• Сьогодні: Середа, 7 Червня, 2023

У Броварах запрацювали електронні петиції. Лідер набрав 65 голосів за добу

Травень31/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Нарешті на сайті Броварської міськради запрацював сервіс електронних петицій. портал електронних звернень працює вже більше місяця, але броварчани не дуже квапились з подачею своїх ініціатив до місцевої влади. Після заклику в соціальній мережі депутата БМР Олега Берестового до мешканців міста, 30 і 31 травня з’явилися перші броварські електроні петиції. Одна з них за добу вже набрала більше 65 голосів.

В 2015 році Верховна рада України прийняла ЗУ “Про внесення змін до Закону України “Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції”. В деяких містах України е-петиції запрацювали майже одразу після прийняття цього закону. В Броварах технічне запровадження електронних петицій відбулось через півтора року. Після трьох невдалих спроб, броварські депутати в березні цього року на 26-й черговій сесії БМР все ж таки затвердили відповідне рішення.

Як зазначається в Положенні про порядок подання та розгляду електронних петицій, будь-яка людина може сформувати ініціативу, звернення або проект рішення, заповнивши форму на офіційному веб-сайті Броварської міської ради. При оформленні електронної петиції автор має дотримуватися певних правил:

  • зареєструватися на офіційному веб-сайті Броварської міської ради (обов’язково зазначається прізвище, ім’я, по батькові, електронна та поштова адреса автора (ініціатора);
  • вказати заголовок петиції;
  • викласти суть електронної петиції;
  • надати фото або відео, яке ілюструватиме петицію (на розсуд автора).

Також, в Положенні підкреслюється, що електронні петиції можуть подаватися лише стосовно питань, які відносяться до компетенції Броварської міської ради.

Оприлюднюється документ протягом двох робочих днів. Дата оприлюднення електронної петиції є датою початку збору підписів на її підтримку. За умови набрання петиції 250 голосів протягом 3-х місяців (90 днів), вона буде розглянута в обов’язковому порядку місцевою владою.

Одже, перші 4 петиції від броварчан, подані 30 травня:

Після подачі перших електронних звернень від громадян, броварчани почали активно долучатись. Так, 31 травня з’явились ще 3 електронні петиції щодо проблемних тем нашого міста:

  • Облаштування велосипедних доріжок у м.Брвари за маршрутами. Автор Надія Лещик. Підтримати можна за посиланням: https://petition.brovary-rada.gov.ua/petition/?pid=9
  • Облаштувати притулок для безпритульних собак та забезпечити функціонування служби для відлову і перевезення собак до притулку за зверненнями жителів міста. Автор Марія Ковба. Підтримати можна за посиланням: https://petition.brovary-rada.gov.ua/petition/?pid=10
  • Єдиний стиль зовнішньої реклами та заборона бігбордів і межах міста. Автор Максим Андросюк. Підтримати можна за посиланням: https://petition.brovary-rada.gov.ua/petition/?pid=11

Бажаючі проголосувати та підтримати певну електронну петицію повинні зареєструватися на офіційному веб-сайті Броварської міської ради шляхом заповнення відповідної форми. Після чого людина отримує лист на електронну пошту з пропозицією підтвердити свій голос.