• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Сьогодні кличуть «прибрати» на місці відновленого будівництва по вул. Грушевського, 3

Квітень29/ 2017
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Днями на місці скандально відомої прибудови до багатоквартирника на розі вулиць Грушевського і Героїв Небесної Сотні відновилося будівництво так званої «вхідної групи» до квартири № 73, що на першому поверсі. Робітники вже встигли встановити металеві стійки та закласти декілька рядів цегли по боках недобудови, а також загородити парканом місце робіт. Поки місцеві мешканці б’ють на сполох, представник забудовника запевняє: все законно, вони викупили цю землю, там буде нотаріальна контора. Однак, це не підтверджують ані надані чоловіком документи, ані слова юристки, яка брала участь у захисті прав сусідів. Правниця зазначає, що дозвільні документи скасовані судовим рішенням. Тим часом, уже сьогодні на 18:00 депутат Юрій Скотніков закликав прийти на «генеральне прибирання» будівельного матеріалу на цій території.

Передісторія

Нагадаємо, будівництво по вул. Грушевського, 3 припинилося ще у березні 2013 року. За рік до того Броварська міська рада затвердила тодішньому власнику Павлу Дорошу технічну документацію із землеустрою з оформлення права користування земельною ділянкою шляхом укладення договору особистого строкового сервітуту на 3 роки, «площею 0,0068 га для облаштування вхідної групи до реконструйованої квартири № 73 під торгово-офісне приміщення – землі комерційного використання, по вул. Михайла Грушевського, 3». 13 вересня 2012 року міськрада схвалила цей договір, після чого забудовник і розпочав роботи.

Так виглядало будівництво “вхідної групи” 5 років тому

Під кінець 2012 року конфлікт між сусідами та забудовником дійшов апогею. Мешканцям висотки не подобалось, що зруйнували їхні погреби і хочуть поставити «наркопритон» на прибудинковій території, яка є спільною сумісною власністю всіх мешканців будинку. 19 лютого 2013 року Броварська міжрайонна прокуратура зробила подання «Про припинення права користування земельними ділянками, затвердження технічної документації із землеустрою». А вже через два дні, 21 лютого, Броварська міська рада його задовольнила. За цей час забудовник продовжував будувати попри приписи із вимогою зупинити зведення. У «вхідної групи» з’явився масивний фундамент. Однак, після того роботи на об’єкті припинились до сьогоднішніх днів.

Нотаріальна контора чи гральні автомати?

Учора на місці будівництва нашим журналістам вдалося поспілкуватися із чоловіком, який назвався представником забудовника. Він запевнив, що в ділянки нині інший власник – Володимир Григоренко. Той нібито законно викупив землю, і тепер це його приватна власність. На доказ своїх слів продемонстрував витяг із реєстру речових прав на нерухоме майно.

Зі слів чоловіка, у прибудові не планують відкривати ані наркопритонів, ані аптек. Пересічні місцеві мешканці сьогодні подейкують, що у новому приміщенні має з’явитися салон гральних автоматів.  Натомість, представник забудовника запевняє: там буде нотаріальна контора і тільки вона.

Варто зазначити, що із витягу такого висновку однозначно не випливає, оскільки в документі йдеться про «торгово-офісне приміщення у житловому будинку». Більше того, витяг демонструє право власності на квартиру № 73, до якої прилягає прибудова, але аж ніяк не право власності на землю поруч.

Так виглядала ділянка вчора ввечері…
…а такий вигляд на місці будівництва сьогодні

Нагадаємо, що відповідно до п. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України прибудинкова територія є спільною сумісною власністю усіх власників квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Згідно з роз’ясненнями юристів, наявність частки у спільній сумісній власності не означає, що володарі помешкань можуть здійснювати відчуження своєї частки окремо від відчуження квартири. Тобто будь-яка ділянка прибудинкової території перейде в одноосібну власність Володимира Григоренка лише тоді, коли він викупить усі квартири висотки.

Обурені забудовою збираються «поприбирати» вже сьогодні

Станом на сьогодні обурення у соцмережах та на вулиці лише зростає. Місцеві мешканці, юристи, депутати вказують на незаконність відновлення будівництва. Правниця Галина Кравченко, яка представляла жителів у судовій справі, вказує: дозвільні документи скасовані судовим рішенням. Проти забудови публічно виступив депутат Олексій Здоровець, звинувативши владу у «наплювацькому ставлення до мешканців та законів» і наголосивши на родинних зв’язках попереднього власника квартири із Лілією Рибаковою, очільницею управління містобудування та архітектури Броварської міської ради.

Сьогодні на місці будівництва помітили чоловіків міцної статури

А обранець Юрій Скотніков закликав зробити сьогодні «генеральне прибирання будівельного матеріалу на самозахопленій земельній ділянці». Охочих долучитися запросив приходити на 18:00 до місця будівництва. Після оприлюднення такого оголошення депутат зазначив, що з ним спробував «домовитися» колишній власник ділянки Павло Дорош. Після відмови той нібито почав погрожувати. Мовляв, стрілятиме на ураження.

Фото – Дмитро Карпій, Олексій Здоровець