• Сьогодні: Четвер, 27 Січня, 2022

Влада online: як броварські депутати представлені в Мережі. Частина 1

Березень04/ 2013
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Facebook PrivacyЙти в ногу з часом та бути ближчим до народу – природні прагнення будь-якого депутата. Звісно, якщо цей депутат – суспільно притомний та бажає бути корисним тим людям, котрі обрали його у владу.

Сьогодні до послуг народних обранців є ціла купа зручних інструментів, аби перетворити взаємодію з виборцями з формально-бюрократичної на живе, корисне та цікаве для обох сторін спілкування в режимі онлайн. Людям більше не потрібно чекати, записуватись та стояти в чергах на прийом: достатньо просто надіслати повідомлення депутату в соцмережах чи на його персональний блог – і колись недоступний народний обранець вмить отримає звернення а хоч би і на власний смартфон. Принаймні, можливість втілити такий «сервіс» в реальність – питання кількох хвилин, які в подальшому могли б зекономити безліч часу як самому депутату, так і його виборцям. І це вже не кажучи про «іміджеву сторону»: обранець, який користується перевагами інтернет-технологій, вочевидь, справлятиме враження більш сучасного та відкритого в очах людей, що обов’язково позначиться на процесі виборчих баталій у подальшому.

Цю просту істину зрозуміли вже багато політиків та держслужбовців по всій Україні: Мережа рясніє персональними блогами міських голів, акаунтами народних депутатів, публічними сторінками партій, фракцій та органів влади в соціальних мережах.  Для когось це лише данина вимогам часу, а хтось активно застосовує ці інструменти на практиці, повністю інтегруючись в систему Web 2.0. Проте у Броварах влада як і в більшості своїх «проектів», на кілька років – а то й десятиліть – позаду технічного прогресу, лишаючись застряглою в ері зачинених кабінетів, оперативних нарад та радянського конформізму.

«Маєш право знати» вирішило дослідити, хто з броварських депутатів та членів виконкому мають представництво в соціальних мережах «Фейсбук», «Вконтакте» та «Однокласники» та чим вони там займаються.

Facebook

Незважаючи на те, що соціальна мережа Facebook наразі найпопулярніша на планеті та налічує понад мільярд активних користувачів, броварські депутати в переважній своїй більшості досі туди не дістались. Так, профайли у фейсбуці мають лише четверо з 41-го броварського обранця.

268863_103458739750524_2603142_nПершим в наше поле зору потрапив акаунт позапартійного Євгена Гредунова. Колишній кандидат в мери та висуванець від Європейської партії приєднався до мережі ще 6 липня 2011 року та в якості аватара використовує дитяче фото, за нашими спостереженням – своє власне. Зрештою, жодної вартої уваги діяльності Гредунов на свої сторінці не веде: за весь час пан Євген не зробив жодного власного допису. Натомість має 40 друзів та чотири вподобання: зокрема, Грєдунову подобаються газета «Сегодня», телеканал СТБ та кінно-спортивний клуб «Магнат».

Без імені1

Зареєструвався Гредунов в міжнародній мережі російської мовою і замість Євгена сайт називає броварського депутата «Евгений». Цікаво, що броварський депутат, незважаючи на невелику увагу до самої соцмережі, відстежує діяльність єдиного її користувача – епатажного політика та публіциста Дмитра Корчинського.

 

318354_102719846507526_405590926_nЙдемо за алфавітним порядком списку депутатів міськради і майже відразу знаходимо акаунт голови фракції Фронту змін, начальника управління економіки Миколи Загуменного. З монітору на нас дивиться усміхнене і трохи розгублене обличчя головного броварського «фронтзмінівця», проте як і у випадку з Гредуновим на сторінці – майже нульова активність.

Без імені1

Представник націонал-демократичної партії назвав себе у фейсбуці «Николай Загуменный», що викликає, щонайменше, подив. Утім начальник управління економіки має 71 друга і поширює посилання на сайт «Україна проти Януковича», хоч в міськраді постійно підтримує «регіоналів».  Загуменний зареєструвався на ресурсі 23 жовтня 2011 року, проте за півтора року не спромігся написати бодай одного повідомлення.

 

327331_248513428535570_547038192_oНаступний представник «Фронту змін», депутат Юрій Плакся, на відміну від свого партійного шефа, ставиться до ведення власної сторінки значно уважніше. Хоч друзів у Юрія і небагато – всього 35 користувачів – Плакся завантажив значно більше власної інформації. Зокрема, у депутата цілих три фотоальбоми (де в тому числі є й особисті та сімейні фото), а ще – багато партійних фотографій, де пан Юрій бере участь в акціях та заходах Фронту змін.

Без імені

У Плаксі, який зареєструвався на ФБ ще 9 січня 2011 року, немає жодних вподобань, проте за ним стежать 14 «читачів». Сам же депутат відстежує діяльність в мережі Арсенія Яценюка та… молодої московської студентки Анастасії Лєбєдєвої. Жодними власними роздумами чи іншими повідомленнями Плакся з іншими користувачами не ділиться, а сам себе називає, за аналогією з попередніми нашими «піддослідними» – «Юрий».

 

298747_101019360010908_1265460908_nЧетвертим і останнім броварським депутатом, якого вдалось знайти у Фейсбуці виявився позапартійний Роман Сімутін. Один з небагатьох броварських опозиціонерів також приєднався до найбільшої світової соцмережі ще у 2011 році, проте з цього часу встиг зробити не дуже багато постів. Як правило, це автоматичні повідомлення, що з’являються у timeline тоді, коли інші користувачі згадують Сімутіна у власних повідомленнях або позначають депутата на світлинах.

Без імені1

Сімутін має 75 друзів, не має вподобань, опублікував лише одне власне фото і також зареєструвався на сайті російською мовою.

Twitter

Враховуючи таке скромне представництво броварського депутатського корпусу в найбільшій світовій соціальній мережі (менше 10%), навряд чи можна було би очікувати присутності бодай одного місцевого депутата в сервісі мікроблогів Twitter. Утім “Маєш право знати” вирішили таки випробувати щастя та спробувати знайти хоча б одного-двох міських обранців, котрим знайомі слова “твіт” та “ретвіт”. Утім, як і очікувалось, жодного “твіттерянина” серед броварських депутатів досі немає.

У наступній частині матеріалу “Влада online:  як броварські депутати представлені в Мережі” наші читачі дізнаються про сторінки місцевих можновладців в російських соціальних мережах – “Вконтакте” та “Однокласники”, в яких депутати представлені значно краще, ніж у Facebook.

  • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    Павло Різаненко статистику міській раді зіпсував трішки… а так було б 5 із 42