• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Сьогодні до страйкарів «Чистих матеріалів» завітала міліція. Тиск на робітників триває

Лютий01/ 2013
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Image00060 Сьогодні зранку до приміщення ТОВ «Чисті матеріали», робітники якого продовжують страйк, завітала міліція. За словами активістів, разом з ними на підприємство прийшло керівництво з декількома юристами, які стали називати дії робітників незаконними і вимагати припинити страйк, погрожуючи притягненням до відповідальності. Водночас працівники не погодились із цими вимогами, зауваживши, що незаконними будь-які дії може визначити лише суд. Робітники наполягають на тому, що право на страйк їм гарантоване законодавством.

Станом на 9:30 близько десяти працівників міліції чергували на прохідній «Заводу пластмас», де розташоване підприємство. Ще декілька міліціонерів перебували безпосередньо у приміщенні разом із керівництвом та юристами ТОВ «Чисті матеріали». Однак вже через годину лишилось тільки декілька правоохоронців: по два-три на прохідній та біля в’їзних воріт на територію будівлі.

Як повідомив Микола Смірнов, член робочої групи, створеної після маршу на захист прав робітників, страйкарі чергують у цеху «Чистих матеріалів» цілодобово з метою недопущення відновлення виробництва. Однак, за словами чоловіка, керівництво таки відновило його, залучивши до роботи на відповідальному устаткуванні некваліфікованих працівників. Водночас самих страйкарів намагаються «загнати у роздягальню», мовляв саме там для них відведене місце.

Члени робочої групи подали звернення та відповідний акт до Броварського міжрайонного прокурора Миколи Гарника, в яких зазначили, що страйк триває, порозуміння з керівництвом підприємства досі не знайдено, на робітників чиниться тиск, а саме підприємство незаконно відновило роботу.

DSC01270 DSC01271

За повідомленням УНН, Броварська міжрайонна прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення за фактом грубого порушення трудового законодавства з боку посадових осіб ТОВ «Чисті матеріали». За словами видання, прес-служба прокуратури Київської області зазначила: прокуратура встановила, що працівники підприємства страйкують через порушення директором товариства вимог трудового законодавства в частині умов оплати праці. На цей час досудове розслідування проводиться Броварським МВ ГУ МВС України в Київській області.

Нагадаємо, що 27 січня працівники ТОВ «Чисті матеріали» оголосили безстроковий страйк з вимогою невідкладного укладання колективного трудового договору між підприємством та трудовим колективом, що має забезпечити дотримання трудових прав робітників.

«Маєш право знати» продовжує стежити за подіями навколо ТОВ «Чисті матеріали» та обов’язково повідомлятиме читачів про подальший розвиток ситуації.

 • avatar
  Kyshkar
  10 років тому

  Де знаходиться це підприємство?

 • avatar
  Kyshkar
  10 років тому

  Очікавати від нашого МВ ГУ МВС … реальних дій не доводиться. Давайте об’єднувати зусилля. Готовий виїхати поспілкуватися з колективом та безкоштовно захищати їх інтереси.

  • avatar
   Дмитро Карпій
   10 років тому

   Ось номер головного страйкаря: 067 900 7652 (Микола). Запропонуйте допомогу – гадаю не відмовляться.

 • avatar
  Kyshkar
  10 років тому

  ТЛФ Миколі, декілька разів, він навіть обіцяв перетелефонувати; судячи з мовчання допомога не потрібна. 

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Не варто одразу робити висновки. Ви б змогли довіритись першій зустрічній людині, яка пропонує допомогу? Необхідно враховувати, що страйкарі Вас взагалі не знають