• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

Другий страйк «Чистих матеріалів»: чи дотримаються керівництво та влада своїх обіцянок?

Лютий05/ 2013
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Image00011Вчора, 4 лютого, робітники-страйкарі ТОВ «Чисті матеріали» вже вдруге провели марш на захист своїх прав.  Причиною ходи, за словами активістів, стало не лише не припинення погроз із боку керівництва, а й бездіяльність міської влади та міжрайонної прокуратури. Нагадаємо, що 27 лютого робітники оголосили безстроковий страйк через порушення трудових прав. Окрім частих затримань виплати зарплатні, жахливих умов праці, страйкарів непокоїть відсутність укладених договорів з робітниками, зокрема колективного, які би полегшили захист прав «робітничого класу».

Страйкарі постійно перебувають на території «Заводу пластмас» у кімнаті для перевдягання робітників «Чистих матеріалів».  Саме там для них «відведене місце». Приміщення самого підприємства цілодобово чатує приватна охорона. На думку активістів, такі «заходи безпеки» керівництво вжило перш за все з метою не допустити зафіксувати факт долучення до виробництва некваліфікованих працівників. За словами страйкарів, директор Сергій Кузьменков, окрім людей, що не пройшли відповідного навчання для роботи на устаткуванні, повернув на роботу колишніх працівників, звільнених за п’янство, прогули, залишення робочого місця під час зміни тощо.

Вчора зранку, перед початком маршу, депутат Броварської міської ради Роман Сімутін разом зі знімальною групою телеканалу «Інтер» намагалися пройти на підприємство. На територію заводу вони пройшли без проблем, а от до цеху, як розповіли активісти, їх категорично не пускала приватна охорона, через що ледь не сталася сутичка. Сімутін зауважив, що він, як депутат міськради, має право проходити на підприємства, в тому числі й такі, що мають обмежений доступ. Однак це, за словами робітників, ніяк не вплинуло ані на керівництво, ані на охорону.

Близько 10:00 страйкарі зібралися біля прохідної заводу та рушили у бік Броварської міської ради. Їх підтримати приїхали представники Комітету визволення політв’язнів, ВО «Свобода», міські депутати Ганна Брусенська, Петро Кузик, Київський обласний депутат Юрій Ноєвий та народний депутат Олег Гелевей. Пізніше до протестувальників також приїхав нардеп Павло Різаненко.

Image00001

Image00004

Image00007

З початком житлової зони протестувальники розгорнули плакати з надписами: «Робітник не раб», «Відберуть роботу – візьмемо вила», «Вимагаємо законного права на працю», «Нема справедливості – буде страйк», «Панщину скасовано 1861 року», «Чи блакитна кров проллється!…» (цитата з твору Лесі Українки) тощо.

Image00011

Image00014

Image00013

Під час ходи лунали ті самі гасла, що й минулого разу. До колони долучилися два прапороносці – з синьо-жовтим та малиново-чорним прапорами.

Image00025

Image00030

Перехожі переважно не одразу розуміли, що відбувається. Більшість досі не знає про проблеми на «Чистих матеріалах». Однак, прочитавши плакати, люди підтримували страйкарів. Броварський пенсіонер Микола Савич зауважив, що нинішня влада (як центральна, так і місцева) далека від людей. Поки прості люди самі не почнуть відстоювати свої права, доти не буде справедливості.

Image00032

Після нетривалого пікетування Броварської міської ради, група із робітників, депутатів та журналістів попрямувала на заплановану розмову із заступником Броварського міського голови Василем Андрєєвим.

Image00039

Image00042

Під час перемовин у кабінеті чиновника мітингарі знову наголосили на проблемах, що досі не вирішені на підприємстві. Найбільше страйкарів хвилювало, що обіцянки вжити необхідних заходів з боку міськради та прокуратури не виконуються. Під час розмови відчувався накал. Робітники висловили незадоволення спробою Андрєєва відкласти питання та пригрозили, що не вийдуть з приміщення та готові «тут» навіть ночувати скільки буде необхідно.

