• Сьогодні: Четвер, 23 Березня, 2023

Закриваємо борги: збиткові комунальні підприємства отримають ще 1.5 мільйона гривень

Серпень15/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Сьогодні під час чергової 31-ї сесії Броварської міської ради депутати розглянули проект рішення про фінансову підтримку комунальних підприємств. Під час розгляду питання у депутатів виникли зауваження, тому виділення коштів голосували окремо по кожному КП, але зрештою програму таки затвердили в повному обсязі – 1 451,3 тис грн.

Під час сесії в депутатів міськради знову виникли запитання до керівників комунальних підприємств, вони обурювалися їхньою негосподарністю та вимагали звіту. Депутати Леонід Черепейник та Ірина Веремчук назвали заборгованість результатом халатності керівників КП. А депутат Андрій Саук зазначив, що борги по КП “ЖЕК-4” – це наслідок популізму міської влади, яка намагається утримувати тарифи на неринковому рівні, що призводить до негативних наслідків для ЖЕКів.

Нагадаємо, початково на підтримку комунальних підприємств міста планували виділити 699,4 тис грн. КП “ОРЦ” повинні були отримати 50 тис грн, КП “Броваритепловодоенергія” – 550 тис грн, а КП “Бровари Землеустрій” – 99,4 тис грн.

На засіданнях комісій у проект почали вносити зміни: додали КП «Бровари Інвестбуд» (151,9 тис грн) та «ЖЕК-4» (250 тис грн), а КП “ОРЦ” додатково запросили ще 350 тис грн. Загалом, відтепер для 5 комунальних підприємств міста просили вже 1 451,3 тис грн.

Зокрема, під час засідання бюджетної комісії з’ясувалося, що для КП “Бровари Інвестбуд” необхідно 102,3 тис грн на зарплату та 49,6 тис грн на поточні витрати, а гроші для КП “ЖЕК-4” потрібні для погашення кредиторської заборгованості ще з часів розформуваня «Служби замовника»(перейшли з єдиного податку на загальне податкування). Окрім цього, КП ОРЦ замість 50 тис грн попросив 400 тис грн. Як пояснювала очільниця підприємства Олена Семенюк, гроші підуть на виплату заробітних плат включно з вереснем 2017 року.

На вимогу депутатів на сесії виділення коштів почали голосувати окремо по кожному комунальному підприємству. За КП “ЖЕК-4” депутати дали 24 голоси, КП “Бровари Інвестбуд” – 24 голоси, КП “ОРЦ” – 27 голосів, КП “Бровари ЗемлеустріЙ – 24 голоси. За проект в цілому депутати дали 30 голосів – проект затверджено.

За КП “ЖЕК-4”
За КП “Бровари Інвестбуд”
За КП “ОРЦ”
За КП “Бровари Землеустрій”
За проект в цілому