишу. Если человек не верующий, для него не имеет никакого значения, кто там проводит обряды, баптисты, сатанисты, адвентисты и т.д. Очистили воду, хлору добавили и можно дальше детей запускать. Но вот для верующих имеет большое значение, какие обряды там проводились. Возможно пастор там и помочился, может для этого халат и одел, чтобы не было видно (кто его знает какие действия приписывает их обряд). И теперь, верующим, детей туда пускать неприемлемо. Интересно вот то, что комментировалось в Фейсбуке, а теперь эта статья в МПЗ, это только для информации, или последуют какие-то действия, чтобы исправить эту ситуацию? Я имею ввиду не с административной точки зрения, а с точки зрения верующих. Пастор сделал свое черное дело в белых халатах, а теперь как с гуся вода?
  Бассейн не для культовых обрядов! Но раз уж такая оргия произошла, что теперь оставить все как есть?

 • avatar
  rain
  8 років тому

  Може подарувати їм ” купаву ” , навіщо ж так адєптам підпільно мучатися .
  Он з незаконно придбаного гастронома зробили ж начеб то церкву , навпроти стадіону .

 • avatar
  Максим Артемчук
  8 років тому

  Ох и бред. Простите конечно. Почитайте сначала что такое водное крещение. Статья не о чем. Это у вас такое журналистское расследование? =) Смешно.

  • avatar
   Andriy Kachor
   8 років тому

   Ні, це не розслідування, а просто коментарі головних фігурантів скандалу, що розгорівся на вихідних у “Купаві” + відео очевидців. А що таке, на Вашу думку “водное крещение” і що саме Ви цим хочете сказати?