• Сьогодні: Понеділок, 6 Липня, 2020

Страйкуючі працівники заблокували роботу підприємства у Броварах

Січень28/ 2013
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

У Броварах розпочався безстроковий страйк працівників ТОВ «Чисті матеріали».  Роботу підприємства повністю заблоковано.  Кількагодинні переговори результатів не принесли.

Працівники ТОВ «Чисті матеріали» у неділю, 27 січня 2013 року, розпочали безстроковий страйк та повністю зупинили роботу всього підприємства.

Робітники незадоволені умовами праці на виробництві і вимагають невідкладного укладання колективного трудового договору між підприємством та трудовим колективом, який має врегулювати відносини між працівниками та роботодавцем.

Зокрема, працівники незадоволені наступним:

  • Затримки у виплаті заробітної плати (до 3-4 тижнів);
  • Не виплачуються обов’язкові авансові платежі;
  • Підвищення вимог до якості продукції не супроводжувалось підвищенням рівня оплати за продукцію найвищої якості – в результаті чого зменшився рівень заробітної плати;
  • Не оплачується час, витрачений на ремонт та налаштування обладнання;
  • Відсутність доплат за роботу у нічний час, вихідні та святкові дні, за понаднормову роботу;
  • Відсутність доплат за шкідливі умови виробництва: працівники вимагають повторного висновку санепідемстанції щодо вимірювання рівню запилення (велика кількість оксиду алюмінію у повітрі);

Про проведення страйку керівництво підприємства було попереджено за тиждень – 19 січня 2013 року, однак жодних реальних кроків або переговорів за цей час не відбулося.

Пояснення керівництва

Для проведення переговорів зі страйкарями з Козелецького району терміново був викликаний генеральний директор ТОВ «Чисті матеріали» Кузьмєнков Сергій Михайлович.

Керівник підприємства підтвердив, що дійсно останнім часом трапляються затримки у виплаті заробітної плати, не виплачуються аванси, але це тимчасово і викликане затримками у поверненні ПДВ з боку держави. Він пообіцяв, що у лютому такої проблеми вже не буде.

«Підвищити вимоги до якості продукції ми змушені через те, що на ринку з’явилася велика кількість дешевшої продукції з Китаю» – відзначив Кузьмєнков – «Лише пропонуючи якіснішу продукцію ми можемо триматися на плаву». Робітники обурюються: залишивши те саме обладнання і матеріали, більшу кількість продукції відбраковують або розцінюють як другий ґатунок. Досить часто це відбувається не з вини працівників, а через перепади напруги.

Також Сергій Михайлович звернув увагу на те, що оплата на підприємстві відбувається згідно обсягу виготовленої продукції, тому понаднормовий час автоматично передбачає більшу кількість продукції і вищу зарплату. Робітники не погоджуються, адже вони фізично не завжди встигають відновити сили.

Незважаючи на велику кількість пилу в повітрі, Кузьмєнков зауважив, що СЕС умови виробництва  не визнала шкідливими (при правильному дотриманні технологічних процесів), тому надбавки не передбачено. Хоча 2 додаткових дні до відпустки працівники все ж отримують.

Керівник підприємства звернувся до працівників з проханням припинити страйк і повернутися до роботи. Він запевнив, що вже на початку наступного тижня страйкарям буде надано для ознайомлення проект колективного трудового договору, а 4 лютого на підприємстві буде власник – Могилевський Родіон Нестерович, який зараз перебуває в Чикаго, тому не може швидко відреагувати.

Сергій Михайлович визнав, що він недооцінив серйозність намірів страйкарів, про що зараз жалкує.

Колектив вирішив стояти до кінця

Переговорний процес  тривав більше двох годин, але консенсусу так і не було досягнуто. Працівники наслухались вже достатньо обіцянок, а тому сказали, що роботу підприємства буде відновлено лише після того, як буде підписано колективну трудову угоду, яка враховуватиме права колективу.

На прохання генерального директора страйкарі у письмовому вигляді почали викладати всі свої зауваження, які мають бути враховані у тексті угоди.

IMAG1666

Ближче до вечора працівники сформували список зауважень, а керівництво підприємства надало для ознайомлення чорнову версію колективного договору. Однак мета страйку ще не досягнута, тому виробниче обладнання частково вимкнене, а частково працює у холостому режимі.

Депутат Броварської міської ради, юрист Роман Сімутін, який був запрошений страйкарями на переговори, зауважив: «Це перший відомий мені випадок такого згуртованого відстоювання своїх прав трудовими колективами у Броварах. Якщо робітники триматимуться разом, то їм немає чого боятися, тому що вони відстоюють свої права. Колективна трудова угода, укладена між підприємством та трудовим колективом, допоможе уникнути таких проблем у майбутньому, оскільки допоможе захистити права і робітників, і роботодавця».

Цей день, 27 січня 2013 року, може стати переломним у історії боротьби робітників нашого міста за свої права. Колектив підприємства ТОВ «Чисті матеріали» вже всерйоз замислився над створенням власного профспілкового комітету, який би захищав їх права і був би посередником між працівниками та роботодавцем. Хто знає – можливо, вже незабаром ми станемо свідками зародження незалежних профспілкових комітетів у нашому місті.