• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Мешканці багатоповерхівки на Грушевського, 3 відстояли свою прибудинкову територію

Березень18/ 2013
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Image00009Кілька місяців тому у Броварах розгорівся скандал: власник однієї з квартир на першому поверсі за адресою вул. Грушевського, 3 почав будівництво окремого входу до свого приміщення. На той момент історія протистояння з мешканцями та залякування сусідів тривала вже не перший рік, проте до активної реалізації своїх задумів забудовник взявся лише після прийняття Броварською міською радою відповідного рішення (п. 3.1), яке, щоправда, вже зовсім скоро під тиском громадськості визнають незаконним.

19 лютого Броварська міжрайонна прокуратура зробила подання № 924 вих.-13 стосовно виділення земельної ділянки на правах особистого строкового сервітуту власнику квартири № 73 Павлу Дорошу рішенням Броварської міської ради № 546-19-06 від 16 лютого 2012 року «Про припинення права користування земельними ділянками, затвердження технічної документації із землеустрою». Вже через два дні, 21 лютого, Броварська міська рада на 30-ій сесії рішенням № 900-30-06 задовольнила це подання.


Відео 30-ої чергової сесії Броварської міської ради. Питання протесту прокурора – з 3:18:03

Як розповіла журналісту “Маєш право знати” мешканка сусідньої квартири Тамара Кісєльнікова, навіть після остаточного фактичного припинення будівництва 6 грудня вона разом із іншими мешканцями не переставала звертатися до органів міської влади, прокуратури та інших установ з проханнями та вимогами вирішити скандальне питання. Жінка переконана, що це стало основною причиною скасування протиправного рішення міськради.

Однак нині відкритим лишається питання про демонтаж вже збудованих частин запланованої у минулому споруди. Павло Дорош за допомогою заробітчан встиг забетонувати цоколь, сходи та збудувати деякі інші конструкції. Все це лишається недоторканним протягом трьох останніх місяців. З’ясувати, чи збирається власник квартири № 73 “прибирати за собою” та чи будуть вжиті для цього якісь заходи журналістам “Маєш право знати” не вдалося.

Цей приклад став показовим. Мешканці будинку, не зважаючи на погрози та спроби підкупу, відстоювали свої права до кінця і таки добилися результату. Наполегливість та розголос завжди стоять на боці громадськості. Головне – аби інші не сиділи, склавши руки, та продовжували миритись із несправедливістю.