Image00047

Image00051

Image00052

Андрєєв погодився зателефонувати директору «Чистих метеріалів» Кузьменкову, який вже за 40 хв. під’їхав до міськради. З розмови було зрозуміло, що чиновник та керівник підприємства вже зустрічались у цій будівлі.

Image00058

Доки чекали директора, страйкарі на вході до міськради розвісили плакати. Опісля усі разом зайшли до холу будинку, залишивши почергово чатувати на вулиці по декілька людей.

Image00070

Image00071

Близько 12:00 приїхав Сергій Кузьменков зі своїм адвокатом. Представники обох сторін, за запрошенням Андрєєва, розмістилися у малій залі Броварської міської ради.

Image00074

Image00075

Микола Смірнов, головний страйкар підприємства, перелічивши детально всі недоліки та порушення, окреслив від імені протестувальників такі вимоги:

 • встановити рівень мінімальної ставки оплати праці робітників;
 • встановити прозору формулу оплати праці робітників;
 • провести перевірення високочастотного обладнання;
 • забезпечити виконання техніки безпеки (наявність аптечок, забезпечення респіраторами у достатній кількості, можливість відпочинку протягом 24-годинної зміни тощо);
 • забезпечити наявність технолога у нічну зміну;
 • не вимикати опалення у нічну зміну.

Присутні наголосили на необхідності укладення як індивідуальних трудових договорів із працівниками, так колективного трудового договору. Роман Сімутін представив проект колективного договору, наданий керівництвом ТОВ «Чисті матеріали» із внесеним правками від робочої групи, де червоним позначено той текст, який, на думку депутата, слід дописати, а сірим – який слід прибрати.

Image00001 Image00002 Image00003

Image00004 Image00005 Image00006

Присутні також наголосили, що тиск з боку Сергія Кузьменкова не припиняється, працівникам погрожують звільненнями, мільйонними позовами на кожного страйкаря за простій виробництва тощо. Тиск, за словами робітників, відбувається як фізичний, так і психологічний. Як доказ, навели копію судового позову на працівників.

Image00007

Сергій Кузьменков запевнив, що він із самого початку був готовий вести і вів перемовини зі страйкарями. За словами директора, він готовий підписати трудові договори з працівниками, прийняті консенсусним рішенням. Пан наголошує, що нікого зі страйкарів не звільнить та не застосує до них жодних дисциплінарних стягнень. Також керівник пообіцяв розібратися із фактом відсутності опалення у цеху вночі.

Image00094

Ганна Брусенська, депутат Броварської міської ради, зазначила, що індивідуальний трудовий договір – це той документ, за розроблення якого можна взятися вже зараз, не відкладаючи «на потім». Посилаючись на брак часу, Кузьменков домовився зустрітися з групою ввечері та обговорити це питання.

Image00093

На вечірній зустрічі, яка відбулася близько 18:30, директор вручив страйкарям проект індивідуального договору. Робоча група, спільно з юристами, за словами Сімутіна, вивчала документ всю ніч. Про результати буде оголошено на зустрічі, призначеній на 10:00 сьогоднішнього дня у Броварській міській раді.

Схоже на те, що страйкарі та керівництво таки можуть дійти згоди. Що буде згодом – покажуть подальші події. А тим часом, як повідомив Микола Смірнов, вчора ввечері групі депутатів на прийомі у Броварського міжрайонного прокурора Миколи Гарника вдалося досягти відкриття кримінального провадження щодо незаконного долучення людей до роботи на підприємстві.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Проект таки підготували нарешті? Ну це добре. Чекаємо новин з ранкової наради

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Сайт міськради вже традиційно пише огляд акції протесту: http://docs.pravo-znaty.org.ua/p6664/05.02.2013
  “проведено чергову нараду з членами  трудового колективу ТОВ «Чисті матеріали», які  звинувачуючи міську владу у бездіяльності, до цих пір не спромоглися виконати власне рішення і підготувати трудову угоду для передачі її на розгляд і погодження адміністрації підприємства”

 • avatar
  Іван
  9 років тому

  “Головний страйкар”?  Аж перекрутило. Покличте, будь ласка, головного журналіста.

