• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Загострення ситуації навколо «Рожівського розслідування»: героям сюжету та журналістам погрожують – ВІДЕО

Березень26/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

kornet1Скандального та небезпечного розвитку набуває ситуація, пов’язана з нападом на знімальну групу проекту «Люстратор 7.62» телеканалу «2+2» під час розслідування земельних махінацій в с. Рожівка Броварського району. Журналісти телеканалу стверджують, що до переслідування автора розслідування причетний лідер однієї з волонтерських організацій Броварів.

Раніше наше видання вже писало про інцидент, що стався з київськими журналістами в Рожівці, куди знімальна група «2+2» прибула з метою зробити розслідування про можливі оборудки із землею, здійснені керівництвом села. Тоді депутат рожівської сільради Леонід Величенко, а за сумісництвом – ще й чоловік голови рожівської сільради Софії Величенко, – напав на знімальну групу, відібрав в оператора камеру, а в журналістки – її особистий мобільний телефон. На виклик журналістів до Рожівки прибули правоохоронці, котрі склали відповідний протокол та відібрали пояснення в учасників інциденту.

Однак з моменту скоєного минуло вже більше місяця, а депутату-нападнику протягом цього часу досі навіть не висунули підозру. Як пояснив Броварський міжрайонний прокурор Роман Олефіренко, згідно із законом, притягати до відповідальності депутатів міських та селищних рад є виключною компетенцією обласної прокуратури. І начебто саме там справа з розслідуванням нападу досі гальмується.

Однак відразу після виходу попереднього сюжету до редакції «Маєш право знати» звернувся один з герої матеріалу, мешканець Рожівки Роман Климась. Роман повідомив, що вже наступного дня після виходу сюжету в ефір, нападник на журналістів Леонід Величенко перестрів Климася в селі та став погрожувати розправою з боку невідомих бандитів. Невдовзі після цього від свого брата Роман Климась дізнався, що в приміщенні рожівської сільради тамтешні чиновники обговорювали можливість «вивезти Климася в ліс та закопать».

klymas
Мешканцю Рожівки Роману Климасю після виходу телесюжету місцеві депутати погрожують розправою

Розуміючи небезпеку, Роман Климась змушений був покинути територію села та звернувся із заявою про погрози до Генеральної прокуратури України.

11082927_1384156145239952_1542348391_n

Паралельно з цим тиску зазнала і знімальна група телеканалу «2+2», яка готувала розслідування та особисто журналістка проекту «Люстратор 7.62» Ірина Матвієнко. З її слів, днями під її будинком в Києві журналістку підстеріг невідомий чоловік, який пригрозив «розібратись» із Матвієнко, якщо та не припинить розслідування земельних афер у Рожівці.

Незабаром після цього ж інциденту до офісу телеканалу прибула група людей у камуфляжній формі на чолі з Віталієм Корнетом – відомим активістом однієї з волонтерських організацій Броварів. Як йдеться в сюжеті, чоловіки у формі вимагали від каналу «змінити редакційну політику». Журналістка Ірина Матвієнко стверджує, що Віталій Корнет переслідує знімальну групу увесь останній місяць, що триває розслідування.

11071155_1558482377733729_5688261053084145286_n
Віталій Корнет (праворуч) – відомий броварський волонтер, неодноразово здійснював поїздки в зону АТО з гуманітарними вантажами

З огляду на ці події, медіа група «1+1» звернулась з офіційною заявою до Генерального прокурора України Шокіна та до Військової прокуратури України з вимогою розібратись у ситуації, знайти та покарати винних, а також зясувати, хто саме чинить тиск на телеканал у зв’язку з проведенням розслідування земельних оборудок в с. Рожівка Броварського району.