 • avatar
  Brovarozitel
  9 років тому

  Ув. автор: ТОВ «Чисті матеріали», можно ли увидеть справку на ТОВ: годовой публичный финансовый отчет 2012, журналистское досье на владельцев и управленцев, аналитическое исследование влияния на бюджет г. Бровары и преференции, льготы. К моей неловкости, в открытых источниках информацию найти не удалось. Спасибо.

  Вот, что удалось увидеть из публичной информации: Родіон Могилевський – владелец данного бизнеса, гражданин USA  (http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/036215/)
  Dr. Radion Mogilevsky’s основал Emerging Material Technologies, Inc. (EMT) in 2002 ( http://www.emtinc.us/companyprofile.html )

  Dr. Radion Mogilevsky: Founder and PresidentDr. Mogilevsky has over 30 years experience in crystal growth and applications. In addition to having published over 50 articles and awarded two patents in the area of crystal growth, he has demonstrated the ability to translate technical ideas into viable business undertaking. He founded Rubicon Technology (Nasdaq: RBCN), which has become one of the leading manufacturer, distributor and marketer of crystals, specializing in Kiroupolos grown sapphires. Dr. Mogilevsky understand the needs of customers and suppliers in the global crystal market and knows how to access a network of other pioneering and innovative scientists.

  Дела у Rubicon Technology (Nasdaq: RBCN) идут не очень сейчас: капитализация 146М дол, 376 работников в Штатах и тенденция на дальнейшее падение  (здесь больше инфы: http://www.finviz.com/quote.ashx?t=RBCN ).

  У меня вопрос, может это рейдерская атака или другая политическая акция. Контекст данного события намного объемнее, чем просто страйк. Опять же, где профсоюзы, где комунисты… Видно гарный пресинг, тем не менее, рабочие правы! И, война нищете работающих в Украине!!!

  • avatar
   Andriy Kachor
   9 років тому

   За моєю інформацією, Родіо Могилевський – емігрувавший з України наприкінці 80-х єврей, який отримув тут ступінь пофесора фізики і там заснував дане підприємство. Неофіційно його позиція щодо “Чистих матеріалів” пояснюється дуже просто: держава Україна не повертає його фірмі мільйонні НДС, тому він не бачить необхідності розраховуватись навіть з робітниками – банально в якості помсти. Це було сказано неофіційно одним з представників адміністрації ТОВ.

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    За інформацією, яку сьогодні повідомили страйкарі, Могилевський ще в кінці минулого тижня прилетів з Чикаго, знаходиться на підприємстві, однак жодним чином на контакт з працівниками не виходить

 • avatar
  Brovarozitel
  9 років тому

  Что за бизнес такой делает пан М. в Броварах. К сожалению,
  открытой информации как всегда нет, поэтому, это возможная реконструкция с
  предположениями.

   

  Что производит
  и экспортирует ТОВ «Чисті матеріали»?,

  Продукт неорганичной химии, оксид алюминия в форме легкого белого
  порошка (пудра), не растворимый в воде, плотностью 4,09 г/см3, формула Аl2О3, чистота
  99,87%, размер частичек 50-500 микрон
  (на апрель 2009; подробнее тут: http://www.tradeinfo365.com/Ukraine/1321593067750.html
  ).

   

  Целевое назначение экспортной продукции предприятия: искусственное
  выращивание сапфиров и других крисаллов. Это вытекает из оперативной деятельности компании Emerging
  Material Technologies, Inc. (EMT) отсюда http://www.emtinc.us/companyprofile.html

   

  Предположить объем производства предприятия и цены экспорта,
  все равно, что гадать на кофейной гуще. Но, можно сравнить за кило. Предложение
  Henan Union Abrasives Corp. Китай, сегодня:

  Alumina
  ball/pellet/crystal/crackle for Sapphire Al2O3 99.999%

  Port: china; FOB Price: US $25 – 60

   / Kilogram

  Информация отсюда:

  http://www.alibaba.com/product-gs/496848497/Alumina_ball_pellet_crystal_crackle_for.html

   

  Почему бы в Броварах не выращивать сапфиры и другие кристаллы,
  создавать и нормально оплачивать рабочие места, интересно бы послушать ответ
  пана Могилевича в интервью украинским СМИ…